Sytuacja komplikuje się również w Zgorzelcu. Kierowcy, próbując ominąć autostradowy zator, zjeżdżają na drogę krajową nr 30 i kierują się w stronę miejskiego przejścia granicznego przez most. Tam także tworzą się korki, już przed rondem Solidarności, a potem na ulicach prowadzących do granicy. Ruch jest bardzo utrudniony, również dla mieszkańców miasta.
Policja ponawia apel z wczoraj: — Prosimy podróżujących autostradą A4 w kierunku Niemiec o rozważenie wyboru innych przejść granicznych. Zachęcamy do bieżącego sprawdzania sytuacji drogowej i wybierania tras alternatywnych — przypomina nadkom. Agnieszka Goguł z KPP w Zgorzelcu.
Na razie bez większych przeszkód odbywa się ruch przez przejście graniczne w Radomierzycach. Dla pojazdów powyżej 3,5 tony wciąż zalecana jest Sieniawka.

Napisz komentarz
Komentarze