Interwencja Patrolu Saperskiego w Uniegoszczy

  • 13.01.2022, 14:51 (aktualizacja 13.01.2022, 14:59)
  • red./KPP Lubań
Interwencja Patrolu Saperskiego w Uniegoszczy KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

W środę, 12 stycznia dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pocisku najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej odnalezionym na terenie Uniegoszczy. Interweniował Patrol Saperski z Bolesławca.

Niebezpiecznego znaleziska dokonano wczoraj po 14. w trakcie prac budowlanych na jednej z posesji w Uniegoszczy.

Na miejsce natychmiast udał się patrol policji, celem zabezpieczenia miejsca przed dostępem osób postronnych. Okazało się, że to czerep pocisku artyleryjskiego pochodzącego z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego mundurowi zabezpieczali niebezpieczne znalezisko. -poinformowała asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Dziś przed południem na miejscu pojawili się saperzy Patrolu Saperskiego 23 Pułku Artylerii z Bolesławca, którzy podjęli niebezpieczny przedmiot oraz sprawdzili przyległy teren na obecność podobnych niespodzianek.

Policjanci przypominają, w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać, czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

red./KPP Lubań

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe