Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 11:50
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Sportowa Polska. Do podziału 250 mln zł

Na początku marca wystartuje tegoroczna edycja programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska. Lubańscy sportowcy wierzą, że osoby odpowiedzialne w miejskim magistracie postarają się powalczyć. A jest o co. Ministerstwo Sportu na realizację programu przeznaczy ćwierć miliarda złotych!
  • Źródło: Portal Samorządowy
Sportowa Polska. Do podziału 250 mln zł
Autor: Portal Samorządowy
Oceń

Celem programu jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całej Polski. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Z uwagi na ogólny charakter programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można starać się w ramach niniejszego Programu, zostały podzielone na trzy grupy.

Pierwszą stanowią zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również - w miarę możliwości - umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. W świetle dostępnych danych, nadal spora część populacji dzieci i młodzieży szkolnej nie ma dostępu do bezpiecznej i funkcjonalnej szkolnej infrastruktury sportowej.

Drugą grupą zadań są te, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym, służących przede wszystkim uprawianiu sportów olimpijskich, jak również obiektów umożliwiających szerokie upowszechnianie sportu.

W tej grupie wsparcie finansowe będą mogły otrzymać zadania dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej. Idealnym przykładem takiego obiektu "wydaje się być" stadion przy ul. Ludowej, który w przyszłościowych planach ma być modernizowany pod kątem takich dyscyplin jak piłka nożna czy lekka atletyka.

Obiekty dofinansowywane w tej grupie zadań dedykowane są w szczególności klubom sportowym, mogącym poszczycić się wymiernymi sukcesami sportowymi, jak i również tym, dla których zrealizowanie zadania inwestycyjnego będzie silnym bodźcem do rozwoju obecnej działalności.

Trzecią grupą zadań, są zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, dającej możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowiącej ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Ministerstwo Sportu zachęca do tego, aby nowo tworzona baza infrastrukturalna uzyskiwała uprzednio aprobatę społeczną oraz korelowała ze sportami uprawianymi na terenie oddziaływania inwestycji.

Wszystkie zadania inwestycyjne (powstałe obiekty sportowe), bez względu na to, w której grupie wyróżnionych zadań się znajdują, muszą mieć charakter ogólnodostępny. Dodatkowo w przypadku obiektów zewnętrznych, wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, był nieodpłatny.

Nabór wniosków przewidziany został na okres od 1 do 31 marca 2021r.


Napisz komentarz
Komentarze
JÓZEK 27.02.2021 19:47
ani grosza na piłke NOŻNĄ obudzcie się wywalenie kasy w błoto jedyny efekt to taki że ŁUŻYCE MOGĄ ZOSTAĆ MISTRZEM LUBAŃIA stadiony zaorać kasa na tenis boks pływanie POZDRAWIAM

Lubaniak 20.02.2021 20:08
Pole do popisu dla magistratu

GulaZulu 20.02.2021 19:20
Polska to bardzo dziwna kraj – jak mawiał Zulu Gula W kraju naszym mamy: 31 000 księży 14 000 pediatrów 8000 ginekologów 1 kościół na 4000 mieszkańców 1 szpital na 40000 mieszkańców

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama