Lubań. Miejski monitoring widzi coraz więcej

  • 30.07.2021, 12:43 (aktualizacja 30.07.2021, 13:57)
  • red.
Lubań. Miejski monitoring widzi coraz więcej pixabay

Podziel się:

Oceń:

Monitoring w Lubaniu systematycznie się rozrasta. Trzy nowe kamery zamontowane zostały na Księginkach. W ten sposób na terenie miasta działa już 30 kamer.

Miejski monitoring został dziś wyposażony w trzy nowe kamery, zamontowano je na skrzyżowaniu ul. Leśnej z Aleją Niepodległości. Punkt nie jest przypadkowy. Raz, że wskazali go sami mieszkańcy - bliskość sklepu i zakręt na którym dochodzi do zdarzeń drogowych. Dwa, prowadzi stałą obserwację na jednej z rogatek miasta zapisując wszystkie auta wjeżdżające i wyjeżdżające z Lubania. Trzy, stałe kamery monitoringu obserwują i zapisują w jakości HD ulicę Leśną w obu kierunkach oraz trzecia kamera „patrzy" w Aleję Niepodległości.

Dzięki kamerom monitoringu codziennie podejmowanych jest kilka interwencji. W większości są to dwa rodzaje wykroczeń: nieprawidłowo zaparkowane auta i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Dodatkowo strażnicy miejscy, bardzo często udostępniają nagrania z monitoringu uprawnionym służbom na potrzeby prowadzonych postępowań.

Jesteśmy w fazie realizacji kolejnego punktu, na skrzyżowaniu ulic: Zgorzeleckiej, Podwale i Ratuszowej. W tej chwili trwają potrzebne uzgodnienia do planowanej inwestycji. - usłyszeliśmy od Jana Baniaka, komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (4)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor ®
Igor ® 31.07.2021, 12:43
Kamery na Księginkach to bardzo dobra inwestycja i szybko się zwróci

- na Alledrogo czy QLX :)))))
??
?? 31.07.2021, 05:32
Dlaczego kamery na księginkach ustawiono tak aby nie widziała żulerni która grupuje się pod sklepami? Czyżby nie chcieli widzieć?
Jan
Jan 30.07.2021, 21:02
Jeszcze jakby tablice samochodów potrafiły katalogować to było by coś.
Magda M.
Magda M. 30.07.2021, 19:13
Miejski monitoring to fikcja służąca tylko dobremu samopoczuciu władz miasta.Nikt w nie nie patrzy,a nagrania z tych kamer są po to by można było co jakiś czas pochwalić się na którymś z portali jakąś spektakularną akcją SM.Kierownictwo tej formacji nie nadaje się do kierowania tą jednostką. Oczywiście nie dotyczy to zwykłych funkcjonariuszy.
korys
korys 30.07.2021, 17:51
Lubański monitoring to bardziej ozdoba miasta niż element bezpieczeństwa...najlepiej wiedzą to mieszkańcy śródmieścia będąc późną nocą budzonymi przez miejscowych chuliganów.Cóż z tego,że kamery rejestrują ich wybryki jeśli brakuje odpowiedniej reakcji organów porządkowych?O nocnych patrolach policji mogą mieszkańcy tylko marzyć...
??
?? 31.07.2021, 05:34
A kto tulipan i spółka ma złapać?
tak
tak 30.07.2021, 18:32
definitywnie przydałyby się nocne patrole, na środmieściu, księginkach, na osiedlu piast, w sumie wszędzie
ddwdw
ddwdw 30.07.2021, 15:38
Ktoś wie dlaczego wyłączyli 2 kamery. Pierwsza kamera, która została wyłączona miała podgląd na plac okrzei. Następna kamera była na ustawiona rynek było widać tret i ulicę tkacką. I jeszcze zmieniono ujęcie kamery na basztę teraz dwie różne kamery pokazują to samo i obraz się dubluje. Wcześniej ustawione były inaczej. Mogliby jedną ustawić na ulicę dąbrowskiego.

Pozostałe