Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:38
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Od soboty lockdown w całym kraju

Minister Niedzielski zdecydował – od soboty lockdawn w całym kraju, jeżeli zaostrzenie obostrzeń nie poskutkuje "będziemy zamykać wszystko".
Od soboty lockdown w całym kraju
Autor: pixabay
Oceń

Od 20 marca w całej Polsce zamknięte zostaną kina, teatry, galerie handlowe i inne obiekty rozrywkowe, to samo dotyczyć będzie siłowni czy basenów. Do 9 kwietnia dzieci z klas I-III przejdą na nauczanie zdalne.

Jeżeli decyzje, które wdrażamy nie poskutkują, to kolejne kroki będą już typowym lockdownem, gdzie będziemy zamykać wszystko - mówił dziś Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Od soboty w całym kraju zamknięte będą:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
  • stoki narciarskie
  • kluby fitness i siłownie
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Napisz komentarz
Komentarze
Dante 19.03.2021 09:51
Wy wszyscy sami sobie już przeczycie....... Chodzi o to dlaczego niby życie duchowe jest ważniejsze od zdrowia psychicznego ? Siedzieć uwięzionemu w domu? Nie móc nawet popływać albo poinwestować w swój rozwój i iść do kina albo teatru? Ten kto pisał ,że chodzi o życie duchowe to wieśniak, który w *** był i *** widział. Jego cel to wstanie w niedzielę rano, umycie się i modlitwy a potem po powrocie i tak jest chamem i s***lem tak jak większość tych zdewocialych osobistości.... ludzie chcą żyć normalnie .

kk 18.03.2021 02:00
Minister zdrowia to zwykły krętacz i nieudacznik i ma gdzieś ludzkie zdrowie. I tak go nikt nie rozliczy z jego działań.

Krokus 17.03.2021 20:26
Oczywiście kościołków boją się ruszyć - zdają sobie sprawę, że przed wyborami to niebezpieczne, szczególnie ten skundlony z PiS-em oszust z Torunia trzyma ich w garści...

adam 17.03.2021 18:34
A kościoły otwarte, ludzie otwórzcie oczy !!!

Jwp 17.03.2021 19:20
Pewnie tam nie chodzisz, więc nie wiesz... Mniej ludzi jest tam niż w marketach, które otwarte są od 6 do 22. W kościele max godzina w tygodniu. Policz sobie ile czasu spedzasz w sklepach tygodniowo. Poza tym, czepiacie się kościołów. A dlaczego nie synagog i miejsc spotkań np jehowych?

Justyna 17.03.2021 20:18
Tylko, że jak zamykają w/w obiekty to dlaczego nie zamkną kościołów i innych obiektów kultu religijnego które też raczej nie należą do obiektów niezbędnych do życia, bo pomodlić można się w domu,, Bóg jest wszędzie ", a w święta napewno będzie sporo osób, a inni nie mogą zarabiać w spokoju na chleb, bo przez ciągłe lockdowny upadają firmy

Jwp 17.03.2021 20:37
Są niezbędne dla życia duchowego, niektórzy (nawet większość w Polsce) takie mają.

Mosie 17.03.2021 20:23
Synagogi błaźnie są zamknięte już od dawna - żydzi mają nieco więcej rozumu od tego ich wspólnego boga jaki im dano...

Xyz 18.03.2021 10:49
Widziałeś osiołku ostatnie spotkanie Żydów w naszym kraju....??? Widziałeś dystans? Maski? Jakiekolwiek stosowanie się do obostrzeń....???

Ewelina 17.03.2021 21:27
A co Ci Adam przeszkadza Kościół? Skoro nie chodzisz do niego, to po co ten zbędny komentarz

Ewelina co nima 17.03.2021 21:58
ale po niedzielnym zgromadzeniu przyjdą do mojej pracy to mi przeszkadza

Don Papus 17.03.2021 22:41
A niech chodza do kosciola sami sie wykruszą, Ewelina ty jeszcze powinnaś zbierac na radio Maryja bo Tadeusz,,,,,,, , Tadeusz ma wydatki a ty zamiast zbierać na ten cel to ty w internecie siedzisz, Ewelina mam nadzieję że sie poprawisz.

Wnuczek_Adam 18.03.2021 08:48
Ja nie chodzę ale drepcze tam moja babcia nawiedzona czyli nieogłupiona od dziecka religią i w te bzdury wierzy. Dziadek padł na wirusa - chyba chce się wybrać za nim... Ale nic o tym nie mówi. Oto wielka tajemnica wiary!

Szperacz internetowy 18.03.2021 12:36
Tomasz [email protected]_tomasz·20 g.Otwarte kościoły najbardziej denerwują tych, którzy nigdy do nich nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie- dalej nie ma takiego obowiązku.twitter.com/lis_tomasz?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^author

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama