Grant na cyfryzację dla Lubania

  • 29.11.2021, 12:51 (aktualizacja 29.11.2021, 13:05)
  • red.
Grant na cyfryzację dla Lubania

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo ogłosiło listę gmin, którym przyznano granty w ramach programu Cyfrowa Gmina. Trwa kolejny nabór, więc może i inne gminy z regionu uzyskają dofinansowanie na cyfryzację. Lubań otrzymał 621 690 zł wsparcia.

Projekt Cyfrowa Gmina ma ułatwić i dać narzędzia samorządom, aby sprawnie wykorzystywały technologie cyfrowe. Program skierowany jest do wszystkich gmin w Polsce, minimalna kwota dofinansowania to 100 tys. zł, maksymalna to 2 mln zł. Ogłoszono wyniki pierwszego naboru i Lubań otrzymał 621 690 zł wsparcia. Promesę na tę kwotę odebrał dziś Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania. W regionie dofinansowanie uzyskał także Lwówek i Warta Bolesławiecka.

Programowe środki można przeznaczyć na nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej oraz na edukację cyfrową dla samorządów w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji. Fundusze mogą też zostać spożytkowane na kwestie cyberbezpieczeństwa jednostek samorządu i ich systemów informatycznych.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zupka
Zupka 02.12.2021, 14:25
Droga redakcjo czy ktoś z was sprawdził tą informację? Burmistrz dopiero może dostać to dofinansowanie, konkurs jest jeszcze nie rozstrzygnięty. Do 20 grudnia można składać wnioski. https://www.gov.pl/web/cppc/cy… <- wiarygodne źródło.
Ale rozumiem, że artykuł opłacony po to by przegłosować podwyżkę dla naszego wspaniałego burmistrza. Słabe to dziennikarstwo w Lubaniu. Jeśli ktoś z was głębiej poszuka informacji to dowie się, że KE wystawi nam kare za te pseudo promesy.
Klakier
Klakier 29.11.2021, 16:36
Z czego sie tak cieszy ten nasz nieudacznik życiowy? Przecież akurat w tym jego najmniejsza zasługa tyle tylko że dali mu potrzymać planszę reklamową.
Teresa
Teresa 29.11.2021, 13:12
Tyle kasy to może w końcu, tak jak w innych miastach, burmistrz zleci obsługę video sesji jakiejś sensownej firmie, która temat ogranie żeby można było wszystko obejrzeć na żywo.

Pozostałe