wtorek, 19 marca 2024 12:50

Urwali punkty wiceliderowi

W meczu 11. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań zremisowały na wyjeździe z Iskrą Łagów. Zespół trenera Jarosława Wichowskiego na terenie aktualnego wicelidera tabeli wygrywał już 2:0.

Autor: Łużyce Lubań

Po słabszym okresie Łużyce wróciły na właściwe tory. W Łagowie faworytem była jednak Iskra, która jedyne punkty straciła dotychczas na boisku lidera w Świerzawie. Mecz świetnie rozpoczął się dla zespołu z Lubania, który od dłuższego czasu musi radzić sobie bez „letniego hitu transferowego” - Sebastiana Andruchowa. W Łagowie zabrakło też bramkarza Michała Trzajny. W 10. minucie wynik otworzył Damian Bojdziński, a w 22. minucie z rzutu karnego podwyższył Kamil Młynarski. Beniaminek zdołał odpowiedzieć przed przerwą. Najpierw kontaktowego gola zdobył Bartosz Iwanowski, a w 35. minucie wyrównał Bartosz Szczęsny. Mimo że do końca pozostało sporo czasu wynik już się nie zmienił.

W sobotę Łużyce podejmą prowadzącą w tabeli Pogoń Świerzawa. Początek meczu o 15.

ISKRA ŁAGÓW - ŁUŻYCE LUBAŃ 2:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Bojdziński (10), 0:2 Młynarski (22-karny), 1:2 Iwanowski (29), 2:2 B. Szczęsny (35). Żółte kartki: Paradowski, Iwanowski, Pietrek, B. Szczęsny, Posioł oraz Rymer, Berliński, Pietruszewski, Lużyński. Sędziował: Kamil Snacki.

ISKRA: Grabowski – P. Szczęsny, B. Szczęsny, Posioł, Pietrek, Pasternak, Paradowski, Konopski, Janicki, Iwanowski, Zajączkowski.

ŁUŻYCE: Gleb – Starczewski (69 Mandżejewski), Sitek (58 Furmański), Rymer, Młynarski, Kocuła, Fereniec, Czuchryta, Bojdziński, Berliński, Buzała.