Zaczadzenie na Garbarskiej w Lubaniu

  • 07.03.2021, 19:21 (aktualizacja 09.03.2021, 11:32)
  • red.
Zaczadzenie na Garbarskiej w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Dziś w jednym z mieszkań przy ul. Garbarskiej czadem zatruła się cała rodzina. W najpoważniejszym stanie jest kobieta, którą mąż znalazł nieprzytomną w wannie.

Do zdarzenia doszło około 17:20 w mieszkaniu zajmowanym przez czteroosobową rodzinę. Mąż kobiety, zaniepokojony brakiem kontaktu z małżonką, wszedł do łazienki i znalazł ją nieprzytomną w wannie.

Natychmiast wezwano ratowników, zanim ci dotarli na miejsce, mąż kobiety wyniósł ją z pomieszczenia gdzie ulatniał się czad, a dwoje małych dzieci przekazał sąsiadom pod opiekę.

Przybyli na miejsce ratownicy zdecydowali, że kobieta jak najszybciej musi trafić do komory hiperbarycznej i w związku z tym wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego i tą drogą przetransportowano ją do szpitala we Wrocławiu.

Pozostali członkowie rodziny z objawami lekkiego podtrucia trafili do szpitala na obserwację.

Czad jest gazem niewyczuwalnym dla człowieka, gdy dostanie się do krwiobiegu blokuje dostęp tlenu do organizmu - zajmuje jego miejsce w czerwonych ciałkach krwi, powodując przy długotrwałym narażeniu śmierć przez uduszenie.

Niewiele potrzeba, aby nasze mieszkania i domy stały się bardziej bezpieczne. Przede wszystkim w domu lub mieszkaniu warto zainstalować czujkę tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i alarmowanie w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu.

Do tragedii bardzo łatwo może dojść w niewietrzonych pomieszczeniach. Zaklejanie kratek wentylacyjnych, jak również brak regularnych kontroli drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych zwiększa ryzyko zatruć.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe