ŁCM. Nowe RTG za ponad milion złotych

  • 22.09.2021, 12:01 (aktualizacja 22.09.2021, 13:29)
  • Powiat Lubań
ŁCM. Nowe RTG za ponad milion złotych

Podziel się:

Oceń:

Szpital w Lubaniu będzie miał nowy cyfrowy aparat RTG. To urządzenie najwyższej klasy. Kosztowało ponad milion złotych. Wszystko to dzięki pozyskaniu przez Powiat Lubański środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego.

Podpisano już umowę na zakup cyfrowego aparatu RTG, który Powiat Lubański zakupił w ramach środków finansowych otrzymanych  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla Jednostek Samorządu Terytorialnego.

To nowoczesne urządzenie  jest niezbędne celem prawidłowej diagnostyki pacjentów w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu.

Kwota dofinansowania wyniosła 1 milion 188 tysięcy złotych. Wkład własny z budżetu powiatu to kwota 12 tysięcy złotych. Nowy aparat jest urządzeniem cyfrowym najnowszej generacji, zautomatyzowanym, przeznaczonym do prześwietleń zarówno dzieci jak i dorosłych. Aparat RTG jest wyposażony w programy anatomiczne, automatycznie wybierające metodę obrazowania. W ramach otrzymanych środków wyremontowana zostanie również cała pracownia RTG w lubańskim szpitalu –– mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

O szczegółach tej inwestycji będziemy informować na bieżąco.

Powiat Lubań

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antywirus
Antywirus 23.09.2021, 03:10
Ta.... Jak przyjdzie się z podejrzeniem czegoś innego niż covid lub powikłania po nim to pewnie będzie trudniej się dostać na badanie
Medyk społecznik
Medyk społecznik 22.09.2021, 16:03
On już jest na na pracowni to przenośny rtg przyłóżkowy i widziałem robi bardzo czytelne zdjęcia ! A poza tym przydało by się wymienić lampy rtg w Tomografie na przynajmniej 32 rzędy a o większych nawet nie wspomnę ... Szkoda że nie ma MRI (rezonans) - może przydała by się jakaś społeczna zbiórka ????
wiochal
wiochal 23.09.2021, 06:13
Do "Medyk społecznik" czy wiesz na co idą twoje składki zdrowotne? dlaczego w tym kraju mam się dokładać (zbiórka społeczna) na urządzenia szpitali, i tak już jeden człowiek (Jerzy Owsiak) zamiast państwa wyposaża szpitale. Człowieku to jest 21 wiek, gdzie państwo tylko kupuje głosy przed wyborami i obiecuje złote góry.
Xyz
Xyz 23.09.2021, 04:52
Co miesiąc społecznie zabierają mi środki na które tyram...
Ja nr 1
Ja nr 1 22.09.2021, 19:58
Tak, może zbierajmy zakrętki w ramach społecznej zbiórki na MRI🙈. Skoro RTG kosztuje ponad milion to zdajesz sobie sprawę jaki jest koszt MRI?
Tadam
Tadam 22.09.2021, 13:15
Brawo !mam nadzieje ze szybjo stanie w szpitalu .
Cezary Cezary
Cezary Cezary 22.09.2021, 12:58
Ta, tyle że radiologa na etacie nie ma i na opis trzeba czekać .
xyz
xyz 22.09.2021, 17:16
Super, że będzie dostępny nowoczesny RTG, tylko żeby jeszcze tak z sercem ktoś opisywał z niego zdjęcia. Czasem można zaczekać na opis, tylko żeby z tego opisu można było się jeszcze czegoś więcej dowiedzieć się poza standardowym "stan odpowiedni do wieku". Nie wiem jak jest teraz, ale ze 3-4 lata temu robiłem RTG bolącego barku. Opis z Lubania składał się chyba z 2-3 krótkich zdań, z których jedno, to nieśmiertelna formułka "stan odpowiedni do wieku". Niewiele wynikało z tego opisu dla mnie i dla mojego lekarza. Dlatego jeszcze raz zrobiłem RTG w szpitalu w Gryfowie. Opis był na pół strony, z którego naprawdę szło się dowiedzieć, co die dzieje w stawie barkowym. Od tamtej pory nie robię RTG w Lubaniu. Nie warto.
Pacjent
Pacjent 22.09.2021, 12:40
Oby nie trzeba było czekać kolejny rok, bo już rok jesteśmy bez aparatu RTG. Musimy jeździć do Zgorzelca lub Gryfowa.
Sceptyczny
Sceptyczny 22.09.2021, 12:29
Do pierwszej awarii
Smerf Maruda