Podejrzenie zatruciem tlenkiem węgla. Na miejscu pogotowie i strażacy

  • 03.08.2022, 12:26 (aktualizacja 03.08.2022, 13:01)
  • red.
Podejrzenie zatruciem tlenkiem węgla. Na miejscu pogotowie i strażacy

Podziel się:

Oceń:

Upał i problem z tlenkiem węgla na najwyższej kondygnacji to sytuacja, która co jakiś czas się powtarza. Dziś około 11. w jednym z bloków przy ul. Robotniczej w Lubaniu w trakcie kąpieli zasłabła kobieta. Zespół ratownictwa medycznego wezwał na miejsce strażaków.

Kobieta zasłabła w trakcie kąpieli w łazience na najwyższym piętrze budynku. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego podejrzewając, że mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla, wezwał na miejsce strażaków, by ci swoimi czujnikami sprawdzili jego zawartość w pomieszczeniu.

Badanie czujnikiem potwierdziło przypuszczenia ratowników medycznych. Gdy na miejsce dotarli strażacy w pomieszczeniu wykryto jeszcze niewielkie ilości tlenku węgla, gdy przeprowadzili próbę i odpalili piecyk gazowy wartość ta zaczęła rosnąć.

Jak wyjaśniali nam strażacy, był to efekt problemu z wentylacją pomieszczeń, do którego najczęściej dochodzi na najwyższych piętrach budynków w upalne dni.

Fachowo nazywa się to ciąg wsteczny - gdy ciepłe powietrze zamiast wydostawać się z budynku przez kanały wentylacyjne wpada przez nie do wnętrza. Dzieje się tak gdy temperatura powietrza na dachu jest wyższa niż ta w mieszkaniu.

Ratownicy medyczni podejrzewając zatrucie tlenkiem węgla przewieźli poszkodowaną do szpitala.

 

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czad
czad 05.08.2022, 08:49
Stan prawidłowego działania instalacji wentylacyjnej należy
bezwzględnie do administratora budynku.
Jan
Jan 03.08.2022, 20:54
Dużo zdrówka!
Kamila_G
Kamila_G 03.08.2022, 18:22
Jeżeli tak: "Podejrzenie zatruciem tlenkiem węgla.... - no to węglem, Chyba że miało być: Podejrzenie zatrucia ... a to wówczas tlenkiem węgla.

Pozostałe