Bolesławieccy policjanci przejęli 2,5 kg narkotyków

  • 29.10.2021, 13:59 (aktualizacja 29.10.2021, 18:21)
  • red.
Bolesławieccy policjanci przejęli 2,5 kg narkotyków KPP Bolesławiec

Podziel się:

Oceń:

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i zabezpieczyli łącznie 2,5 kg narkotyków.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 32-latka, który w mieszkaniu przechowywał 1,2 kg marihuany i kilka porcji metamfetaminy. W trakcie przeszukania mieszkania, funkcjonariusze najpierw znaleźli w sypialni woreczek strunowy z krystaliczną substancją, na klatce schodowej foliowe opakowania z suszem roślinnym, a na poddaszu odkryli suszarnię konopi indyjskich. Policyjny technik potwierdził, że zabezpieczone substancje to narkotyki.

Bolesławieccy kryminalni z kolei zatrzymali 31-letniego mieszkańca Warty Bolesławieckiej, który w altance ogrodowej przechowywał dwa worki foliowe z suszem roślinnym oraz suszarkę do prania, na której suszyły się rośliny służące do pozyskiwania substancji odurzających. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilka porcji białej substancji. Ponadto 31-latek okazał się być osobą poszukiwaną i na kolejne 6 miesięcy trafił od razu do zakładu karnego .

W obu przypadkach testy przeprowadzone przez technika kryminalistyki potwierdziły, że zabezpieczone środki to marihuana i metamfetamina, łącznie blisko 2,5 kg narkotyków. Za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznych ilości grozi do 10 lat pozbawienia wolności, uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. - poinformowała asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec.

red.

Zdjęcia (5)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robot
Robot 31.10.2021, 22:50
Jeszcze w Lubaniu przydałoby się porządek z elementem zrobić - na ul. Robotniczej koło Biedronki co chwilę element na rejestracjach DBL, DZG i TK się zjawia po zaopatrzenie...
Filon
Filon 31.10.2021, 15:19
"Przejęli" - jak to ładnie brzmi - nowe określenie z policyjnej praktyki zwalczania narkomanii...
prusakolep
prusakolep 31.10.2021, 10:49
Tyle zielska w komin, serce się kraje....

Pozostałe