Sterowiec nad regionem

  • 16.09.2021, 12:08 (aktualizacja 16.09.2021, 12:50)
  • red./24jgora.pl
Sterowiec nad regionem Czytelnicy 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj mieszkańcy południkowo-zachodniej Polski mogli zobaczyć na niebie 75-metrowy zeppelin. Jego przelot to akcja promocyjna globalnego koncernu technologicznego ZF. Statek powietrzny leciał z Wrocławia w kierunku Czech, a granicę przekraczał na wysokości Pobiednej.

Zeppelin ZF swoją podróż nad Polską rozpoczął w miniony weekend w Katowicach, przelatując między innymi nad Gliwicami, Bielsko-Białą, Czechowicami-Dziedzicami i Częstochową. Po postoju we Wrocławiu wyruszył w stronę Czech. Widać go było gdy przelatywał nad Jelenią Górą, Ruszowem. Granicę powietrzną naszego kraju przekroczył na wysokości Pobiednej.

Przelot pod nazwą "Zeppelin Tour 2021" organizuje niemiecki koncern technologiczny ZF Friedrichshafen AG. Prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km/h  i zależy od siły i kierunku wiatru. Sterowiec wypełniony jest niepalnym hel​em. Steruje nim dwóch pilotów, a w gondoli jest miejsce dla 15 pasażerów.

ZF jest globalnym koncernem technologicznym, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji. Technologia ZF umożliwia pojazdom widzenie, myślenie i działanie („see. think. act”). W czterech obszarach technologicznych, takich jak sterowanie ruchem pojazdów, zintegrowane bezpieczeństwo, zautomatyzowana jazda oraz elektromobilność, firma ZF oferuje kompleksowe produkty i oprogramowanie dla producentów pojazdów oraz dostawców usług transportowych. Firma ZF oferuje technologię elektromobilności dla szerokiej gamy pojazdów. Dzięki swoim produktom, firma przyczynia się do redukcji emisji zanieczyszczeń, ochrony klimatu i poprawy bezpieczeństwa transportu.

W roku finansowym 2020 firma ZF, osiągnęła obroty na poziomie 32,6 mld EU. Zatrudniała 150 tys. pracowników w około 270 lokalizacjach w 42 krajach.  

red./24jgora.pl

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewunia
Ewunia 17.09.2021, 09:31
Cos co powinno być normą w tym regionie i nie powinno dziwić, jest raczej "obcością" i może budzić nikomu niepotrzebne emocje, bo przecież to rodzaj rekreacji, której takich form powinno być w regionie mnóstwo i żadna sensacja. Może było powiadomić o tym fakcie ekipę Discovery? Jakby nie było, to ważne wydarzenie "przeleciał sterowiec"

Pozostałe