Orły Motoryzacji: Jak wygląda lakierowanie auta i gdzie szukać warsztatów samochodowych.

  • 28.09.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Orły Motoryzacji: Jak wygląda lakierowanie auta i gdzie szukać warsztatów…

Zarysowania i ubytki w lakierze na karoserii samochodu mogą przydarzyć się każdemu kierowcy, bez względu na jego staż. Takie szkody chcemy zlikwidować jak najszybciej, by nie szpeciły naszych wymarzonych czterech kółek. Sztuka lakierowania samochodu wymaga jednak ogromnej wiedzy, wprawy i cierpliwości, by przyniosła zamierzone efekty, niczym praca stolarza z Lublina. Jak ona wygląda i gdzie szukać specjalistów, którzy wprawnie wykonują takie zlecenia?

Lakierowanie auta – jak wygląda

W zależności od rodzaju ubytku, stosuje się zazwyczaj dwie techniki lakierowania. Przy niewielkich rysach, lakiernicy w warsztatach samochodowych z Gliwic, Lublina czy Gdyni stosują metody punktowego usuwania ubytków. W przypadku dużych powierzchni, na które trzeba nałożyć lakier – nowa powłoka zostanie zastosowana na całym elemencie karoserii. Bardzo płytkie odpryski usuwane są przy użyciu miękkiej szmatki i pasty lekkościernej. Te głębsze, które sięgają podkładu lub blachy, muszą zostać potraktowane lakierem samochodowym (specjalnym sprayem). Przy lakierowaniu całego auta, stosowany jest pistolet dyspersyjny oraz automatyczne polerki, które o wiele szybciej pokryją pojazd kolorową powłoką.

Ranking Orły Motoryzacji

Z pozoru łatwa czynność jaką jest lakierowanie, wymaga sporej wiedzy i umiejętności od mechaników, którzy będą ją wykonywać. Znajomość technik nakładania powłok, zdolność określenia głębokości ubytków czy posiadanie niezbędnych narzędzi, to nie są jeszcze wszystkie obszary, w których musi się orientować pracownik warsztatu samochodowego z Warszawy czy Wrocławia. Chcemy więc, by usługa ta została wykonana przez doświadczonego specjalistę, którego umiejętności sprawdziło już wielu klientów przed nami. W tym celu warto skorzystać z rankingu plebiscytu Orły Motoryzacji (https://www.orlymotoryzacji.pl/cities). Dzięki niemu, w każdym mieście Polski znajdziemy fachowców, którzy w ostatnim roku byli najlepsi (zdaniem klientów właśnie). Porównania przedsiębiorstw dokonuje się na podstawie średniej, wyliczonej z ocen i gwiazdek, które przyznano firmie w Google Maps, Zumi, Panoramie Firm, Cylexie, Jakieopinie.pl itp. Zwycięzcy musza otrzymać przynajmniej 80% pozytywnych opinii, by znaleźć się w rankingu Orłów Motoryzacji.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: