Dobrej klasy okazy mineralogiczne są jak gwiazdy rocka

  • 19.06.2022, 20:09 (aktualizacja 19.06.2022, 20:55)
  • red.
Dobrej klasy okazy mineralogiczne są jak gwiazdy rocka

Podziel się:

Oceń:

Do Sudeckiego Festiwalu Minerałów już niespełna dwa tygodnie. Znany jest też temat wystawy głównej, do Lubania przyjadą mineralogiczne rockowe gwiazdy.

Muzeum Regionalne w Lubaniu tak zaprasza na wystawę główną Festiwalu:

Rock Stars - to wystawa główna tegorocznego Festiwalu. Dobrej klasy okazy mineralogiczne są jak gwiazdy rocka – znane i lubiane mają swoich fanów i admiratorów. Niekoniecznie musza być piękne czy wielkie, ale muszą mieć w sobie „to coś”, swój własny „styl". Na wystawie zaprezentujemy kilkaset wyselekcjonowanych okazów - pięknych i rzadkich, dużych i małych - wszystkie ważne, unikalne. Na wystawie „coś dla siebie” znajdą zarówno „fani” rzadkich minerałów, drobnych estetycznych okazów jak i tych wielkich i spektakularnych.

Wystawa główna to nie wszystko, w tym roku odbędzie się szereg wystaw o bardzo różnorodnej tematyce. Łącznie zaprezentowanych zostanie kilka tysięcy unikalnych okazów pochodzących zarówno ze zbiorów polskich, jak i zagranicznych. bardzo ciekawe z pewnością będą też wystawy "Agatowy kalejdoskop",  "Agaty Niemiec" czy "Minerały Sudetów Zachodnich". 20 wystawców wystartuje w konkursie na najpiękniejszą wystawę. 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe