Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 21:10
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Cenzurka dla Czarnka na początek roku szkolnego. Polacy ocenili ministra

Początek nowego roku szkolnego to dobry moment, aby ocenić działania wdrażane przez szefa resortu nauki i edukacji Przemysława Czarnka. Polacy, podzieleni na dwie grupy, wyrazili swoje zdanie w tym temacie. Wynik jest zaskakujący.
Cenzurka dla Czarnka na początek roku szkolnego. Polacy ocenili ministra
Autor: gov.pl
Oceń

Kim jest Przemysław Czarnek?

Minister edukacji i nauki jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. W poprzednich latach sprawował funkcję wojewody lubelskiego. Od 2019 r. jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Obecne stanowisko w resorcie objął po rekonstrukcji rządu, niespełna rok temu. W społeczeństwie znany jest również ze swoich konserwatywnych poglądów. Publicznie porównywał inicjatywy osób ze środowiska LGBT do „promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Ocenił również, że rolą kobiet jest  rodzenie dzieci, czym wzburzył szeroką dyskusję.

Ocenili pracę ministra

Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytał Polaków o zdanie na temat dotychczasowej działalności ministra Czarnka. Szef MEiN może nie być z tych wyników zadowolony, ponieważ ponad połowa badanych skłania się ku negatywnej jego ocenie. 39 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie negatywnie”, a 13 proc. „raczej negatywnie”. Jedynie 6 proc. respondentów zaznaczyło, że „zdecydowanie pozytywnie” postrzega działania ministra. 10 proc. badanych wybrało odpowiedź „raczej pozytywnie”, a 32 proc. pytanych nie miało swojego zdania na ten temat. 

Zapytali również rodziców

O ile pierwszy z sondaży dotyczył ogółu społeczeństwa, w drugiej części badania to samo pytanie Ariadna zadała rodzicom dzieci w wieku szkolnym. Wyniki również w tym wypadku nie napawają optymizmem, choć w tej grupie badanych ocena ministra była nieco lepsza. 34 proc. osób zaopiniowało pracę Przemysława Czarnka „zdecydowanie negatywnie”. Kolejnych 13 proc. respondentów wybrało odpowiedź „raczej negatywnie”. 7 proc., czyli o jeden punkt procentowy więcej ankietowanych wskazało odpowiedź „zdecydowanie pozytywnie”. 16 proc. oceniło działania szefa resortu, jako „raczej pozytywne”. 30 proc. rodziców nie wskazało jednoznacznej odpowiedzi.


Napisz komentarz
Komentarze
Marta 06.09.2021 05:16
Wiele decyzji jest co najmniej nie przemyslana!!! Jak choćby ta gdy nauka indywidualna prowadzona jest kosztem nie uczestniczenia na innych lekcjach!!! To takie przelewanie z pustego w próżne ze niby tu dziecko zyskuje a tam nabywa braki...

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama