Nietypowy pożar, aby go ugasić strażacy rozebrali kolejowy nasyp

  • 29.11.2021, 10:43 (aktualizacja 29.11.2021, 11:18)
  • red.
Nietypowy pożar, aby go ugasić strażacy rozebrali kolejowy nasyp

Podziel się:

Oceń:

Do nietypowego pożaru doszło na remontowym odcinku linii kolejowej nr 290 w Sulikowie. Paliła się podbudowa nasypu kolejowego.

Wydawać by się mogło, że to niemożliwe a jednak. W piątek 26 listopada strażacy zostali wezwani do pożaru nasypu kolejowego między ulicami Wiejską a Wojska Polskiego w Sulikowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że podpowierzchniowo pali się podbudowa nasypu kolejowego w okolicach wiaduktu kolejowego. Aby dotrzeć do źródła ognia i ugasić pożar, konieczne było wykonanie prac rozbiórkowych nasypu na długości ok. 20m. wzdłuż torów i ok. 6 m. w głąb torowiska, z wykorzystaniem koparki firmy modernizującej ten odcinek torów. - informują w mediach społecznościowych strażacy KP PSP w Zgorzelcu.

Akcja gaśnicza trwała około 10 godzin, a zaangażowane w nią były zastępy JRG Zgorzelec, OSP KRSG Studniska i OSP Sulików.

Linia kolejowa prowadząca do Czech od jakiegoś czasu jest remontowana, by poruszające się po niej pociągi mogły jeździć z większymi prędkościami. Jednocześnie wzdłuż torów usuwa się krzaki, a podbudowa nasypu jest na nowo formowana.

red.

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe