Podsumowanie sezonu "energetycznego wsparcia"

  • 05.03.2021, 12:35 (aktualizacja 05.03.2021, 12:46)
  • red./SM Lubań
Podsumowanie sezonu "energetycznego wsparcia"

Podziel się:

Oceń:

Mimo że dziś rano za oknem zobaczyliśmy padający śnieg to wydaje się, że największe mrozy są już za nami. W tym roku niskie temperatury dały się we znaki kierowcom aut, których akumulatory odmówiły posłuszeństwa. Jeszcze 5 lat temu, mieszkaniec Lubania, który znalazł się w takiej sytuacji mógł uzyskać „energetyczne wsparcie” wyłącznie u innego kierowcy. Sytuacja zmieniła się 1 grudnia 2016 r., gdy przyłączona do inicjatywy jednostek z innych miejscowości lubańska Straż Miejska po raz pierwszy udzieliła pomocy przy uruchomieniu pojazdu.

Tegoroczna zima wyraźnie pokazała, w jakiej kondycji znajdują się akumulatory w pojazdach lubanian. Przez cały rok 2020 strażnicy miejscy udzielili 40 takich form pomocy, natomiast od początku roku bieżącego zgłoszeń od kierowców pojazdów, których akumulatory poddały się niskim temperaturom odnotowano już 36. Od początku trwania inicjatywy takich działań było 250.

Należy pamiętać, że strażnicy w pierwszej kolejności interweniują w sprawach wiążących się z zagrożeniem życia, zdrowia oraz mienia, zatem zgłaszających prosi się o wyrozumiałość, jeśli na przyjazd patrolu trzeba będzie chwilę poczekać. Lubańska Straż Miejska ma na wyposażeniu urządzenie rozruchowe, a pomoc dostępna jest w godzinach wykonywanej pracy – przez cały rok.

Aby skorzystać z pomocy strażników przy uruchomieniu samochodu, wystarczy zgłosić na nr tel. 75 64 64 442.

red./SM Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe