Ruszyła budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią

 • 26.09.2018, 14:24 (aktualizacja 26.09.2018, 21:32)
 • red.
Ruszyła budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek 24 września ruszyły prace przy budowie boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą przy ul. Ludowej w Lubaniu. Patrząc na zakres prac i czas rozpoczęcia robót śmiemy wątpić w terminowe zakończenie inwestycji.

Pamięć ludzka jest krótka dlatego w skali całego kraju, nie tylko Lubania, włodarze wszystkich szczebli na rok wyborczy zaplanowali szereg inwestycji. Te mają zapaść w pamięci mieszkańców i przyczynić się do wyborczych sukcesów. W związku z tym zakładamy, że zakończenie budowy boiska dla klubu, gdzie trenuje około 250 dzieciaków, nie przypadkiem zaplanowano właśnie na koniec października.

Niestety życie płata psikusy...

Prace przy budowie boiska ruszyły na pięć tygodni przed terminem oddania obiektu do użytku, choć umowę z wykonawcą podpisano już 7 maja 2018 roku. Do czasu, gdy spojrzeliśmy w specyfikację zamówienia zakładaliśmy, że firma z Warszawy zdoła zadanie wykonać w terminie. Niestety już pobieżna analiza dokumentu zaczyna mnożyć wątpliwości. Pracy jest dużo, a czasu stosunkowo mało. Samo przygotowanie terenu pod budowę drogi dojazdowej od strony ul. Różanej może przysporzyć wykonawcy sporo kłopotów, bo ukształtowanie terenu nie ułatwia zadania. Oczywiście w przypadku, gdy opóźnienie nie wynika z winy wykonawcy przedłuża się terminy. Z różnych przyczyn tak też może się stać i w tym przypadku.

Jeżeli 21 października boisko nie będzie przypominało boiska, włodarze stracą przedwyborczy efekt „Łał”. Nie uda się też powtórzyć sukcesu jakim był remont parku w centrum miasta czy przebudowa ul. Spółdzielczej i Ratuszowej.

W tym miejscu przypomnieć trzeba, że jeżeli boisko spełni wymogi licencyjne PZPN może się okazać, że jego budowa będzie całkiem dochodowa w sezonie jesienno-zimowym. Pisaliśmy o tym w kwietniu tego roku w artykule „Długość robi różnicę”.

 

 

Przedmiotem zamówienia jest budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą przy ul. Ludowej w Lubaniu – Etap Ia.

Zakres zamówienia obejmuje:

 • budowę drogi dojazdowej z kostki betonowej (od tego etapu rozpoczęto w poniedziałek prace budowlane)
 • dojazd do boiska ze sztuczną trawą,
 • budowę zjazdu na drogę powiatową wraz z oznakowaniem,
 • budowę boiska ze sztuczną trawą wraz z piłkochwytami oraz następującym wyposażeniem:
  • bramki,
  • chorągiewki w tulejach,
  • 2 kabiny na 8 zawodników,
  • 6 koszy na śmieci,
  • 12 ławek,
 • budowę chodnika z kostki betonowej wzdłuż płyty boiska,
 • wykonanie zasilania oświetlenia drogowego wraz z montażem 8 słupów z oprawami, oraz montaż oświetlenia płyty boiska
 • 6 słupów wraz z reflektorami,
 • montaż słupa do monitoringu wizyjnego,
 • demontaż starego ogrodzenia betonowego.

 

red.

Zdjęcia (4)


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kibic
kibic 30.09.2018, 18:52
Do Redakcji.Dlaczego wpis o braku umiejętnego zorganizowania nawadniania głównej płyty boiska został USUNIĘTY czy tak wygląda niezależne i dziennikarstwo,że nie wygodne pytania są usuwane? Lepiej wydawać grube setki tysięcy na nowe boisko i inne rzeczy niż zainteresować sie zdrowiem lubańskich piłkarzy i dzieci które tam trenują i grają na płycie głównej tak twardej jak beton.Prezes MOSiR może kiedyś sie wybierze na obiekt i zobaczy w jakich warunkach gra młodzież,proponuję wycieczkę do Nowogrodżca w celu pobrania nauki jak wygląda boisko.Rozliczmy ludzi którzy nie nadają sie do pełnienia funkcji na których sie nie znają.Zarząd Łużyc jak nic nie zrobił do tej pory to widocznie też sie powinien zmienić.Mamy wybory wiec patrzmy na kogo głosujemy.
operator sprzętu ciężkiego
operator sprzętu ciężkiego 30.09.2018, 13:49
Takie roboty to się wykonuje w miesiącach letnich, a nie w porze jesiennej, kiedy jest dużo opadów deszczu, przy tych robotach ziemnych sprzęt ciężki będzie się topił w błocie - ten teren to jest starorzecze Kwisy, kurzawaka, teren zalewowy.
pp
pp 26.09.2018, 17:46
Jak czytam ten artykuł to odnoszę wrażenie, że jest to artykuł PROPAGANDOWY.
Prawie w ogóle treści informacyjnej ale za to sama rąbanka propagandowa. Tak jakby autor artykułu brał czynny udział wyborczy.
Szkoda bo portal traci na wiarygodności
wyborca
wyborca 27.09.2018, 14:38
ale to tylko wrażenie
Politykierzy to kłamcy
Politykierzy to kłamcy 26.09.2018, 21:31
Jak czytam ten komentarz to mam wrażenie że PP sam kandyduje w walce o posadzenie d**y na jakimś stołku
pp
pp 27.09.2018, 08:25
nie żartuj. Czy naprawdę nie rozumiesz tego co czytasz? Przeczytaj artykuł i sam powiedz czy to nie czysta propaganda o agitka.
A z tym stołkiem to chyba jaja sobie robisz.
Ja za dniówkę zarabiam więcej niż miesięczna dieta radnego. Na tym stanowisku bym tylko stracił, a i czasu nie mam na zajmowanie się sprawami gminy.
Troch e rozsądku.
Drabik
Drabik 27.09.2018, 11:16
Nie drapać się dziewczyny!
W okresie przedwyborczym wszystko co napisze redaktorzyna będzie odbierane za propagandę.
Franek kimono
Franek kimono 26.09.2018, 16:26
Co za bzdura z wymogami licencyjnymi PZPN.? Zima jest przerwa i będzie można je wynajmować pod sparingi.
vvvvv3
vvvvv3 26.09.2018, 15:54
Jak patrzę na plan zadań co ma być zrobione i termin 21 październik to mogę stwierdzić, że czasu jest sporo. Jeśli powtarzam jeśli firma, która ma wykonać to zadanie ma odpowiednio wykwalifikowanych ludzi do tych zadań. Poza tym nie rozumiem dlaczego jakaś firma z warszawy miała to wykonać, a nie nasze firmy z Lubania lub okolic. Skoro podpisali umowę 7 maja i nic nie zrobili to dziwne, że w czerwcu lub w maju nikt nie zerwał umowy lub przynajmniej egzekwował od firmy jakiś wyjaśnień.
vvvvv3
vvvvv3 26.09.2018, 16:06
miało być w czerwcu lub w lipcu

Pozostałe