Przebudowa drogi przez Pisarzowice. Przekazano plac budowy

  • 12.07.2021, 14:45 (aktualizacja 12.07.2021, 15:02)
  • Powiat Lubań
Przebudowa drogi przez Pisarzowice. Przekazano plac budowy Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

To już pewne, kolejna droga w powiecie jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana. Jest to inwestycja za 3 mln złotych. Mowa o przebudowie drogi powiatowej przez Pisarzowice.

Przebudowa drogi powiatowej na tym odcinku jest celowa ponieważ jest ona obecnie w złym stanie technicznym.  Środki na jej remont pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz budżetu powiatu.  To kolejny dowód konsekwencji i skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację inwestycji, które są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców przez Zarząd Powiatu Lubańskiego.

Przetarg, który przeprowadzony został przez Powiatowy Zarząd Dróg wyłonił wykonawcę, a jest nim firma „USŁUGI REMONTOWO- BUDOWLANE I TRANSPORT Józef Michalik” z Kościelnika Dolnego. Droga zostanie zmodernizowana jeszcze w tym roku, a plac budowy został już przekazany. Cieszę się, że to zadanie zostało uwzględnione do realizacji. Przebudowa nawierzchni poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu samochodowego. Nowa nawierzchnia oraz przebudowa istniejących elementów pasa drogowego, poprawią także komfort ruchu oraz estetykę drogi przebiegającej przez Pisarzowice – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.

Powiat Lubań

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

e36.6
e36.6 13.07.2021, 02:50
Chłopaczki będą mogli szybciej zasuwać gruzami
Wieśniak spod koguta
Wieśniak spod koguta 12.07.2021, 23:09
Pieniądze pochodzą od rządu , więc jak ktoś jest za PeŁo lub lewakami to po remoncie niech nie próbuje jeździć nowym asfaltem !!!!
Alojzy
Alojzy 13.07.2021, 07:29
Rozumiem że nie zdajesz sobie sprawy z tego że rząd nie ma swoich pieniędzy. Właśnie dzięki takim ignorantom i niewykształconym ludziom ta patologia wciąż utrzymuje się przy korycie.
Teo
Teo 13.07.2021, 10:17
Ty Alojzy!!! Sam jesteś niemyślacym lewakiem!! To dlaczego za słusznie minionych rządów PO-PSL nie przeznaczano środków na tego typu inwestycje tylko miliardy naszych i Twoich pieniędzy wyprowadzono z Polski i na władne konta??? Jakioś trudno sobie przypomnieć??? Prwnie jak by rządzili dalej to Pisarzowice nigdy by sie nie doczekałyl nowej drogi , a Niemcy już by powoli wracali na rzekome swoje włości. Troche logiki!!!
Alojzy
Alojzy 13.07.2021, 13:58
Nie obrażaj mnie mówiąc że jestem lewakiem. Twój kochany PiS jest dużo bardziej na lewo niż lewica. Socjalizm pełną parą uskuteczniają za nasze pieniądze aTy jeszcze się cieszysz. Komuna jeszcze nigdy nie zadziałała na dłuższą metę i tak samo będzie z obecnymi komuchami ale niestety ucierpi społeczeństwo a nie rządzący.
JohnnyM
JohnnyM 12.07.2021, 21:44
SZLAK od cmentarza do mostku w Radogoszczy to kretowisko a nie droga. Remont miał się rozpocząć w tym roku na jesień...ale chodzą słuchy, że Starostwo dało d*** i odbędzie się to dopiero za 3 lata. Niech anonimowi pracownicy tego urzedu mnie poprawią jeśli się mylę. Aaaaa przepraszam...coś się jednak dzieje na tym odcinku - sępy na drzewa już się znalazły,stąd ta numeracja?
Hogsofwar
Hogsofwar 12.07.2021, 15:31
,,złym stanie technicznym" - nie wątpię w to . Lecz w złym stanie technicznym jest wylotówka na Bolesławiec ( koło cmentarza ) może w końcu ktoś to ruszy . Najgorsza droga w naszym powiecie !!! A może i województwie
xyz