Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 1 października 2022 06:27
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Przemoc domowa jest przestępstwem

Przemoc domowa to problem, który dotyka wielu osób. Niestety znęcanie się nad bliskimi i poniżanie ich stanowi często rodzinną tajemnicę, która ze względu na wstyd przed otoczeniem i strach przed oprawcą nigdy nie wychodzi poza tzw. cztery ściany. Warto pamiętać, że przemoc domowa to przestępstwo, a mundurowi mają obowiązek pomóc ofierze w tak trudnej sytuacji.
Przemoc domowa jest przestępstwem
Autor: Pixabay
Oceń

O tym, że policjanci nie są obojętni wobec przemocy domowej przekonała się mieszkanka Zgorzelca, która wysłała list do Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, z podziękowaniami dla policjantki z KPP w Zgorzelcu, która wykazała się empatią i zrozumieniem dla ofiary przestępstwa. 

Chciałam wyrazić uznanie dla zaangażowania i profesjonalizmu dla Pani (…), która bardzo mi pomogła. Zostałam potraktowana bardzo poważnie, z pełnym zrozumieniem. Postawa Pani (…) sprawiła, że poczułam się bardzo bezpiecznie, komfortowo i że nie jestem w tym wszystkim sama. Przestałam się bać i w końcu wiem co mam robić - napisała kobieta. 

Osoby doznające agresji ze strony najbliższych bardzo często nie potrafią nikomu o tym opowiedzieć, pozbawiając się tym samym możliwości pomocy. Na szczęście coraz liczniejsze przykłady pokazują, że można powiedzieć dość swojemu oprawcy, przerwać milczenie i otrzymać pomoc od instytucji, które czekają na informację, aby móc zacząć działać. Tak właśnie zrobiła mieszkanka Zgorzelca, która zgłosiła w miejscowej komendzie fakt znęcania się nad nią i jej dziećmi. Zawiadomienie przyjęła od niej policjantka wydziału kryminalnego, która - jak w każdym tego typu przypadku - wdrożyła wszelkie niezbędne procedury i udzieliła kompleksowej informacji na temat dalszego postępowania w przypadku doświadczania przemocy domowej - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z KWP we Wrocławiu. 

Należy sobie uświadomić, że przemoc domowa jest przestępstwem. Może ona mieć charakter fizyczny, ekonomiczny, psychiczny ale zazwyczaj przybiera kilka form na raz. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej warto spróbować przełamać swój strach by uwolnić się od oprawcy. Pomóc mogą też osoby trzecie. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by pomóc krzywdzonej osobie. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numerem alarmowy 112, może powiadomić policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Przypominamy również, że w kraju funkcjonuje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Pod numerem telefonu 800-120-002 istnieje możliwość skonsultowania się ze specjalistami. Na stronie pogotowia można także uzyskać najważniejsze informacje dotyczące tego problemu.


Napisz komentarz
Komentarze
Romano 22.02.2021 09:39
Gdybym miał możliwość powstrzymać kogoś przed zgwałceniem czy inną krzywdą uczynioną dziecku - uczyniłbym to bez wahania. Taka jest różnica między mną a twoim Bogiem. Wszechmogącym? ============ [url=https://naforum.zapodaj.net/22265edb2db8.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/22265edb2db8.jpg[/img][/url]

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama