Apel Episkopatu ws. deprawacji w szkołach

  • 19.08.2019, 11:30
  • mp/Kurier PAP
Apel Episkopatu ws. deprawacji w szkołach pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP zaapelował do rodziców o czujność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w szkołach.

"Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP. „Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje” – zwraca się do rodziców i opiekunów prawnych przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020.

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP zaapelował do rodziców o czujność i roztropność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.

„Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów” – zaznaczył przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Podkreślił też, iż rodzice lub opiekunowie prawni mogą składać w szkołach specjalne oświadczenie. „W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie” – napisano w apelu.

mp/Kurier PAP

Komentarze (94)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

grześ
grześ 23.08.2019, 21:18
ten list jest tak prymitywny ,że dla równowagi proponuję ,aby redakcja zamieściła o co chodzi,taki przykład "Edukacja seksualna i standardy WHO. Czy jest się czego bać?"
templar
templar 22.08.2019, 13:07
lewica toważyszy biedronia zaberga czy milera możeć pluć w Polsce już nigdy nie wygracie a Polska była jest i będzie katolicka Amen i klekamy tylko przed Bogiem my prtorjanie boga będziemy bronić dobrego imnie kośćoła a agenici kremla i lewicy czyli pedofile w kościele wypalimy gorącym żelazem amen TEMPLAR
xyz
xyz 23.08.2019, 19:30
No, rasowy katolik się odezwał. To takie są zasady twojej wiary katolickiej, że tak szermujesz wypalanie gorącym żelazem? A podobno Bóg jest miłością.
I przydałoby się, abyś nauczył się pisać po polsku.
grantom
grantom 23.08.2019, 09:35
Twój Bóg przypadkiem nie mówił coś o miłosierdziu i szacunku do bliźniego? Bo z Twojej wypowiedzi rozumiem, że szanujesz tylko Katolików, a wszystkich innych będziesz wypalać gorącym żelazem, tak? - popraw mnie jeśli jestem w błędzie.
Dla mnie Katolik, Ateista, czy Pastafarian to przede wszystkim CZŁOWIEK. Jeśli jest dobrym człowiekiem, to co ma do rzeczy jego orientacja, czy poglądy polityczne? Krzywdzi Cię jakoś tym? No nie, więc w czym problem?!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 20.08.2019, 20:07
„Homoseksualizm jest niedorozwiniętą formą wyrażania swej seksualności. Da się go wykurować za pomocą adekwatnego leczenia" - tak uważa arcybiskup Pampeluny Fernardo Aguilar.
+ + +
Przede wszystkim wielebnie konsekrowany "osioł" w purpurze jeszcze nie wie, że homoseksualizm nie jest chorobą. Co innego powszechna w ich wielebnych kręgach dewiacja zwana pedofilią.
Zachodzę w swoją heretycko-ateistyczną łepetę jak to możliwe że Kościół rzymsko katolicki ma tylu specjalistów od leczenia seks-dewiacji - a dewiantów u nich z roku na rok przybywa. Co ciekawe - najwięcej skupiło się pod skrzydłami Pana na Watykanie..
Dulka
Dulka 20.08.2019, 19:47
Niech się Episko-okupant zajmie deprawacją we własnych szeregach. Wystarczy poczytać najnowszy bestseller
"Sodoma" - przecież to szatańska mafijna organizacja o zasięgu światowym.
Doświadczony
Doświadczony 20.08.2019, 18:25
Jak trwoga to do Boga. Przyjdą jeszcze takie dni że część plujących na księży i wyzywając od pedofilii będzie szukać u księdza pomocy duchowej z depresji i rozpaczy. Naiwni,przecież diabeł miesza na tym świecie i tylko ratunek w Bogu,a KK i księża mają moc pokonać tego przeciwnika. Sakrament pokuty i eucharystii to potężna siła i wyzwolenie dla każdego człowieka. Trzeba tego doświadczyć aby to zrozumieć. Dziękuję Bogu za to że w Polsce mamy ciągle powołania,dziękuję za możliwość spowiedzi i komunii świętej.
Ludzie,mniej emocji,więcej myślenia i poszanowania drugich.
Bunga-Bunga
Bunga-Bunga 20.08.2019, 21:12
Jaki ten wasz Bóg taki "doskonały" świat stworzył, że od wieków nie może sobie wespół ze swoim synem i jego niekopulaną mamusią z tym diabłem poradzić?
A - o świętobliwa zgrozo - ten bies najwięcej szaleje u jego namiestnika na Watykanie!
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 20.08.2019, 20:35
Kpisz, o łatwowierny - czy o Ostatnią Drogę pytasz? Mniamasz że wszyscy jak jeden mąż u schyłku życia musowo lecą do handlarzy religijnego pustosłowia-tragarzy zbawienniczego puchu zanim odejdą tam, skąd przyszli: do Niebytu? Nigdy nie zadałeś sobie trudu samodzielnego myślenia, że skoro "przed" mnie nie było tak i "po" też mnie nie będzie, jak "przed" atomy mojego ciała były wszędzie tak "po" też tak będzie? Też ci się wydaje, o łatwowierny, że jeśli wyciągniesz kabel telewizora, suszarki czy odkurzacza to z w/w nagle zgasłych urządzeń jakaś dusza uchodzi do nieba, a nie tylko i wyłącznie gorące powietrze stygnących korpusów, a reszta to tylko dogma i dorabianie strzelistego ideolo do trywialnego faktu że oto coś działało a teraz nie działa bo nie ma zasilania, w obwodach prądy nie krążą więc i ekran się nie jarzy ale nikt przy zdrowych zmysłach nie powie że suszarka, tv czy odkurzacz umarły a ich dusze poszły do telewizyjnego Nieba, Piekła bądź Czyśćca??! Puknij się w "la cabeza" i włącz myślenie nim ci czarni hochsztaplerzy zniszczą ci sumienie-wywrócą kieszenie!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 21.08.2019, 14:57
Problem tkwi w tym, że wielu ogłupionych od kołyski już żadna argumentacja nie przekonuje. Jak im wpoili że ktoś za nich zadyndał na szubienicy i dla odkupienia urojonych win cierpiał - to aby im nieba przychylić (a piekła uniknąć) muszą w to szamaństwo wierzyć i oddawać sie tej odkupieńczej ideologii.
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 22.08.2019, 22:55
"Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich że chwilkę temu zostali oszukani". - Mark Twain
Ziomal
Ziomal 21.08.2019, 06:53
To czy ktoś wierzy w Boga czy też nie to jego prywatna sprawa i nikomu nic do tego. Również fakt, czy potrzebuje w tej relacji pośrednika to jego prywatna sprawa. Jeśli chce za to płacić - proszę bardzo, ze swoich prywatnych (nie społecznych czy państwowych) pieniędzy. I podobnie brak wiary - to też jest prywatna sprawa każdego człowieka. A państwo jest od tego, żeby stworzyć dobre warunki do życia zarówno dla jednych, jak i drugich. To się kiedyś nazywało SZACUNEK.
katol itp
katol itp 20.08.2019, 09:28
kilku lewackich pajacy pod różnymi nikami pluje na katolików redaktorze czy to było potrzebne
Dante
Dante 21.08.2019, 14:58
Oj było, było bardzo potrzebne!
katolik
katolik 20.08.2019, 15:53
Biedactwo "katolickie wyklęte" i oblężone przez "kilku lewackich pajacy",chusteczki i parasolkę sobie kup.
Pedagog
Pedagog 20.08.2019, 13:16
Wróć do szkoły podstawowej bo nawet zdania nie umiesz poprawnie napisać.
puknk
puknk 20.08.2019, 16:12
ZNP OD BRONIARZA UUUU LEWACTWO
Lubań
Lubań 20.08.2019, 09:09
Ale nie ma co się bać. AS na pewno nie zezwoli na taką edukację w lubańskich szkołach. Nie wiem jak Walery w powiatowych, ale podejrzewam, że też nie.
Krystyna
Krystyna 20.08.2019, 07:22
Szkoda że nikogo nie pytano jak do szkół prawie na siłę weszli, mieli za darmo nauczać ???? a jak to się skończyło ???
avanti
avanti 20.08.2019, 03:00
" Dla Kościoła walka z LGBT jest sprawą przetrwania. Jeśli homoseksualiści zostaną zaakceptowani przez społeczeństwo, całkowicie zniknie sprawa powołań. Młodzi geje ze wsi i małych miast nie będą już szukali schronienia w seminariach. Będą mogli normalnie żyć, więc nie będą mieli powodu, żeby szukać schronienia pod kuratelą Kościoła katolickiego i Watykanu. Kościół przestanie być klubem gejowskim ukrytym za martyrologią krzyża. Ludzie oddani Chrystusowi będą zmuszeni wziąć odpowiedzialność za swoją wiarę. (KP) "
LG_Beta
LG_Beta 20.08.2019, 19:54
Przecież cala armia homosiów rządzi w Watykanie. Poczytajcie katole Sodomę, Via col vento in Vaticano, Avarizia, Via Crucis, Woltyla Segreto, Segreto Pontificio... i wiele innych - niestety w Poslce niedostępnych albowiem tak skatoliczały rząd jak i Episkopat blokują ich wydanie.
Ziomal
Ziomal 20.08.2019, 08:26
Też mam wrażenie, że właśnie stąd się ta nienawiść bierze
O.N.A.
O.N.A. 19.08.2019, 23:50
Ech ten kościół... Naciski na polityków, naciski na rodziców... W dobie internetu młodzież i tak wszystko znajdzie sobie w internecie. Lepiej więc jak sensownie wiele rzeczy wyjaśni im nauczyciel z dostosowaną treścią dla ich wieku, niż będą tylko korzystać z pornograficznych stron.
Swoją drogą, gdyby dzieci od małego były uczone, gdzie nie mogą być dotykane, co mają robić, gdy ktoś je tak dotyka (poinformowanie o tym rodzica, wychowawcy, pedagoga) pedofile nie mieliby aż tak ułatwionego dostępu do dzieci.
Bunga
Bunga 20.08.2019, 19:55
Oczywiście chodzi przede wszystkich o wielebnych pedofilów.
J.A
J.A 20.08.2019, 18:09
Informacja to nie naciski.
Uczeń
Uczeń 20.08.2019, 08:47
A myślisz, ze dzieci słuchają sie nauczycieli? Wręcz przeciwnie, internet bardziej wiarygodny
O.N.A.
O.N.A. 20.08.2019, 17:30
Więc z czym ma problem Episkopat? Wprowadzą edukację, zarobią na dodatkowych lekcjach, dzieci słuchać i tak nie będą, zostaną takimi barankami 🙂
litości
litości 20.08.2019, 16:54
Internet bardziej wiarygodny? Ten, w którym można wyczytać, że pierwszy stosunek jest bezpieczny i nie zajdzie się w ciążę nawet jak nie użyje się żadnych środków antykoncepcyjnych,tak? A może ten gdzie można przeczytać, że jak kobieta umyje miejsce intymne po stosunku, to nie będzie z tego ciąży,hm? Może z filmów pornograficznych można się uczyć - filmów, które są reżyserowane i nie ma tam ani kropli rzeczywistości? Czy może wystarczą lekcje religii gdzie księża mówią, że masturbacja to grzech ciężki?
XD
XD 20.08.2019, 20:09
Uważaj, bo "cudowni" nauczyciele będą tak wspaniale tłumaczyć.
grześ
grześ 23.08.2019, 21:05
Dlaczego w ogóle należy wprowadzić edukację seksualną do szkół? Po pierwsze, rodzice nie mają dostatecznej wiedzy, zwłaszcza na tematy bardziej złożone i fachowe, jak antykoncepcja czy choroby przenoszone drogą płciową. Po drugie, młodzi ludzie, osiągając dojrzałość płciową, wolą uczyć się od innych dorosłych niż rodzice. Po trzecie wreszcie, w sieci, jednym z głównych źródeł informacji dotyczących seksualności, znajduje się mnóstwo nieprawdziwych, nierealistycznych i często poniżających, zwłaszcza w stosunku do kobiet, treści czy obrazów.
katolik
katolik 22.08.2019, 13:48
Nauczyciele musieli Cię strasznie skrzywdzić skoro ich tak nienawidzisz i negujesz. Szkoda, że nie trafiłeś na tych z powołania, którzy mają ogromną wiedzę i potrafią się nią dzielić - ja miałam wielu takich na szczęście. Natomiast na lekcjach z edukacji będą właśnie stosować się do zaleceń WHO, czy będą przekazywać WIDZĘ, A NIE MITY.
Ziomal
Ziomal 19.08.2019, 19:53
A najlepiej to w ogóle dać sobie skrupulatnie wyciąć mózg i w to miejsce wstawić płytkę sterowaną pilotem w rękach księdza biskupa. Po co się męczyć, lepiej bezrefleksyjnie wykonywać polecenia. Myślałem, że ten naród to jednak mądrzejszy jest, ale jak widać jeszcze parę pokoleń ewolucja musi potrwać. Ludzie, włączcie mózgi. Giordano Bruno spalili na stosie w imię ochrony "prawdy o świecie". Teraz piszą jakieś dęte listy, żeby zasłonić skandal pedofilski. Uwzięli się na LGBT (jak kiedyś na Żydów), żeby istniał wróg, z którym "prawi ludzie" mogą walczyć. Czy wy tego naprawdę nie widzicie?
Prawy
Prawy 19.08.2019, 22:18
Bo lgbt jest problemem i nie mówią o tym tylko KATOLICY, ale również innowiercy. Nikt nie będzie nikomu nic narzucał i koniec. Jak chcą być homo to niech będą, ale niech nie wmawiają wszystkim, że to normalne, bo to nie jest normalne i nigdy nie było i nie będzie.
Vito
Vito 20.08.2019, 19:57
Jak może być coś nie normalne i na marginesie społecznym skro takich przecież ich bóg stworzył? A najwięcej skierował do pracy u swojego namiestnika w Watykanie.
Ziomal
Ziomal 20.08.2019, 03:26
Bo rozumiem, że normalne jest to, co Ty uważasz za normalne? Chyba nie rozumiesz, że oni wcale homo być nie chcą, oni homo po prostu są, podobnie jak Ciebie nikt nie pytał czy chcesz być hetero (czy jednak nadszedł w Twoim życiu taki dzień, w którym podjąłeś świadomą decyzję, że oto od dziś podobać mi się będą kobiety, a z chłopców to ja już rezygnuję?). I dlaczego twierdzisz, że ktoś Ci coś narzuca? Od marszów równości homo się nie zostaje. Zauważ, że jakoś jak ich nie było ci ludzie również żyli, więc pomysł, że ktokolwiek się "przeorientuje" przez marsze to jakiś totalny bzdet dla naprawdę nieco ograniczonych.A czy to jest normalne? Myśleć możesz sobie co chcesz, nawet, że np. wmawianie ludziom, że bycie rudym to normalne jest dziwne, bo to przecież nie jest normalne, nigdy nie było i nie będzie. W końcu to jakaś znikoma część społeczeństwa, bo przecież odstają od 99% reszty. Co tak Cię boli, że taka lesbijka pójdzie do urzędu i zarejestruje swój związek? Ubędzie Ci przez to? Ta waleczna lesbijka rozbije Twoją rodzinę? Nie sądzę.
Nie dla lgbt i aktu 447
Nie dla lgbt i aktu 447 20.08.2019, 08:54
I sama odpowiedziałeś, że jak nie było marszów był spokój. Nie mam zamiaru się z głupotą kłócić, sama chęć adoptowania dzieci przez takich ludzi jest odrażająca i dla tych dzieci krzywdząca. Ale cóż, rząd musi czymś zakryć akt 447, a głupie społeczeństwo bije się nie wiedząc o prawdziwym zagrożeniu...
Ziomal
Ziomal 20.08.2019, 18:56
Rozumiem, że życie dzieci w domach dziecka jest dla tych dzieci rarytasem i po to, żeby Cię "nie odrażało" chcesz tym dzieciom zafundować kilkanaście lat bidula. Bądź też wolisz oddać dziecko matki, która żyła w lesbijskim związku i np. zmarła do takiego domu dziecka pomimo tego, iż to dziecko jest przywiązane do jej partnerki jak do drugiego rodzica? Bo Cię odraża. To mi trochę pachnie pychą. Co tam czyjeś życie, Ciebie to odraża, więc możesz dyktować innym, jak mają żyć. I nie mów mi proszę, co jest dobre dla dziecka, ponieważ w wielu krajach dzieci się właśnie w takich rodzinach wychowują i mają się dobrze. Skąd się w Was, drodzy POLSCY KATOLICY (bowiem tylko w tym kraju ten efekt jeszcze istnieje) biorą te olbrzymie masy nienawiści? Czy tego Was uczył Jezus (nie pytam czego Was uczy biskup krakowski, ja pytam, czego Was uczył Wasz Bóg). Gdzie Wasze przykazanie miłości? Zniknęło? W jednym przyznam Ci rację. Rzeczywiście taka adopcja powinna być zakazana. Ale nie ze względu na to, że taka para nie wychowa dobrze dziecka. Ona powinna być zakazana, ponieważ taki dobry wujek czy ciocia - prawa katoliczka - na ulicy zrobią takiemu dziecko piekło (a jak nie oni to ich pociechy). I tego się boję. A już tak nawiasem mówiąc nikt nie maszeruje po prawa do adopcji. Ci ludzie chcą mieć zarejestrowany związek. I tyle.
Miszka
Miszka 21.08.2019, 15:05
Najlepiej wychowują mniszki-dziewice w katolickich ochronkach przyklasztornych co wykazano w Irlandii i innych krajach...
W Polsce zresztą też jedna taka na ławie oskarżonych przed sądem posiedziała, a teraz też jeszcze siedzi ale na pryczy...
XD
XD 20.08.2019, 20:14
TO WY DYKTUJECIE KAŻDEMU SWOJE PRZEKONANIA, DRZECIE MORDY, WSZYSTKICH, KTÓRZY WAS NIE POPIERAJĄ OD FASZYSTÓW WYZYWACIE I PIEPRZYCIE, ŻE HITLER BYŁ JUŻ LEPSZY. PRZECZYTAJTA SOBIE MEIN KAMPF ALBO POSŁUCHAJCIE OPOWIEŚCI O II WŚ I OBOZACH ŚMIERCI.
Wiesz, małym dzieciom adoptowanym sie raczej nie mowi, ze nie jest się ich biologicznymi rodzicami, bo tego nie rozumieją. Często wmawia się im, ze jest sie ich prawdziwą rodziną, a dopiero prawdę, gdy dorosną. A jak wytłumaczysz, że jak powstało dziecko, które ma dwóch ojców? Że jeden był kobietą?
grześ
grześ 23.08.2019, 21:07
Prawidłowo przeprowadzona, wspomaga rozwój zmysłów dzieci, ich poczucie ciała, wyobrażeń o ciele, a jednocześnie wzmacnia pewność siebie. Dzięki niej dzieci potrafią zachowywać się odpowiedzialnie w stosunku do siebie i innych.

Celem edukacji seksualnej u najmłodszych jest rozwinięcie pozytywnego nastawienia do własnego ciała, nauka właściwych metod komunikowania się – np. adekwatne nazywanie części ciała. Od najmłodszych lat dziecko uczy się, że istnieją indywidualne granice i zasady społeczne, które trzeba respektować: „nie możesz dotknąć każdego, kogo chcesz”. Oraz „nie każdy może dotknąć ciebie”, „zawsze możesz powiedzieć: nie”, „możesz poprosić o pomoc” itd.

W tym sensie edukacja seksualna jest również wychowaniem społecznym i przyczynia się do zapobiegania nadużyć.
grześ
grześ 23.08.2019, 20:23
wymyślasz to na poczekaniu ,czy to taki sen ?
Ziomal
Ziomal 21.08.2019, 07:08
Ja rozumiem, że to wmawianie, o którym wspominasz, że jest się ich biologiczną rodziną to tak po chrześcijańsku, pokłamię sobie trochę na początku i jakoś to będzie? Nie widzę tutaj za bardzo sensu. Nikt nie zamierza ukrywać przed dzieckiem jego prawdziwego pochodzenia. Nie licząc już faktu, że adoptowane dzieci mają często kilka lat i doskonale swoich biologicznych rodziców pamiętają, więc czemu miałby służyć ten "trik"? Ale jak już napisałem wyżej i tak nikt poważny teraz tego w naszym kraju nie postuluje, więc nie ma o co drzeć szat. Jako społeczeństwo nie jesteśmy w tym miejscu. Nie mów do mnie proszę "WY", bo ja Cię od faszystów nie wyzywam. Ale jeśli chcesz zobaczyć jak rodził się faszyzm lub bujny nacjonalizm sięgnij po jakąś książkę historyczną o latach 30tych i nie musi być wcale o Niemczech, ponieważ to było zjawisko obejmujące praktycznie pół Europy, również Polskę. Poczytaj trochę o tym, jak skończył niepokorny Korfanty, trochę o Berezie Kartuskiej, a wnioski i paralele do dzisiejszej sytuacji nasuną Ci się same. Interesującej lektury życzę.
sąsiad
sąsiad 20.08.2019, 00:34
Czytanie nie boli wiec sięgnij po podręcznik do biologii i uzupełnij wiedzę. Homoseksualizm nie jest żadnym wyborem, tak jak kolor skóry i oczu nie można sobie wybrać ani komuś narzucić. Zawsze był jest i będzie i żadne zaklęcia purpuratów ani polityków tego nie zmienią. Nienormalne to są praktyki ukrywania pedofili wśród księży i odwracania uwagi rzekomymi zagrożeniami ze strony osób homoseksualnych.
Tyfon
Tyfon 20.08.2019, 20:01
Co ciekawe Kościół rzymski dla pozoru tylko zwalcza inne orientacje seksualne - a jakoś przy pomocy swojego Boga lekarstwa na te "nieuporządkowania" - jak twierdzi - lekarstw nie wynalazł. Widocznie taka wola ich Boga skoro tacy sie rodzą.
Nie dla lgbt
Nie dla lgbt 20.08.2019, 08:51
Pedofile to nie w większości przypadków tylko księża. Obejrzyj no programy o nich, poczytaj to obaczysz. Stary numer lewicy, jak nie ma czego atakować, to atakuje księży, ze pedofile. A nie pomyśli, że pedofilem równie dobrze może być co drugi człowiek spotykany na ulicy.
PeHa
PeHa 21.08.2019, 19:01
Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywdy, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola Gorbaczowa i jego "pierestrojka" oraz "głasnost" przyśpieszą upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji!
Bercik
Bercik 21.08.2019, 15:07
Na 100 motorniczych tramwajowych może się zdarzyć 0,5% pedofila - na 100 księży - 50%.
xyz
xyz 20.08.2019, 20:32
Naprawdę nie dostrzegasz tego lekkiego zgrzytu w tym, że pedofil w sutannie, będąc księdzem, uważa siebie za pośrednika między Bogiem a wiernymi, i tym samym za moralny wzór dla nich, za alfę i omegę w sprawach moralności, tego co dobre a co złe, i jednocześnie molestuje? Pedofilia w każdym wydaniu jest ohydna i obrzydliwa, ale dlatego właśnie ta w sutannie zasługuje na szczególne potępienie, bo podobno do stanu kapłańskiego idzie się nie dla łatwego i wygodnego życia, a podobno z powołania, wyznając pewien system wartości, a nie traktując go jako coś, z czym należy się obnosić, a niekoniecznie już uznawać i przestrzegać. I nie ma tu najmniejszego znaczenia, czy taka pedofilia w sutannie wyciągana jest na światło dzienne z lewej czy prawej strony.
A wracając do tematu artykułu, to szkoła powinna dawać rzetelną wiedzę, a nie wiarę w zabobony. Jeżeli były by to zajęcia z rzetelną naukową wiedzą, to tylko dobrze. Może dzięki temu w przyszłości przed niechcianą ciążą ochroni je antykoncepcja, a nie totolotek w postaci kalendarzyka.
XD
XD 21.08.2019, 08:22
Rzetelną wiedzę o takich sprawach powinni dać rodzice. A co, w takim razie innym pedofilom nie należy się potępienie? Tylko księża winni?
grześ
grześ 23.08.2019, 21:09
Edukacja seksualna musi być dostosowana do wieku. A raczej – „dostosowana do rozwoju”, ponieważ nie wszystkie dzieci rozwijają się w tym samym tempie. Czteroletnie dziecko może zapytać, skąd się biorą dzieci, a odpowiedź „z brzuszka mamy” jest zazwyczaj wystarczająca i dostosowana do wieku. Natomiast odpowiedź „jesteś jeszcze za mały na takie pytania” nie jest właściwa, lecz wymijająca i może u dziecka rodzić poczucie, że ta sfera życia jest owiana tajemnicą, „brudna” i nie należy o niej rozmawiać.
Gender
Gender 20.08.2019, 20:02
Nie może być poza tą kastą co drugi na ulicy - bo obaj poszli do seminarium duchownego.
XD
XD 21.08.2019, 08:22
Albo pracują z dziećmi w szkole.
grześ
grześ 23.08.2019, 20:25
księża
precz z lewakami
precz z lewakami 19.08.2019, 18:51
suprer artykuł i znowu lewactwo podnoś pyski i pluje
Gosia
Gosia 20.08.2019, 00:38
Jaki poziom takie słownictwo.
XD
XD 19.08.2019, 22:25
Człowieku, masz rację! Szkoda, że to społeczeństwo ma deficyt mózgu.
Ziomal
Ziomal 19.08.2019, 21:28
No właśnie to miałem na myśli mówiąc o płytce...I już mnie nic nie dziwi
XD
XD 20.08.2019, 08:56
Ale to odp do komenta przecz z lewakami, bo precz z lewakami i platformą obywatelską
grześ
grześ 19.08.2019, 21:26
Eksperci Kościoła tezę o tym, iż "Słońce stanowi centrum świata i jest całkowicie nieruchome pod względem ruchów lokalnych", uznają za "bezsensowną i absurdalną z punktu widzenia filozoficznego" oraz "formalnie heretycką". Tezę, iż "Ziemia nie stanowi centrum świata, ani nie jest nieruchoma, lecz obraca się zarówno wokół samej siebie, jak i ruchem dobowym", uznają za podobnie absurdalną oraz "co najmniej błąd w wierze". Ogłoszenie przez Kongregację Kardynalską Inkwizycji, że Galileusz poddaje się wyrokowi. Równocześnie, dekretem z 5 marca, Kongregacja zakazuje De revolutionibus..., wpisując na Indeks "do czasu wprowadzenia poprawek"
XD
XD 20.08.2019, 08:58
A co ma wspólnego słońce z lgbt? Oni się mają za tęczę, a są jedynie sześciokolorowi, bo tęcza ma barw siedem.
grześ
grześ 20.08.2019, 14:07
że nie zrozumiałeś to rozumiem,ale wytłumaczę jeszcze raz,cytat powyższy ukazuję zacofanie i konserwatyzm najbardziej butnych purpuratów ,którzy pod swoją opieką nie chcą mieć owieczki,tylko słuchających baranów ,którzy będą chodzić i powtarzać to co na ambonie powiedziano-bo to ważniejsze od prawa przecież .Wiesz o czym jest deklaracja o której mowa ?,jesteś przeciw świadomości seksualnej ?,oddasz z ochotą dzieci pod opiekę księdzu ?
XD
XD 20.08.2019, 20:16
Ty nie myśl, ze wszyscy są głupi jak ty i nie mają świadomości seksualnej. Takie coś powinni wpajać w domu, a nie w placówce oświatowej.
grześ
grześ 23.08.2019, 20:30
więc po raz kolejny nie zrozumiałeś ,ale przy poziomie twojej inteligencji ,jestem w stanie to zrozumieć ,kościół jest konserwatywny i zacofany , a to co powtarzasz ,że tylko rodzice powinni edukować swoje dzieci seksualnie to nieprawda ,nie każdy rodzic to potrafi i niestety ,bo to też się zdarza ,są rodzice patologiczni ,którzy wpoją dzieciom patologię- po to jest szkoła
...
... 19.08.2019, 20:38
Ojjj jaki chamskie słowa...jutro do spowiedzi marsz za obrażanie ludzi i ich poniżanie!
K.K
K.K 19.08.2019, 17:28
Może w seminariach powinni ich wychowywac seksualnie,to nie bylo by tylu pedofilow.Najwiecej widza za miedza a najmniej u siebie.Nie pozdrawiam tego Kleru.
Anka
Anka 19.08.2019, 16:51
Mało spaślakom ?!jeszcze te pieniądze by chcieli !
gość
gość 19.08.2019, 16:46
Lepiej żeby dzieci chodziły na plebanie i tam były molestowane, bo właśnie przez BRAK edukacji seksualnej księża tak łatwo mogą wykorzystywać te "owieczki" ... smutne
XD
XD 19.08.2019, 22:24
Tylko, że na waszej super edukacji będzie nauka jak sobie samemu robić i jak uprawiać, a trzeba być naprawdę specjalnej troski, żeby nie wiedzieć. I nauka takiego czegoś w szkołach nie jest normalna, no ale cóż bezmózgie lewaki, u was to każdy z każdym, a pedofile to tylko księża. A prawda jest taka, że i może jest dużo takich księży, ale ofiarami są częściej chłopcy, co wnioskuje orientację tak owego kleryka. Prawda również jest taka, że najwięcej pedofilii jest w środowisku nauczycielskim. Pozdrawiam.
grześ
grześ 20.08.2019, 14:08
a potem niechciana ,nieplanowana ciąża
XD
XD 20.08.2019, 20:17
Często nastoletnie są chciane, a niechciane zdarzają się nawet ludziom dorosłym.
Lewak
Lewak 20.08.2019, 00:48
Wywody godne intelektualisty czerpiącego wiedzę wyłącznie z ogłoszeń parafialnych i obiektywnych "prawackich" mediów.
XD
XD 20.08.2019, 09:01
Nawet na waszej gazecie wyborczej, było ostatnio o pedofilu nauczycielu muzyki... No cóż, prawda w oczy kole. Wasze wywody są godne osoby, która nawet podstawówki nie skończyła, bo niezdawała. Zamiast nauki, się no... tj. wy w lgbt lubicie, bo przecież dla was liczy się tylko to.
Ziomal
Ziomal 20.08.2019, 19:08
Może najpierw odniosę się do słowa "niezdawała". Ponieważ domniemuję, że podstawówkę z nieskrywaną dumą ukończyłeś chcę tylko przypomnieć, że "nie" z czasownikami piszemy rozdzielnie. Zapewne nie znasz ani jednego geja ani lesbijki (ale może od razu Ci powiem, że znasz, tylko o tym jeszcze nie wiesz), stąd Twoje skondensowane wywody o tym, co geje bądź lesbijki lubią, a czego nie lubią i co się dla nich liczy. Uwierz mi - nie masz zielonego pojęcia co dla nich się liczy. Swoją drogą gdzie posiadłeś tę tajemną wiedzę? Jakieś praktyki w młodości?
XD
XD 20.08.2019, 20:19
I tutaj pies pogrzebany. Żeś się czepił jednego słowa, a sam nie potrafisz wstawiać przecinków. Nawet nic nie odpowiedziałeś na potwierdzony fakt o pedofilii, nie tylko wśród niektórych księży. Przestań bajdurzyć.
Ziomal
Ziomal 21.08.2019, 07:20
Tzn. co miałem odpowiedzieć? Że istnieją inni pedofile? To chyba oczywiste. I każda pedofilia jest zła. Ale umoralnianie innych, stawianie się za pośrednika pomiędzy Tobą, a Bogiem przy ołtarzu i gwałcenie dzieci 5 minut później to chyba jednak już trochę inny kaliber. Normalny człowiek idzie za to siedzieć. Ale ksiądz? No skąd, przecież jest uświęcony, więc się go przeniesie do innej parafii, niech tam sobie pogwałci. I chroni taki biskup krakowski gwałciciela Paetza (którego nawet Watykan odsunął od pełnienia funkcji) w Poznaniu przez tyle lat, po czym idzie do Krakowa i umoralnia innych. To się nazywa HIPOKRYZJA
XD
XD 21.08.2019, 08:30
Tylko nie wiem, czy wiesz, ale w lgbt jest o wiele więcej pedofili niż w klerze. W Holandii na przykład chcą to zalegalizować, założyli nawet Front Wyzwolenia Dziecka. Była nawet prowokacja dziennikarska, gdzie wielu aktywistów lgbt, jeden nawet wysoko postawiony w jakimś rządzie wysyłał nieodpowiedniej treści wiadomości 14-latkowi... Tego się oczywiście nie zauważa. I wątpię, że to towarzystwo zostanie, czy już zostało ukarane. Owszem klerycy też winni. Ale nie tylko i ludzie otwórzcie oczy.
P.S. Mało kto wie, ale wielu księży ma na boku kobiety i dzieci. Nie każdy klecha jest pedofilem. Również ci co nikogo nie mają też nie muszą być od razu pedofilami.
Stasia_Lipska
Stasia_Lipska 19.08.2019, 15:34
Niewyedukowane dzieci łatwiej molestować, niewyedukowanych ludzi łatwiej ogłupić. Ot cała tajemnica sprzeciwu kościoła przeciwko edukacji.

PS: Radzę poczytać definicję słowa parafianin.
...
... 19.08.2019, 20:48
Przeczytałam definicję...dzięki od razu mi lżej na sercu!
wolna polska
wolna polska 19.08.2019, 14:23
katolicki kraj, katolickie obyczaje
Kazek
Kazek 19.08.2019, 12:46
To samo dotyczy nauki religii, dlaczego biskup o tym nie wspomniał? Lepiej niech się o wszystkim dowie z internetu? Moim zdaniem to kolejne wtrącanie się koscioła w nie swoje sprawy
Nie dla lgbt
Nie dla lgbt 19.08.2019, 17:06
Nauka religii nie jest obowiązkowa.
Ela
Ela 19.08.2019, 12:23
Nie wierze. Średniowiecze😡
H
H 19.08.2019, 17:08
To sobie nie wierz, biskup ma rację.
katolik
katolik 20.08.2019, 00:54
Biskupi skompromitowali się doszczętnie ukrywając na masową skalę przestępstwa pedofilii i nie rozliczając się z tego do dnia dzisiejszego. Ich głos jest niewiarygodny w żadnym aspekcie.
...
... 19.08.2019, 17:35
Może nie wierzyć...wg. ciebie biskup ma racje wg. mnie nie ma!
....
.... 19.08.2019, 21:07
Wg mnie ma rację. Dlaczego rodzina nie przekaże ważnych dla rozwoju dziecka informacji o seksie. Dlaczego musi robić to szkoła ?
XD
XD 20.08.2019, 09:07
No właśnie, pzt. jakoś wszyscy my nie mieliśmy jakichś edukacji, a wiemy o co we wszystkim chodzi, zakładamy rodziny, wychowujemy dzieci, normalnie funkcjonujemy, odróżniamy dobro od zła. Gdyby ofiary pedofilii nie wiedziały, że były molestowane lub gwałcone, to by dzisiaj o tym nie mówili, bo by nie rozumieli... albo w większości tych przypadków, nie że dzieci nie wiedziały co im robią, tylko po prostu się wstydzili, czuli do siebie obrzydzenie. A świat powinien to zrozumieć, a nie od małego wpajać, by głośno o tym mówić, bowiem dla niektórych przyznawanie się do tego może być naprawdę trudne. Jeszcze będąc dzieckiem.
grześ
grześ 20.08.2019, 14:14
jesteś homofobem więc nie odróżniasz dobra od zła,gdyby ofiary pedofilów były wyedukowane,że to było złe nie czekałyby do dzisiaj z ujawnieniem tego,ale przecież klerowi o to chodzi ,żeby dzieci nie były świadome ,że to złe ,bo ksiądz mówi ,że jest narzędziem boga ."Tylko nie mów nikomu"
XD
XD 20.08.2019, 20:22
A nie rozumiesz, że jest coś takiego jak wstyd? Miliony DOROSŁYCH osób, które były zgwałcone, molestowane też milczy, choć są w pełni świadomi, ale po prostu mają wielką traumę i nie chcą o tym mówić. Z dziećmi jest podobnie. Może niektóre nie wiedzą, ale wątpię...
grześ
grześ 23.08.2019, 20:34
milczą bo ksiądz kazał "Tylko nie mów nikomu"
katolik
katolik 20.08.2019, 12:27
tak dobrze funkcjonujemy, że dajemy przyzwolenie na gwałcenie dzieci na parafiach? chyba coś słabo ta nasza edukacja wyszła...
XD
XD 20.08.2019, 16:28
Jak ty dajesz, to sobie dawaj. Nie każdy jest taki głupi jak ty. W mojej parafii żadnych gwałtów i zajść pedofilskich nie ma, z resztą w całym Lubaniu podobno nie. U mnie na parafii można nawet uczestniczyć z dzieckiem w katechezie. Jednakże w życiu spotykałem się z przypadkami moich rówieśników, którzy byli skrzywdzeni przez nauczyciela pedofila. Sprawę zgłaszali ich rodzice dyrekcji, a ta nic nie robiła, bo przecież "nauczyciel to świętość"...
grześ
grześ 23.08.2019, 20:38
a ty tam byłeś miód i wino piłeś,wszystko wiesz ,masz przykład z Ruszowa parafianie własną piersią go bronią ,a on latami sobie na dzieciach używał-broń pedofilów , a to ,że piszesz ,że w Lubaniu nic takiego nie było to się możesz zdziwić ,bo na tych "oazach" ,"dziwne"rzeczy się działy
katolik
katolik 21.08.2019, 16:01
Ależ ja nie zaprzeczam temu, że pedofile są także wśród nauczycieli. Ba, są także wśród lekarzy, artystów, pracowników budowy, wśród bezrobotnych itd - mam na myśli to, że nie zawód czyni pedofilem, a zaburzenie preferencji seksualnej, czytaj OBRZYDLIWOŚCIĄ!
Tutaj chodzi o edukacje seksualną i antydyskryminacyjną - czy to źle, że dzieci będą uczyć się podstaw swojej seksualności? umiejętności przeciwstawienia się przemocy seksualnej?umiejętności stosowania różnych metod antykoncepcji (w tym znajomość mitów na ten temat)? Może to błąd, że w szkole będą uczyć o tym, że nie wolno dyskryminować ze względu na religię, kolor skóry, czy orientację?
Skończyłem szkolę kilka lat temu. W mojej szkole uczono, że homoseksualizm, to choroba. Mówiono na lekcjach religii, że homoseksualiści w 99% to pedofile. Mówiono, że używanie prezerwatywy, to grzech i że podczas pierwszego stosunku nie zajdzie się w ciąże. Może czas najwyższy wprowadzić naukę zgodą z wytycznymi WHO? Czy lepiej powielać te kłamstwa i mity?

Pozostałe