Strażacy z Zawidowa mają nowy sprzęt

  • 17.12.2021, 13:08
  • Źródło: zawidow.eu
Strażacy z Zawidowa mają nowy sprzęt zawidow.eu

Podziel się:

Oceń:

Ponad 5 tysięcy zł dotacji na zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej otrzymali zawidowscy strażacy od Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał druhom z Zawidowa środki finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu, wyposażenia oraz umundurowania. Sprzęt będzie wspierał strażaków w codziennej walce o bezpieczeństwo. Do zawidowskiej OSP trafiło w sumie 5.268,00 zł.

W ramach dotacji strażacy zakupili dwa aparaty powietrzne, w skład których wchodzą noszaki, maski oraz aparaty oddechowe, zestawy ubrań specjalnych oraz komplet obuwia strażackiego gumowego, antyprzepięciowego. Zarówno sprzęt, jak i odzież posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty.

Zawidowską jednostkę operacyjno-techniczną tworzy 15 przeszkolonych druhów, którzy uczestniczą w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie własnej gminy oraz w skali całego powiatu.

Źródło: zawidow.eu

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe