Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 12:36
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ksiądz z Ruszowa odsiedzi cztery lata za molestowanie dziewczynek

W październiku 2021 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok skazujący w sprawie Piotra M., księdza z Ruszowa oskarżonego o molestowanie niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek. Obrońca księdza złożył do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną, jednak Sąd skargę odrzucił. Oznacza to, że wyrok Sądu w Jeleniej Górze jest prawomocny, a ksiądz trafi do więzienia na cztery lata.
Ksiądz z Ruszowa odsiedzi cztery lata za molestowanie dziewczynek
Autor: zinfo.pl
Oceń

Sprawa Piotra M., księdza z parafii w Ruszowie to pokłosie filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. W kilka dni po premierze filmu na facebookowym profilu autora pojawił się wpis kobiety, która wskazała księdza z Ruszowa jako jednego z księży molestujących dzieci. 23. maja 2019 roku Piotr M. został wyprowadzony z plebani w Ruszowie pod eskortą policjantów i od tego czasu przed sądem toczyło się postępowanie w jego sprawie. Ostatecznie do zgorzeleckiej prokuratury zgłosiło się 18 osób w przeszłości wykorzystywanych przez księdza.

Po kilku rozprawach w marcu 2020 roku sąd pierwszej instancji uznał Piotra M. winnym molestowania dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek i skazał księdza na karę 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Obrona zakwestionowała wyrok i złożyła apelację. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, byłemu już proboszczowi, dał możliwość opuszczenia aresztu za poręczeniem majątkowym, z czego ten skorzystał. 6 października 2021r. odbyła się rozprawa kończąca przewód, jednak ogłoszenie wyroku odroczono do 20 października 2021r. Sąd Okręgowy w Jelenie Górze podobnie jak sąd pierwszej instancji uznał Piotra M. winnym. Obniżył jednak karę z 5 do 4 lat pozbawienia wolności i zakaz pracy z dziećmi z dożywotniego na 15 lat. Ksiądz jednak nie trafił za kraty, gdyż obrona złożyła wniosek o kasację do Sądu Najwyższego.

Jak informuje bolec.info, Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną, co oznacza, że Piotra M. obowiązuje dożywotni zakaz pracy z dziećmi, a w więzieniu spędzi cztery lata.

O tej sprawie pisaliśmy:
Proboszcz z Ruszowa zatrzymany
Przerażające wyznania dziewczynek z Ruszowa
List w obronie księdza z Ruszowa
5 lat pozbawienia wolności. Ksiądz z Ruszowa skazany
Ks. Piotr M. z Ruszowa, skazany za molestowanie, wyjdzie na wolność
Ksiądz Piotr M. nie wróci do Ruszowa


Napisz komentarz
Komentarze
Gabrycha 17.07.2022 18:49
Jak nie pedofil - to inny dewiant seksualny. Ksiądz Andrzej Dębski z Białegostoku wysyłał obsceniczne wiadomości do internautki. „Będziesz suką do spełniania moich poleceń, zachcianek” Niestety, cytat z księdza Andrzeja Dębskiego to był dopiero początek festiwalu wulgarności i wyuzdania, którą duchowny zaprezentował w korespondencji i filmikach, które wysyłał do 30-letniej kobiety. ++++++++++ Zbydlęcenie w Kościele rzymskim w ostatnich latach osiągnęło poziom studzienki ściekowej do ekskrementów. Nic dziwnego, że z roku na rok statystyki kościelne tak w zakresie uczestnictwa jak i powołań lecą na pysk. W sumie to w dużej mierze dzięki takim księżom wyzwolimy się niedługo spod jarzma kleru. On robi dobrą robotę!

Obserwator 16.07.2022 09:05
Póki co to siedzi - sobie spokojnie we Wrocławiu.

Janusz 28.06.2022 22:48
Należy mu się podwójnie , bo duchowy przywódca powinien wspierać a nie gnębić, i do tego dzieci.

Jontek 29.06.2022 08:57
On własnie je wspierał, nie tylko duchowo!

Redemptor 20.06.2022 14:33
Ksiądz: w Kościele od 1700 lat molestuje się dzieci PAP Seksualne wykorzystywanie dzieci "jest od zawsze plagą naszego społeczeństwa i naszego Kościoła" - powiedział amerykański ksiądz Stephen Rossetti podczas trwającego w Rzymie sympozjum biskupów z całego świata na temat skandalu pedofilii. - To zło prześladuje nas od stuleci - podkreślił w wystąpieniu na obradach, odbywających się pod hasłem "Ku uzdrowieniu i odnowie" na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie z udziałem przedstawicieli 110 episkopatów i przełożonych 30 zgromadzeń zakonnych. To pierwsza taka narada w historii Kościoła. Ksiądz Rossetti zauważył, że już podczas Soboru w mieście Elvira w Hiszpanii w 306 roku uchwalono kanon, zgodnie z którym "tym, którzy wykorzystują seksualnie dzieci będzie odmawiana komunia święta, także w obliczu śmierci". - Wydaje się, że przypadki seksualnego wykorzystywania dzieci były tak liczne w Hiszpanii 1700 lat temu, że wymagało to specjalnego kanonu - oświadczył ksiądz ze Stanów Zjednoczonych.

Pan Herakliusz 17.06.2022 18:57
Powtarzam, bo nie wszyscy zdążyli poprzednio tę moją adhortację przyswoić. ================= Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest pedofilia i inne seks dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany na te czasy - „pedofilskim”. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialno-diecezjalnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza, pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.

sprawdź sam 18.06.2022 20:00
Mylisz się Herakliusz! Pedofilia to semicki (arabsko-żydowski) wynalazek. Tylko tam kilkunastoletnia "żona" to norma. Jedne przypadku ujawnienia tej patologii są nagłaśniane (te w kk), inne, ujawnione w środowiskach artystycznych czy lewicowych są tuszowane.

Kondzio 19.06.2022 10:13
Pedofilia w kulturze zachodu natomiast, jest tam gdzie są dzieci i możliwość obcowania z nimi. Statystycznie akurat - to są trenerzy sportów i nauczyciele WF (obu płci) Co to są wg. ciebie "środowiska lewicowe"?

Kronos 19.06.2022 20:52
Wielebny! A znasz chociażby jeden przypadek zakwalifikowania księdza pedofila do utworzonego ustawowo wykazu tego rodzaju dewiantów? Kto i kogo tu kryje, kogo chroni i łagodzi wyroki.

Tom 28.06.2022 19:53
A chrześcijaństwo to niby Germanie wymyslili?

Dumas 17.06.2022 17:07
Od wieków seminaria duchowne i inne klasztorne zakonne nowicjaty w Kościele rzymsko katolickim zapełniają w większości dewianci różnej maści, zakompleksieni - głównie na podłożu seksualnym. Bo jaki normalny - nawet przez ich boga stworzony mężczyzna decyduje się na taka profesję? Nawet gdyby się trafił normalny z powołaniem (jak syn premierki) - to wpada w szpony celibatu i jak się jaka panna (a nawet wdowa) nawinie - wybiera wilgotną dziurkę a nie habit czy sutannę. A przy tym afera w parafii i pospolite zgorszenie. A co przy tym najciekawsze - w każdym takim przypadku to pomyłka Ducha Świętego. ========= Oto wielka tajemnica tej wiary.

rossss 17.06.2022 15:59
Czemu ci pedofile takie małe wyroki dostają? Co to niska szkodliwość czynu?

Anita 17.06.2022 15:20
KK to skupisko zwyrodnialców. Powinno się tego raka zlikwidować raz na zawsze. A wyrok dla tego pedofila jest po prostu śmieszny.

nie bać pis 17.06.2022 10:45
Zlikwidować tą sektę raz na zawsze.

Monika 17.06.2022 09:30
Mając 12 lat nasz lubanski ksiadz obiecał mi piękną biblie zamykaną na zamek .Powiedział że mam przyjść sama bo ma tylko jedną . Pokornie ze spuszczoną głową poszłam po tą biblie ktora była moim marzeniem . Ksiadz podszedł ,pogłaskał mnie po głowie i rozsunął zamek od spodni ,ale bibli tam napewno nie było .Uciekłam ,ale więcej na religie nie poszłam . Nigdy nie powiedziałam rodzicom .

Organista 17.06.2022 13:19
Co Ty opowiadasz?! Nie pamietam, aby nasz 12-letni lubanski ksiadz obiecal komukolwiek piekna biblie. I to w dodatku zamykana na zamek. Cos Ci sie pomylilo.

Monika 19.06.2022 21:59
Organisto to ja miałam 12 lat a ksiadz był duuuuuuuuu zo starszy ..

Walerianna 17.06.2022 17:10
Oj nie bądź taka przewrażliwiona. Odpinanie rozporka czy zamka od spodni to jeszcze nie molestowanie. Trzeba było poczekać i sprawdzić czy w ogóle coś.. tam miał. A to że powiedziałaś rodzicom - to wielki błąd. Kto wie czy tę obiecana biblie nie dostała inna co nie uciekła.

Klawer 17.06.2022 09:22
Wszyscy urbi et orbi wiedzą że pedofil to ob. Piotr Mianowski były ksiądz proboszcz z Ruszowa z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego ul. Dworcowa tel. 75-771-43-52, dekanat Węgliniec diecezja legnicka. Osoba publiczna. Kiedy molestował nie przewidywał że wystąpi publicznie ale z tasiemką na oczach. Po co zatem ten cyrk? Wyrok doczesny jest jedynie słuszny i prawomocny. A jak go osądzi jego bóg to już nie sprawa osądzania w doczesności.

Redemptor 18.06.2022 11:48
Prawdopodobnie w tego swojego boga to on nie wierzył, bo gdyby... to by ... nie godził się na wieczne piekielne męki molestując młode owieczki co to ... pozwalano im przychodzić do Jezusa....! Albowiem „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” - Jezus zwany Chrystusem Mateusza 25,40). Czyżby wielebny Pisma nie czytał?

Alfons 17.06.2022 00:35
Henryków ,Rudzica zbieg okolicznosci , a z Rudzicy siedzi ,wyszedł czy co ?

Aha 17.06.2022 09:09
A ten z Rudzicy molestował? Za co siedzial?

Kapito 17.06.2022 17:15
No właśnie ten z Rudzicy. Przed rokiem 2009 ks. Leszek Sienkiewicz jako proboszcz posługiwał w Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej Rudzica 133 59-818 Siekierczyn Dekanat Lubań - (przed nim proboszczem był ks. Andrzej Bajek a po nim ks. Marek Rydzy).

Hubal 17.06.2022 09:25
Siedzi! Wieloletni proboszcz z Boguszowa-Gorc wielebny ks. Leszek Sienkiewicz został 12 grudnia 2019 zatrzymany na terenie Domu Księży Emerytów. Śledczy mówią, że tak poważnej sprawy związanej z pedofilią księży do tej pory na terenie diecezji świdnickiej nie było. W poniedziałek (22 marca 2021) przed Sądem Okręgowym w Świdnicy zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie ks. Leszka Sienkiewicza. Sędzia orzekł względem duchownego karę 15 lat pozbawienia wolności. Do czynów, o które oskarżony był duchowny miało dochodzić w latach 2002-2012. =============== By bardzo lubiany przez parafian, a szczególnie dzieci. No niektóre dzieci.

Dandys 17.06.2022 17:24
Ten pedofil z Rudzicy - został skazany także za przywłaszczenie 335 tys. zł z parafialnej kasy w Boguszowie Gorcach.

Hubal 17.06.2022 19:06
- Kazał mi tańczyć nago, rozbierać się i czekać na łóżku przygotowana na seks – opowiadała nastolatka z Henrykowa. Dziewczyna twierdzi, że dwa lata temu była molestowana przez proboszcza parafii w Henrykowie Jana Marciniaka. Na 1 rok i 8 miesięcy warunkowo zawieszone na 3 lata i zakaz kontaktu z dziećmi przez trzy lata skazał sąd w Lubaniu księdza Jana Marciniaka oskarżonego o molestowanie nastolatki w Henrykowie Lubańskim. Proces odbywał się 3 września 2014 za zamkniętymi drzwiami. Ksiądz Jan Marciniak stanął przed sądem pod zarzutem molestowania nastolatki z Henrykowa. Trwało to przez cztery lata, aż do momentu kiedy dziewczyna opowiedziała o swoich przeżyciach w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Lubaniu.

Rumian 17.06.2022 19:10
Seksualny dewiant z Henrykowa na nieustającym urlopie. https://diecezja.legnica.pl/spis-ksiezy-diecezjalnych/ ++++++++++++ https://diecezja.legnica.pl/wp-content/uploads/2017/05/marciniak-j.jpg

wawa 17.06.2022 00:19
A potem się okazuje że ktoś nakłamał i człowiek siedzi za nic, bo sądy skazują bez dowodów. Obudźcie się ludzie!

Pawel 16.06.2022 23:57
Znam podobną sprawę od podszewki, gdzie gość został skazany bez dowodów (mój znajomy). Mimo, że biegli kłamali i były dowody na gigantyczne przekręty. A od niego wiem, że był czysty, ale żona go wrobiła bardzo skutecznie. Sądy sobie robią co chcą.

Gienek 17.06.2022 09:26
A co, był księdzem pedofilem?

Urszula 16.06.2022 23:50
Masakra, 90% takich spraw jest rozpatrywana bez dowodów i wsadzają niewinnych ludzi. STOP BEZPRAWIU!

Fred 17.06.2022 09:27
To jest atak na święty i apostolski Kościół rzymsko katolicki. Zresztą - kto nie ma pokus? Niech pierwszy rzuci kamieniem.

MAG 18.06.2022 12:39
Co za ***ny komentarz.Kto nie ma pokus? To znaczy jak mnie najdzie pokusa na molestowanie dziecka to moge je skrzywdzić. Caly ten kościół jeden wielki syf gdzie rzadzi tylko kasa. Juz dawno nie ma nic wspolnego z Bogiem i wiara....

Urszulex 17.06.2022 15:05
Urszula ***....j się w czoło, będzie ci wesoło . . . .