Po pijanemu znęcał się nad żoną i dziećmi

  • 12.01.2022, 12:48 (aktualizacja 12.01.2022, 13:00)
  • red./KPP Lubań
Po pijanemu znęcał się nad żoną i dziećmi eLuban.pl Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który pod wpływem alkoholu regularnie znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną, dodatkowo naruszył nietykalność cielesną małżonki.

Lubańscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na terenie gminy Lubań. Z otrzymanych informacji wynikało, że 48-letni mężczyzna regularnie znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną, a tego dnia naruszył nietykalność cielesną żony. Na miejsce zdarzenia udali się dzielnicowi, którzy potwierdzili otrzymane informacje.

Mundurowi zakończyli interwencję osadzeniem mieszkańca gminy Lubań w policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,2 promile alkoholu w organizmie. Do czasu jego wytrzeźwienia policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną oraz dziećmi. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia wdrożono procedurę „Niebieskiej Karty”. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 48-letniego podejrzanego dozoru Policji oraz nakazał opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi i zakazał zbliżania się do nich. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

red./KPP Lubań

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

DDM
DDM 14.01.2022, 11:39
Nie da się tego wyeliminować, ale trzeba piętnować takie patologie w mediach, więcej spotów w tv, pobudzić świadomość i wrażliwość ludzi, zjednoczyć społeczeństwo w ważnych sprawach, razem przeciw złu, a nie tylko ta walka polityczna i skłucanie ludzi. Mniej polityki i głupot, a więcej neutralnej informacji i mówienie o ważnych sprawach, politycy niech się kłucą ale nie w tv.
Niewinna niwna
Niewinna niwna 13.01.2022, 11:57
U mnie tez sasiedzi po skonczonej awanturze drzwi zamykali , kazdy stal na korytarzu i slyszal . Nikt nie pomógł. Trwalo to troche , ale sama doszlam do tego co mam . Mam spokój i cisze . Sąsiada nie mowie dzien dobry , noje dzieci tez nie nie obchodza mnie ich dibre i zle dni .
kawa
kawa 12.01.2022, 21:55
Wielki szacun dla Tych, którzy zareagowali, sam tego doświadczyłem lata temu, sąsiedzi udawali, że nic nie słyszą a dramat rozgrywał się w domu. Nie bądźcie obojętni na to co się dzieje w sąsiedztwie, reagujcie a ci co nazwą Was donosicielami czy konfiturą , sory ale nie znajduję właściwego określenia dla takich patoli. To się ciąnie całe życie za takimi ofiarami przemocy.
OjciecR
OjciecR 12.01.2022, 18:38
a dlaczego jełopa nie powiezli na Zarebe?
Poszkodowana
Poszkodowana 12.01.2022, 14:43
Szkoda ze jak ja bylam w takiej sytuacji, to po aresztowaniu mąż wychodzil na wolność. Ale tak to jest jak sie ma znajomosci I nawet może łamać zakaz zbliżania sądowy i nic mu nikt nie robi. Taka to sprawiedliwość, czyli żadna. Prawo chroni przestępców a nie ofiary.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 12.01.2022, 14:23
Nie tak dawno po nieudanych naciskach na posłów Episkookupant przydusił prezydenta RP. Ustami arcyszamana Ignacego Deca wezwał do niepodpisania przyjętej przez Sejm ustawy ratyfikującej Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
Wielebny szaman uderzył w wysokie tony: „Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a słowo Boga trwa na wieki, słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem".
Takie postawienie sprawy to typowy katolicki szantaż. I nadużycie. Nieuczciwe i bezczelne, bo w celu wywarcia większej presji na wiernych Kościół powołuje się na Boga i urojone boskie prawa, z którymi niewiele ma wspólnego. Chodzi wyłącznie o prawa stanowione przez kler, urażoną ambicję biskupów i chęć pokazania, kogo w Polsce trzeba słuchać.

kawa
kawa 12.01.2022, 21:43
Człowieku, to chyba nie na miejscu, twój bełkot, bełkot i jeszcze raz bełkot, co chcesz przekazać ?
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 13.01.2022, 10:20
Popytaj wielebnego szamana Ignacego Deca o co im chodzi że tak wzdrygają sie od tej konwencji
Redemptor
Redemptor 12.01.2022, 14:19
Naczytał sie tych chrześcijańskich bzdur a tam stoi: „Żony niech będą poddane mężom swoim, jako Panu; mąż bowiem jest głową żony" - ogłosił św. Paweł w Liście do Efezjan. I credo to przyświeca kościelnym ideałom do dziś.
„ (...) musimy stwierdzić, że mąż ma panować nad swoją żoną, tak jak dusza panuje nad ciałem"". „Na początku mężczyzna nie narodził się z kobiety, natomiast kobieta została stworzona z mężczyzny; i nie był stworzony dla miłości kobiety, ale kobieta dla miłości mężczyzny”.
Widocznie nie chciała go miłować.
Mnich kaznodzieja Bernardino ze Sieny napominał mężów, żeby bili swoje żony w „umiarkowany sposób" i nie za byle głupstwa, czyli na przykład jakieś niezbyt stosowne słowa. Jednak już za modne strojenie się z kościelnym błogosławieństwem wolno je było mężowi potraktować kopniakami lub obić pięściami. Nie inaczej było w Polsce.
W „Katechizmie św. Alfonsa Liguori" (wyd. polskie 1931 r.) czytamy natomiast, że „nie godzi się bić żony z przyczyn błahych, np. gdy powie jakie słowo złośliwie albo gdy nie posłucha cię w rzeczach mniejszej wagi".
===========
Wystarczy to przedstawić sądowi - będzie uniewinniony!
Ryś
Ryś 12.01.2022, 14:14
Damski bokser w *** go nauczą
Obserwator
Obserwator 14.01.2022, 09:26
Widziałeś to?

Pozostałe