Nielegalny transport 20 ton odpadów

  • 17.03.2021, 08:21 (aktualizacja 17.03.2021, 08:39)
  • Źródło: KAS
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa, podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4, wykryła transport nielegalnych odpadów.

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 20 ton używanej odzieży z Holandii do Polski. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie odpadów, ich odzysk lub utylizację. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

KAS podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 wykryła transport nielegalnych odpadów. W 156 workach znajdowała się niesortowana używana odzież. Polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł.

 

Źródło: KAS

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xx
Xx 17.03.2021, 12:14
Niedługo kolejna podwyżka, będzie okazja
Polak
Polak 17.03.2021, 10:40
wyłapane transporty śmieci powinny być rozsypywane wkoło Sejmu, żeby posłowie czuli smród, na jaki przyzwalają swoją bezczynnością
ALE JAJA
ALE JAJA 17.03.2021, 20:14
Jaką bezczynnością?Kto powołał KAS do działania???Prędzej wjeżdżało wszystko bez żadnej kontroli.PALIWA,TYTOŃ,ŚMIECI itp,itd...................................................................................................
JACHAS
JACHAS 17.03.2021, 09:32
Jechały do ZGIUK'u
O-Bajtuś
O-Bajtuś 17.03.2021, 09:32
Wąskie grono osób dostało od dewelopera specjalne warunki na kupno apartamentu na warszawskim osiedlu Awangarda. Wśród nich prezes Orlenu Daniel Obajtek, wiceprezes koncernu Adam Burak, żona byłego rzecznika PiS Adama Hofmana i wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Wojtyczka.
“Wyborcza” jako pierwsza poinformowała w niedzielę, że Obajtek kupił mieszkanie na osiedlu Awangarda na warszawskim Bemowie. Z dokumentów, które zdobyliśmy, wynika, że prezes Orlenu wybrał jesienią 2018 r. jedno z największych i najdroższych mieszkań na ostatnim piętrze najwyższego budynku na osiedlu: z dużym przeszklonym ogrodem zimowym i widokiem na panoramę stolicy.
+++++++++++
Zapłacił za nie tylko 1,3 mln zł, czyli 6,9 tys. zł za m kw. Z cennika mieszkań na osiedlu Awangarda, do którego dotarliśmy, wynika, że normalna oferta wynosiła 12 499 zł za m kw. 187-metrowe mieszkanie prezesa Orlenu i jego partnerki Pauliny Sali (zasiada m.in. w radzie nadzorczej Lotos Oil, razem spłacali apartament) powinno zatem kosztować ponad 2,2 mln zł. Co więcej, Obajtek z Salą wpłacili pół miliona przed aktem notarialnym, resztę kwoty deweloper rozłożył im na rok.
Weteran
Weteran 17.03.2021, 09:30
Przekręt za przekrętem, kanty, oszustwa.... Taka Polska. Za rządów tow. Władysława Gomułki „Wiesława” było najmniej przewałów gospodarczych w naszym kraju – . ..natomiast powoli, po obaleniu Edwarda Gierka aparat partyjny się rozkręcał by osiągnąć dzisiejsze obroty.... Nie dość, że żył z jedną żoną, to w wielorodzinnym bloku. Nie kradł, nie zostawił długów. Gardził wazeliniarskimi "elitami". Zostawił Polskę bez długów i towarzyszom radzieckim zbyt nisko się nie kłaniał.. Żył skromnie i tego wymagał od innych. Jakie to dzisiaj nienormalne..
Już po Gierku - nie ważne czy lewica czy prawica – wszyscy kręcą lody i doją, no a PiS-dzielce to już przelicytowali w tym samych siebie. System zrodził mafie i przemyt. Niektórzy – dla ukrycia przepisują majątki na żony i szwagrów. Skandal i wstyd na całą Europę..
Oliwia
Oliwia 17.03.2021, 15:31
No za Gomułki to było super...

4. Wydarzenia marca 1968 r.

a. zakaz dalszego wystawiania Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka wywoła rozruchy studenckie

b. władze wobec protestujących studentów użyły siły (8 III 1968 r.)

c. władze skorzystały z okazji i zmusiły do emigracji kilkanaście tys. obywateli pochodzenia żydowskiego

5. Protesty robotnicze w grudniu 1970 r.

a. protesty były spowodowane niespodziewaną podwyżką cen na żywność

b. głównym ośrodkiem protestów robotniczych była Stocznia Gdańska im. Lenina

c. 15 XII 1970 r. władze przeciw protestującym robotnikom użyły broni

d. 17 XII wojsko otworzyło ogień do ludzi idących do pracy (czarny czwartek)

c. w wydarzeniach grudniowych (14-21 XII) na Wybrzeżu łącznie zginęło 45, a rany odniosło aż 1165 osób
zulu
zulu 17.03.2021, 09:05
Jechały do Lubania?Sprawa ucichła czy może zapadły już decyzje?

Pozostałe