Recydywista okradał swojego pracodawcę

  • 12.10.2021, 17:34
  • Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Recydywista okradał swojego pracodawcę KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Mieszkaniec Lubania odpowie przed sądem za kradzież elektronarzędzi, które od czerwca do października br. „wynosił” z firmy, w której pracował.

O kradzieży mienia funkcjonariusze dowiedzieli się po tym jak pokrzywdzony złożył stosowne zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu. Zawiadamiając oświadczył, iż mniej więcej od czerwca br. z terenu obiektu, który nadzoruje zaczęły ginąc elektronarzędzia między innymi szlifierki kątowe, klucze pneumatyczne, młotowiertarka oraz kosa spalinowa.

Przedmioty te znajdowały się w pomieszczeniach, do których dostęp mieli pracownicy zatrudnieni w firmie. Pokrzywdzony jednocześnie wskazał, że sprawcą przestępstwa może być 50-letni mężczyzna czasowo zatrudniony w przedsiębiorstwie. Przypuszczenia okazały się trafne.

- Już na drugi dzień funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży. W miejscu zamieszkania sprawcy mundurowi nie odnaleźli wyniesionych przedmiotów, gdyż zostały one już sprzedane w lombardzie. W sumie za sprzedane elektronarzędzia uzyskał kwotę 570 zł, natomiast właściciel utraconego mienia oszacował starty na 4 500 tyś złotych - informuje Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej komendy.

Skradzione mienie zostało zabezpieczone do celów procesowych a mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo 50-latkowi grozi znacznie surowsza kara niż 8 lat więzienia, gdyż  jest recydywistą.

Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystian
Krystian 14.10.2021, 12:38
Czy to w firmie uni plast ? 🤔
Drugi lepki
Drugi lepki 13.10.2021, 15:44
Lepki 2

Tomasz G. pseudonim: Lepki, Bambers

też okradał pracodawcę i zastawiał to w lombardzie.
Lepkie ręce
Lepkie ręce 14.10.2021, 22:38
BAMBERS
😡😡😡😡
😡😡😡😡 14.10.2021, 16:21
Ye**ć BAMBERSA.
Złodziej co własnego brata by okradł.
A lombarty powinny paserke dostać. Brawo policja
kris
kris 13.10.2021, 06:48
Pytanie jaka kara dla lombardu za paserstwo .

Pozostałe