Zimowe szaleństwo, gdzie na sanki?

  • 14.01.2021, 10:48 (aktualizacja 14.01.2021, 15:15)
  • red.
Zimowe szaleństwo, gdzie na sanki? pixabay

Podziel się:

Oceń:

Już od kilku lat zima raczej wpadała do nas na chwilę, a o białym szaleństwie, sankach, bałwanach i bitwach na śnieżki można było pomarzyć. Tegoroczna aura w trakcie ferii zaskakuje i daje pełne możliwości, aby poszaleć w białym puchu. Gdzie pojeździć na sankach w Lubaniu i okolicy?

Wszyscy mieszkańcy Lubania pamiętają, że niegdyś doskonałym miejscem na saneczkowe szaleństwo był park na Kamiennej Górze, kto w dzieciństwie nie hasał na "Pistolecie", czy nie brał udziału w wyścigu od Zameczku - kto najdalej? Postanowiliśmy zapytać Was, gdzie dziś jeździcie na sankach.

W Lubaniu kultowym miejscem nadal pozostaje „Pistolet” na Kamiennej Górze, górka niby niewielka, ale dostarczająca emocji. Wciąż na sankI chadza się na „Wielką” na Uniegoszczy, tu według zagadniętego przez nas rodzica jest fajnie, bo zjazd ma bezpieczne zakończenie.

Świetne miejsce na sanki mamy w Świeradowie-Zdroju, w końcu to tylko 30 minut drogi samochodem. Górki na sanki, oznaczone zresztą w Google Map, znajdują się przy ul. Łowieckiej tuż obok jest parking i miejsce gdzie początek mają single tracki i przy ul. Kościelnej w centrum miasta.

Chwalicie też Stok Wiciarka w Jakuszycach, trochę dalej, ale są tam wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i można się też wybrać na biegówki.

Pochwalcie się, gdzie na sankach jeździcie w Lubaniu, Olszynie, Leśnej, Pobiednej czy Świeciu. Zapraszamy do podzielenia się swą wiedzą, im bliżej tym lepiej, bo przecież po sankach dobrze szybko wrócić do domy na gorącą herbatę.

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grażyna
Grażyna 14.01.2021, 14:59
Poza Kamienna Góra nie ma za bardzo gdzie zjeżdżać. Kiedyś była mała górka koło Podkowy jak się idzie w dół na Łużycka, to teraz tam kostka i odśnieżane. A na Kamienna strach same dzieci puścić. I siedzą dzieciaki przy komputerach psują wzrok :-(
chowaj wino do plecaka
chowaj wino do plecaka 14.01.2021, 13:15
Ta, pochwalcie się... żeby zara zomo wpadło...
chowaj jabola
chowaj jabola 14.01.2021, 16:53
5 stówek nikogo nie zbawi

Pozostałe