Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Myjnia samochodowa to dobry pomysł na własny biznes. Od czego powinieneś zacząć?

Choć ilość myjni samochodowych w ostatnich latach w Polsce znacząco wzrosła, to nadal rynek ten ma bardzo duży potencjał. Po pierwsze, czasy, gdy myliśmy samochody pod blokiem bezpowrotnie minęły. Po drugie, do myjni bezdotykowej, czy automatycznej chcą mieć dzisiaj dostęp wszyscy kierowcy, zarówno ci z dużych ośrodków miejskich, jak i z mniejszych miejscowości raz wsi. Myjnia samochodowa to pomysł na biznes, jaki podchwytują zarówno prywatni inwestorzy, jak i duże firmy, czy też np. właściciele warsztatów samochodowych, jako uzupełnienie prowadzonej już działalności. Nakłady finansowe na stworzenie własnej myjni samochodowej co prawda nie są najmniejsze. Jednak jak przekonują właściciele myjni, taki biznes się opłaca. Jak zatem założyć własną myjnię?
  • 13.01.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Myjnia samochodowa to dobry pomysł na własny biznes. Od czego powinieneś zacząć?

Lokalizacja i kapitał - to na początek

Jeśli myślisz o myjni samochodowej, jako o własnym biznesie lub też chcesz rozszerzyć dotychczas prowadzona działalność (np. jesteś właścicielem stacji diagnostycznej), zapewne wiesz, że na początku konieczne będzie, aby zadbać o dostęp do niezbędnego kapitału. Innym istotnym czynnikiem, choć również związanym z nakładami finansowymi, wybór, a następnie zakup lub dzierżawa działki. Tutaj ważna będzie lokalizacja. Im atrakcyjniejsza dla przyszłych użytkowników myjni, tym lepiej dla Twojego biznesu.

Twoje nakłady na inwestycję dotyczyć będą po pierwsze gruntu, infrastruktury oraz wszelkich zezwoleń. Po drugie - budowy, zakupu technologii i wyposażenia myjni (chemia, części zamienne). Do tego warto uwzględnić koszt związany z regularnym serwisowaniem myjni. Na wstępie musisz także podjąć decyzję, jakim rozwiązaniem jesteś zainteresowany. Czy ma to być myjnia bezdotykowa, czy może automatyczna. Do ustalenia pozostaje także ilość dostępnych stanowisk. Z jakim kosztem wiążą się owe decyzje? Otóż koszt budowy i zakupy jednostanowiskowej myjni samochodowej nie musi przekroczyć 100 tys. złotych. Wszystko zależeć tutaj będzie od wybranej technologii mycia oraz dodatkowych opcji.

Konieczne będzie pozwolenie na budowę, projekt i wybór wykonawcy

Dlatego tutaj od razu warto postawić na firmę, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie budowy, sprzedaży, obsługi i serwisowania myjni samochodowych. Na istoserwis.pl prezentowane są w tym zakresie rozwiązania, które dodatkowo gwarantują wysoką jakość mycia pojazdów, jak i oszczędność w zużyciu mediów. Dobry wybór na początku inwestycji to zatem warunek jej opłacalności w przyszłości. Bez projektu nie ruszysz, a ten może Ci dostarczyć jedynie producent technologii mycia pojazdów, czy tez firma wykonująca realizacje w tym zakresie.

Aby uzyskać pozwolenie na budowę konieczny będzie zatem projekt inwestycji. Poza tym działka powinna mieć status umożliwiający prowadzenie na niej działalności handlowo - usługowej, w tym właśnie myjni samochodowej. Dobrze również, aby dla Twojej działki wydany został plan zagospodarowania przestrzennego. Linia zabudowy działki, drogi wjazdowe - wszystko to należy wziąć pod uwagę.

Na koniec to już tylko... czekanie na zyski

Stopa zwrotu z inwestycji uzależniona jest w tym biznesie od wielu czynników, z których najistotniejszym jest z pewnością lokalizacja. Nie mniejsze znaczenie mieć będzie konkurencja oraz jakość świadczonych usług. Zatem jak już wspomnieliśmy wcześniej, dobry wybór wykonawcy na wstępie zdeterminuje w znacznym stopniu Twoje przyszłe zyski. Standardowo możesz się spodziewać zwrotu z inwestycji po 3 - 5 latach od momentu uruchomienia myjni. Choć, jak pokazują doświadczenia z rynku, zdarzają się zdecydowanie szybsze zwroty, np. po 9 miesiącach.

Materiał zewnętrzny


ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
3 maj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NikitaTreść komentarza: Tym chodnikiem chodzą mieszkańcy, dzieci jeżdżą na rowerkach gdyby w tamtym momencie ktoś tam był doszło by do tragedi, i co s......na uznali by za niepoczytalnego ? A poza tym jeżeli policja nie potrafi przeprowadzić bezpiecznie pościgu to niech się nie wykazują tępotą czy pomyśleli o skutkach jakie mogły by być. Przecież mają na wyposażeniu kolczatki nikt nie pomyślał żeby ich użyć, pobawili się w berka wokół,, podkowy,, widzieli jaki dzisjaj panował ruch mogli się liczyć z tym że może dojść do tragedi tu trzeba myśleć i być przewidywalnym.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 17:11Źródło komentarza: Pościg ulicami Lubania. Kierowca ściął ławkę, latarnię i drzewoAutor komentarza: UpsssTreść komentarza: Chyba z psychiatrykaData dodania komentarza: 2.05.2025, 14:38Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwcaAutor komentarza: AntekTreść komentarza: Temida lepiej pisz książki, bo na komentarz to zbyt długie i nudne.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 14:37Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwcaAutor komentarza: Radca prawnyTreść komentarza: W rozporządzeniu RM w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych jest określony maksymalny poziom miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego dla wójtów (burmistrzów, prezydentów miasta), starostów i marszałków województw, co nie jest jednoznaczne, że każdy z w/w musi otrzymać maksymalne wynagrodzenie. Wszystko zależy od radnych a przede wszystkim ego osób zajmujących w/w stanowiska. Uchwałę o wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem przygotowują kadry a radni głosują. Więc wszyscy korzystają z okazji, bo przepisy prawne na to pozwalają a kadencja nie jest wieczna.Data dodania komentarza: 2.05.2025, 14:35Źródło komentarza: Mieszkańcy zdecydują o przyszłości burmistrz. Referendum 15 czerwca
ReklamaPowiat Lubań
Reklama