Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:06
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań i Jurków. Dwa zdarzenia drogowe w ciągu 30 minut

Ewidentnie przyczyną dzisiejszych zdarzeń drogowych jest marcowa aura. Śnieg padający od rana utrudnia poruszanie się po drogach. Między 13:30 a 14. w Jurkowie i Lubaniu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. To ostatnie niemal na godzinę zakorkowało lubańską przelotówkę.
Lubań i Jurków. Dwa zdarzenia drogowe w ciągu 30 minut
Oceń

Około 13:30 kierowca busa jadący drogą 358 w kierunku Leśnej na łuku drogi w Jurkowie stracił kontrolę nad pojazdem, w efekcie bus zsunął się z wysokiej w tym miejscu skarpy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a auto zatrzymało się praktycznie poza pasem drogi, nie utrudniając przejazdu.

Zupełnie inaczej niż miało to miejsce pół godziny później na DK 30 w Lubaniu. Około 14. na ul. Warszawskiej doszło do kolizji aut, która zakorkowała biegnącą przez Lubań przelotówkę na niemal godzinę.

Do zdarzenia doszło, gdy Daewoo Matiz jadąc w kierunku centrum miasta na ostrym łuku drogi najechał na tworzącą się w tym miejscu kałużę. Jak relacjonowali uczestnicy zdarzenia, kierująca pojazdem mimo że nie jechała zbyt szybko, straciła kontrolę nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w dwa jadące z naprzeciwka auta.

W kolizji nikt nie ucierpiał, ale zdarzenie zakorkowało na niemal godzinę biegnącą przez Lubań DK30 i południkowo-wschodnią część miasta w okolicach dworca kolejowego.

Do czasu przebadania uczestników zdarzenia przez zespół ratownictwa medycznego i usunięcia aut z drogi strażacy PSP z Lubania kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo.


Zdarzenie w Jurkowie
Zdarzenie w Jurkowie

Zdarzenie w Jurkowie
Zdarzenie w Jurkowie


Napisz komentarz
Komentarze
rrrr 19.03.2021 18:45
Rejestracja jak zwykle DLW

Do redaktora 19.03.2021 18:04
Ewidentną przyczyną jest brak ostrożności i rozwagi kierowców... Nie ma co zganiac na pogodę bo przejedzie 100 aut i nie dojdzie do zadnej szkody, a będzie jechał jakiś dzban albo BABA to kolizja murowana

Az mu ocko wylazło nawirzch 19.03.2021 17:06
Na jednym ze zdjęć to Daewoo wygląda jak rozjechana żaba. Prawie się zlałem ze śmiechu.

Mariusz 19.03.2021 16:15
Audi gdyby nie kapeć, pewnie mogłoby pojechać normalnie dalej. Matiz też pojedzie, ale do Radogoszczy na wieczny odpoczynek..

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama