Ksiądz Piotr M. nie wróci do Ruszowa

  • 11.08.2020, 10:35 (aktualizacja 11.08.2020, 11:50)
  • Red.
Ksiądz Piotr M. nie wróci do Ruszowa

Podziel się:

Oceń:

Diecezja Legnicka wydało oświadczenie w sprawie warunkowanego opuszczenia aresztu przez księdza Piotra M., który był proboszczem w Ruszowie i został skazany przez Sad Rejonowy w Zgorzelcu za molestowanie dwóch dziewczynek.

Ksiądz Piotr M., kilka dni temu, po złożeniu apelacji od wyroku sądu pierwszej instancji i wpłaceniu poręczenia majątkowego mógł opuścić areszt. Wszyscy zastanawiali się, czy skazany za molestowanie dwóch dziewczynek duchowny wróci do swojej parafii w Ruszowie. W sprawie oświadczenie wydała Diecezja Legnicka. 

W związku z warunkowym uchyleniem tymczasowego aresztu ks. Piotra M. wydanym przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, Diecezja Legnicka oświadcza, że po wpłaceniu poręczenia majątkowego przez rodzinę ks. Piotra M., wymaganego przez sąd do opuszczenia aresztu, zgodnie z przepisami kościelnymi, do czasu prawomocnego wyroku sądu, duchowny będzie przebywał w odpowiednim miejscu wyznaczonym przez Biskupa Legnickiego. Jednocześnie diecezja prosi o poszanowanie prawa, zgodnie z którym także osobie duchownej przysługuje możliwość złożenia apelacji, gdyż wyrok nie jest prawomocny. Ponadto informujemy, że niezwłocznie po zatrzymaniu został wydany dekret biskupa, na mocy którego ks. Piotr M. nie może przebywać w parafii w Ruszowie, nie może pełnić publicznych funkcji duszpasterskich i liturgicznych oraz ma zakaz kontaktów z dziećmi i młodzieżą - informuje ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik prasowy diecezji legnickiej.

 

Red.

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Efreet
Efreet 13.08.2020, 19:23
Pewnie że nie wroci panowie czarni zawsze bez pieniedzy i państwo PiS pozwolą by w innej parafi mógł się "bawić z dziećmi".
Żenua
Żenua 12.08.2020, 09:35
Dwa tematy niżej jest post o marihuanie. Chlopaczek co mial jakies 10 krzaków ma wieksze problemy aniżeli ksiadz pedofil..
gość
gość 12.08.2020, 09:06
Pytanie czemu tak nie potraktowano reżysera Polańskiego. Wszystkich zboków winni równo traktować i skazać, ale śmietanka aktorska, filmowa i celebryci są poza prawem.Co na to Sekielski może jakiś film, ale TVN i PO się nie zgodzą :)
KlaraZ
KlaraZ 12.08.2020, 12:49
Pospolita Durnoto Bezobjawowa! Polański nie molestował dzieci - tylko nastolatkę - w chwili wprowadzania miała 13 lat i była nad wiek rozwiniętą tu i tam. Poz tym Polański nie był w tym czasie księdzem, nie ślubował czystości seksualnej i nie miał misji ewangelizowania owieczek.
Jasne?
Wac pan j..e mohery
Wac pan j..e mohery 11.08.2020, 21:31
Tak a najleprze to sa te babki co go trzymaja na chacie w ruszowie Pani alina R. Jej corka wywipiorka , i broniaca ruszowa pani edyta p. Co jestbtak.2licowa ze prze uj.
Ja...
Ja... 11.08.2020, 20:48
Nigdy nie zaufam żadnemu klerowi .

.
MłotemCzarnąHołotę!
MłotemCzarnąHołotę! 11.08.2020, 19:01
Pewien kleryk z Poznania
Zdejmował z dzieci ubrania
Zaś inny kościelny ciura
Dziewczynkom wciskać chciał siura

Za to kapelan z Warszawy
Ministrantów dla zabawy
brał, a kolega ze Śląska
badał czy pupka jest wąska

I dziś ta właśnie klika
Kobiecych macic się tyka
Wara wam sk-syny
- czepcie się własnej rodziny!!
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.08.2020, 18:53
Szokujące wyznanie siostry Małgorzaty Chmielewskiej - Wspólnota Chleb Życia: "Dziećmi przebywającymi w katolickich instytucjach pomocowych opiekują się księża „na zsyłce”, czyli alkoholicy, łajdacy i… pedofile. Kościół o tym wie i nic z tym nie robi, bo Kościół w Polsce to państwo w państwie i ma w nosie prawo. Jak długo będziemy to tolerować?"
https://krytykapolityczna.pl/k…
=======================
"Niepodobna by nie przyszły zgorszenia. Jednakże biada temu, przez kogo przychodzą! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono kamień młyński u szyi i wrzucono go do morza, niż żeby zgorszył jednego z tych małych " Ewangelia Łukasza 17.1-2
Seksualne wykorzystywanie dzieci "jest od zawsze plagą naszego naszego Kościoła" - powiedział amerykański ksiądz Stephen Rossetti podczas trwającego w Rzymie sympozjum biskupów z całego świata na temat skandalu pedofilii.

hebel
hebel 12.08.2020, 00:30
Szokujący psychologiczny eksperyment: dzieci pod opieką pedofilów. Nowe fakty
19.06.2020 |
autor: Adam Węgłowski
Władze Berlina przez ponad trzydzieści lat świadomie umieszczały bezdomne dzieci pod jednym dachem z pedofilami. Zakładały, że będą oni... dobrymi rodzicami zastępczymi. Wszystko w ramach eksperymentu szanowanego niemieckiego profesora. Dziś Niemcy są w szoku, lecz przed laty nie dawali wiary sygnalistom informującym o nadużyciach


Dzieci z Berlina i prezydent RFN Walter Scheel w 1974 roku. W tym samym czasie wielu ich kolegów przechodziło gehennę z winy władz. Fot. Wikimedia Commons/German Federal Archive

Wina bez kary

Wciąż nie ustalono jednak dokładnie, ilu młodych ludzi było narażonych na nadużycia w Berlinie i w całym RFN. „Nasze życie zostało zrujnowane”, „Nie można się z tym pogodzić” – mówią ofiary, przez lata wykorzystywane przez osoby, które miały zapewnić im prawdziwy dom. Jest szansa, że przynajmniej niektórzy poszkodowani w końcu doczekają się odszkodowań od władz, które – pomimo przedawnienia spraw pod względem prawnym – świadome są swoich zaniedbań. Z zebranej przez badaczy dokumentacji niezbicie wynika bowiem, że urzędy przez trzydzieści lat wyraźnie ignorowały i milcząco akceptowały nadużycia. Osoby, które przymykały oko na kontrowersyjny projekt, nie tylko nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności, lecz robiły karierę i awansowały.

Kentler doskonale wiedział, co dzieje się w domach zastępczych. Nigdy nie poniósł odpowiedzialności za swoje czyny. Zmarł w 2008 r. Podobnie zmarło wielu sprawców, jak wcześniej wspomniany Fritz H.

Niektórzy komentatorzy zastanawiają się, czy sam Kentler wykorzystywał dzieci. Zwracają uwagę, że opiekował się kilkoma chłopcami (jako ojciec adopcyjny lub zastępczy). Nie ma jednak bezpośrednich dowodów, by doszło do jakichś nadużyć. Sprawa jest przy tym podatna na wszelkie polityczne i ideologiczne manipulacje i uprzedzenia, ponieważ naukowiec uchodził za zdeklarowanego homoseksualistę.

Zdaniem niemieckich komentatorów, eksperymentalny projekt Kentlera był tylko jednym z przejawów wypaczonego podejścia do wyzwolenia seksualnego. Pojawiały się bowiem także inne kontrowersyjne pomysły, jak legalizacja seksu między dorosłymi i dziećmi, o ile dochodziło do niego za obopólnym przyzwoleniem. Profesora przez lata postrzegano jako autorytet, eksperta i wizjonera, który chce zerwać z przestarzałą mieszczańską moralnością. Jak zwracają uwagę publicyści, koniec lat 60. sprzyjał wszelkim przełomom, bo to właśnie wówczas młode pokolenie Niemców zaczęło odkrywać ponurą prawdę o wojennej przeszłości swych ojców i dziadków. Zbulwersowane zakłamaną przeszłością, chciało radykalnie zmienić świat na wielu płaszczyznach i szukać nowych dróg. W przypadku „eksperymentu Kentlera” najwyraźniej przełamano jednak nie tę granicę, co trzeba.
PeHa
PeHa 12.08.2020, 12:55
Widocznie wzorowali się na praktykach kościelnych.
Seksualne wykorzystywanie dzieci "jest od zawsze plagą naszego Kościoła" - ksiądz Stephen Rossetti podczas sympozjum biskupów na temat skandalu pedofilii.
- To zło prześladuje nas od stuleci - podkreślił.
Ksiądz Rossetti zauważył, że już podczas Soboru w mieście Elvira w Hiszpanii w 306 roku uchwalono kanon, zgodnie z którym "tym, którzy wykorzystują seksualnie dzieci będzie odmawiana komunia święta, także w obliczu śmierci".
- Wydaje się, że przypadki seksualnego wykorzystywania dzieci były tak liczne w Hiszpanii 1700 lat temu, że wymagało to specjalnego kanonu.
Fuckin
Fuckin 11.08.2020, 16:46
Takie rzeczy to jest kpina,no ale po to jest reforma sprawiedliwości,żeby swoi nie siedzieli.
Kasia
Kasia 12.08.2020, 16:50
https://www.fotosik.pl/zdjecie…
AntyPedofil
AntyPedofil 11.08.2020, 14:43
*** pedofila zwykła *** a kościół umywa ręce oby zdechli
aro
aro 11.08.2020, 14:43
Państwo w państwie.
Ole
Ole 11.08.2020, 14:30
Ta z policji tak na niego patrzy ze aż jej pagony z kurtki spadły
Obserwator
Obserwator 11.08.2020, 14:02
Odpowiednie miejsce wyznaczone przez biskupa legnickiego dla ksiedza pedofila.
Masakra 21 wiek... a oni nadal kryją swoich!!!!
Banda zlodzieji, mafia, w dodatku pedofile.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 11.08.2020, 12:07
Do kurialnego oświadczenia!
Panie biskupie! Ksiądz Piotr Mianowski po orzeczeniu wyroku Sądu Rejonowego w Zgorzelcu nie był już w tymczasowym areszcie tylko rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat.
To jest pierwszy przypadek w Polsce aby skazany i odbywający karę na skutek apelacji został zwolniony za kaucją. Takie cuda to tylko pod nadzorem resortu "sprawiedliwości" pana Zbigniewa Z.
Sąsiad
Sąsiad 11.08.2020, 11:34
Niech wróci ludzie sobie z nim poradzą
Hilaria
Hilaria 11.08.2020, 18:55
Przecież był serdecznie witany przez te stare niedopieszczone za młodu matrony z kółka różańcowego. "Święty....!" Ciemnota!

Pozostałe