Ks. Piotr M. z Ruszowa, skazany za molestowanie, wyjdzie na wolność

  • 06.08.2020, 14:05
  • Red.
Ks. Piotr M. z Ruszowa, skazany za molestowanie, wyjdzie na wolność zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Ksiądz Piotr M. z Ruszowa, który został skazany za molestowanie dwóch dziewczynek przez sąd pierwszej instancji w Zgorzelcu opuści więzienie. Na apelację wyroku będzie mógł zaczekać na wolności, chociaż termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, ksiądz Piotr M., były proboszcz z Ruszowa opuści areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 80 tys. złotych. Otrzymał również zakaz zbliżania się do ofiar, czyli do dwóch dziewczynek, jednak nie ma przeciwwskazań do tego by wrócił do Ruszowa. Będzie musiał również raz w tygodniu zgłaszać się na komisariat policji w Zgorzelcu. 

Chociaż Sąd Rejonowy w Zgorzelcu wydał wyrok skazujący wobec ks. Piotra M., w związku z molestowaniem dwóch dziewczynek, obrona duchownego zapowiedziała apelację. 

Na razie mamy kalendarz wypełniony do połowy października. Najprawdopodobniej termin tej rozprawy zostanie wyznaczony na drugą część miesiąca albo listopad - mówi dla Gazety Wyborczej Tomasz Skowron, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. 

I to właśnie na ten wyrok ksiądz będzie mógł zaczekać na wolności, mimo wyroku skazującego sądu pierwszej instancji. W uzasadnieniu sąd apelacyjny w Jeleniej Górze tłumaczy, że przedstawiono już najistotniejsze dowody w sprawie, na które mógłby próbować wpływać duchowny, zniknęła więc ta przesłanka do podtrzymania aresztu. Poza tym - jak argumentował sąd - do tej pory ks. Piotr M. nie podjął żadnej czynności mającej na celu destabilizację procesu. 

Z jednej strony faktycznie jest tak, że wszyscy świadkowie zostali przesłuchani. Ale z drugiej strony zapadł przecież surowy wyrok, dlatego ta decyzja bardzo mnie zaskoczyła - mówi dla Gazety Wyborczej mec. Artur Nowak, który reprezentuje ofiary.

 

Red.

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 09.08.2020, 19:00
Reakcja tych róży-panien z Ruszowa to klasyczny przypadek co z ludzkimi umysłami potrafi uczynić religia. Wielebni księża pedofile nie są przenoszeni do większych miast, ale na wiejskie parafie o których często zapomniał sam ich Bóg. Tam są bezpieczni, ponieważ lokalna owczarnia prędzej napluje w twarz własnemu dziecku, niż skonfrontuje się z szamanem i narazi na szwank swoją opinię „bogobojnego katolika”.
Szokujące wyznanie siostry Małgorzaty Chmielewskiej - Wspólnota Chleb Życia:
"Dziećmi przebywającymi w katolickich instytucjach pomocowych opiekują się księża „na zsyłce”, czyli alkoholicy, łajdacy i… pedofile. Kościół o tym wie i nic z tym nie robi, bo Kościół w Polsce to państwo w państwie i ma w nosie prawo. Jak długo będziemy to tolerować?"
https://krytykapolityczna.pl/k…
 
Jakub
Jakub 07.08.2020, 12:02
.... po kościelnym unieważnieniu małżeństwa (24 lata pożycia, żona i trójka dzieci z błogosławieństwem papieskim) Jacka Kurskiego i jego ślubie z nową żoną w ... sanktuarium w Łagiewnikach nic mnie w tej instytucji już nie zdziwi :)
Xxxx
Xxxx 07.08.2020, 08:39
To jest właśnie Polska, gdzie j****** klechom wszystko wolno👿 mam nadzieję iż mieszkańcy Ruszowa odpowiednio się nim zajmą.
Nnn
Nnn 07.08.2020, 12:38
Stare q*** kościelne bronią pedofila. Szybciej zaszczują rodziny ofiar, niż pomogą.
Mania
Mania 06.08.2020, 23:03
W Zgorzelcu jest komenda ,a komisariat w Piensku dla nie doinformowanych
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 06.08.2020, 20:31
Umiłowani Siostry i Bracia!
Kościół rzymski pielęgnuje mit męczennika, który przez okres skundlenia się z władzą w PRL-u przeniósł nienaruszalny depozyt wiary. Filmy braci Sekielskich tego właśnie dotykają. Twórcy kazali spojrzeć na tych, którzy są wokół nas, obnażyli kłamstwo, fałsz i eklezjalną obłudę na które chcąc czy nie chcąc się godzimy. Chodzi nie tylko o społeczeństwo, ale także partie polityczne i inne struktury państwa, jak sądownictwo czy policję. Kordon bezpieczeństwa wokół księży trwał i jeszcze trwa…
Takie to Ciemnogrodzie panuje w tym narodzie!
Obiektywny
Obiektywny 08.08.2020, 22:27
Co za hobby?! Wszędzie i wciąż na e-lubań piszesz o tym samym. To już nudne! Może z taką samą pasją zajmiesz się pisaniem o elitach/celebrytach? Oj, ciekawsze to i duuużo tego!
kwartet smyczkowy
kwartet smyczkowy 09.08.2020, 18:50
Po prostu dla przeciwwagi - w swoich homiliach odwraca (bo oni nawracają) od oszukańczej ideologii zbawienia. Przecież ma konstytucyjnie zagwarantowane prawo - jako ateista i heretyk, nawet, na forach w szczególności katolickich - wyrażać swoją opinię wobec publicznych wystąpień i zdarzeń różnej maści i proweniencji rzymsko-katolickich szarlatanów i innych pasożytujących kościelnych ideologów jedynie słusznej religii, wyłudzaczy żerujących na ludzkiej naiwności, żeby nie nazwać pospolitej głupocie… Amen!
Sykstus V
Sykstus V 06.08.2020, 20:28
80 000 złotych? A który bank dał mu tyle pożyczki skoro on już bezrobotny?
Adam
Adam 06.08.2020, 17:24
Ma zakaz zbliżania się do wcześniej molestowanych dziewczynek... Teraz nikt mu nie zabroni "popieścić" i "dać ciumka" innym małolatom!
emeryt
emeryt 06.08.2020, 16:59
kpiny
J**** klerów
J**** klerów 06.08.2020, 16:42
Te stare fanki też chyba r****. Stara miłość nie rdzewieje😂😂. Czekamy na info gdzie zamieszka ksiądz, pójdziemy się pomodlić o jego zdrowie😂😂😂💪💪
Kasta
Kasta 06.08.2020, 16:31
PiS już da mu odpowiedni wyrok. Niezapomnijmy kto z ,,kasty,, jest w Sądzie w JG.

Jaja mu uciąć
YY
YY 06.08.2020, 16:04
Ludzie nie dadzą mu żyć, napewno wyjedzie.
Ja
Ja 06.08.2020, 16:01
Dosyć ze Bog obdarza nas hojnie tylko nieszcześciami to jeszcze nam ksieza dzieci molestuja !😠😠😠
EMa
EMa 07.08.2020, 15:58
Bóg jest miłością. Nie zsyła nieszczęść. Mamy wolną wolę i zaplanowane lekcje do przerobienia.
Xxx
Xxx 06.08.2020, 15:19
To jakiś żart jest, zamiast gnić s***... Będzie sobie żył jak książę, ciekawe czy sąd zadał sobie pytanie co będzie czuła rodzina mijając się na ulicy z tym bydlakiem, czy zadali sobie pytanie co będą czuły dziewczynki. Nie ma sprawiedliwoaci w tym kraju, rzadzacy i kur.. w sutannach są ponad prawem
Gnij