Lubań. Awanse i wyróżnienia z okazji Święta Policji

  • 31.07.2021, 16:06 (aktualizacja 31.07.2021, 16:34)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań
Lubań. Awanse i wyróżnienia z okazji Święta Policji KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

W tym roku funkcjonariusze policji z powiatu lubańskiego swoje święto obchodzili z kilkudniowym opóźnieniem. Podczas uroczystej akademii 22 policjantów mianowano na wyższe stopnie a uroczystość honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

W czwartek 29 lipca br. w Szkole Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Uroczystości z okazji Święta Policji, które przypadają 24 lipca, w 102. rocznicę istnienia Policji Państwowej, honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu młodszemu inspektorowi Robertowi Frąckowiakowi przez dowódcę uroczystości. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski przywitał zaproszonych gości w tym przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, samorządów, emerytów, policjantów i pracowników Policji oraz wszystkich obecnych gości.

Tegoroczne obchody łączą się z wyjątkowo ważnym wydarzeniem dla dolnośląskiej Policji, bowiem w dniu 21 lipca br, podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski otrzymał nominację na pierwszy stopień w korpusie generałów Policji.

Obchody powołania Policji Państwowej zawsze wiążą się z awansami i odznaczeniami. Podczas czwartkowej uroczystej zbiórki, rozkazy o mianowaniu na wyższy stopień służbowy odebrało 22 funkcjonariuszy.

Ponadto, dwóch funkcjonariuszy zostało odznaczonych medalem srebrnym i brązowym za długoletnią służbę. Natomiast policjant Rewiru Dzielnicowych KPP w Lubaniu otrzymał brązową odznakę "Zasłużony policjant", która nadawana jest funkcjonariuszom w uznaniu szczególnych osiągnięć służbowych i zasług.

Kolejnym punktem uroczystości było podziękowanie Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu dla pracowników cywilnych Policji. Warto przy tej okazji podkreślić, jak ważna jest praca urzędników i pracowników Policji, gdyż ich zaangażowanie i profesjonalizm ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i wizerunek całej formacji.

Walery Czarnecki, Starosta Powiatu Lubańskiego, podziękował za trud z jakim policjanci realizują zadania na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Podobnie młodszy inspektor Robert Frąckowiak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu dziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubańskiego.

Uroczystość zakończono koncertem w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu.

Wszystkim awansowanym policjantkom i policjantom gratulujemy. Dziękujemy zaproszonym gościom za życzenia, gratulacje oraz słowa uznania.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań

Zdjęcia (2)

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 02.08.2021, 18:46
No a gdzie jest Policja jak dziki zachód dzieje się na drodzę jak Zamek Czocha robi imprezkę bójki itp dramat
Dorota
Dorota 02.08.2021, 14:17
Panowie medale haas a w Leśnej patologia robi cochce bo was nie ma Waldek wspanialy na emerturkę idzie i nikt tu nic nie robi .Jedni od rana naławkach w rynku śpią pją drudzy w nocami balety i ćpanie .Krsdną co się da jak tu żyvć w końcu będzie druga włodwa ale te wasze tłumaczenia że nie ma ludzi są śmieszne za biórek do roboty
Fan
Fan 03.08.2021, 05:45
Ale po co robić coś
Z galerii
Z galerii 01.08.2021, 20:19
Jaja jak berety! Waleryjan sie spuznil ale zaparadowal w maseczce natomiast Ardadyjusz bez maseczki ale Policja przygotowana na takie braki wydala ganc nową nawet bez pokwitowania. Natomiast w mowach okolicznosciowych żaden sie nie popisał moze dlatego że paplali cos o zaszczytnej służbie ale z głowy. A jak w temacie pustka to czego można się spodziewać. Ksiedza nie zaprosili to krzyż odstawilno na boczny ołtarz. Plansza reklamowa Policji nje doczekała sie jeszcze aktualizzcji i nadal prezentuje nieaktualne numery telefonów.
Dość  pozoru
Dość pozoru 01.08.2021, 14:06
No świeto a tu taki kwiatek ipreza zamek Czocha strażak ochotnik kieruje ruchem na drodze na jakej pofstwie dwa wpuszcza auta na posesję ludzi z Suhej pod zakaz panowie tam co Sobotę i Niedzielę jest cyrk czy ruch drogowy boi się wypisyeać mandaty oraz przeprowadzić rozmowę z organizatorami tego cyrku oraz samorządem tam dojdzie do tragedii Panowie i panie do pracy odwagii Mieszkanicy do wrocławia juz piszą o interwencję
emeryt
emeryt 31.07.2021, 21:31
na drugim zdjęciu awanse w korpusie aspiranckim a sznury podoficerskie , regulamin umundurowania chyba obowiązuje , kto dopuszcza do ceremoni nieregulaminowo ubranych funkcjonariuszy. bałagan nawet na takiej uroczystości , wstyd
Do emeryt
Do emeryt 01.08.2021, 14:06
W wojsku odbywa się coś takiego jak apel mundurowy.
Cała jednostka ma się ubrać na galowo i w trakcie tego apelu jest sprawdzane czy żołnierz posiada kompletny mundur czy najzwyczajniej mundurówke przechulał.
Tutaj też by się przydały takie apele może podobnych wpadek by uniknięto.
PS emeryt
ty zapewne jeden z tych,, emerytów,, co mu przez wpadkę, BSW odejście przyspieszyło i awans boli, że wytykasz wpadki kolegów 😁
emeryt
emeryt 03.08.2021, 15:40
jesteś w błędzie dosłużyłem sie pełnej emerytury i odszeszdłem bo tak sam zdecydowałem , parafrazując to nawet gnój u chłopa na podwórku ma swoje miejsce ,skoro stosuje się i respektuje przepisy wobec obywateli to tak samo powinni to robić w stosunku do siebie regulaminów nikt nie zniósł .

Pozostałe