Łużyce mają nowego trenera

  • 09.07.2021, 08:32 (aktualizacja 09.07.2021, 08:41)
  • Źródło: Łużyce Lubań
Łużyce mają nowego trenera eLubań

Podziel się:

Oceń:

Radosław Szajwaj został nowym trenerem Łużyc Lubań. Ostatnio z powodzeniem pracował w Leśniku Osiecznica, z którym w czwartej lidze zajął świetne szóste miejsce. Prowadzona przez niego drużyna zbierała bardzo pochlebne recenzje.

Urodzony 31 marca 1989 roku absolwent wrocławskiego AWF swoją przygodę trenerską rozpoczynał 5 lat temu w TS Parzyce, uzyskując awans do klasy okręgowej. Ostatnie trzy lata spędził w Leśniku Osiecznica, z którym przeszedł drogę od A klasy do IV ligi. Posiada licencję trenerską UEFA A.

W karierze zawodniczej reprezentował m.in. w Polonię/Spartę Świdnica oraz Skalnik Gracze, występując na boiskach III ligi. Pierwszy trening w Lubaniu Radosław Szajwaj poprowadzi 15 lipca.

Źródło: Łużyce Lubań

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kibol
kibol 15.07.2021, 08:57
Jakieś transfery? Coś wiadomo?
Transfery
Transfery 16.07.2021, 09:12
Tak. Rogal na atak...)
XD
XD 10.07.2021, 20:40
No to sponsor Ponad Lubań w ten sposób uzyskał nowego pracownika widmo
XD
XD 12.07.2021, 12:45
Królik
🐰 weź się do roboty a nie plotkujesz. Widmo to masz w głowie zamiast mózgu.
😉
Do ***a wyżej.
Do ***a wyżej. 11.07.2021, 17:07
No i ? Żal ci d..ę ściska czy co?
XD
XD 11.07.2021, 16:08
Nie przesadzaj to jest forma sponsoringu która przyniosła korzyść i awans. Wiele klubów może marzyć o takich warunkach dla trenera.
Zaniepokojony Rodzic
Zaniepokojony Rodzic 09.07.2021, 18:08
Seniorzy seniorami. Zajmijcie się szkoleniem dzieci i młodzieży. Nie długo Juszczyk będzie trenował wszystkie grupy młodzieżowe.....
Realista
Realista 09.07.2021, 19:49
Niestety, nie ma chętnych za takie pieniądze
Do realista
Do realista 09.07.2021, 20:37
Więc pchajcie więcej kasy w seniorów!!!!!
Serio?
Serio? 09.07.2021, 20:21
Dla trenera seniorów kolosalne pieniądze z kapelusza się znajdą.....Zarobi i odejdzie a nasze dzieci zostaną.....
Zaszyć tyłki i do roboty ⚽
Zaszyć tyłki i do roboty ⚽ 09.07.2021, 15:42
No to panowie koniec melanżu i ciężka praca aby udowodnić niedowiarką na co stać Łużyce

Jak wygląda wszycie Esperalu?
Wszycie Esperalu to zabieg wykonywany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Tabletka z disulfiramem najczęściej implementowana jest w okolicach pośladków lub na plecach. Niemniej bierzemy pod uwagę preferencje naszych pacjentów i jeżeli istnieje taka możliwość, to możemy umieścić Esperal także w innym miejscu. Sam zabieg jest bardzo prosty i bezpieczny. Chirurg wykonuje bowiem niewielkie nacięcie i umieszcza wszywkę alkoholową w mięśniu, kilka centymetrów pod skórą. Następnie zakłada kilka szwów, a po kilku dniach je usuwa.

Esperal, potocznie nazywany wszywką alkoholową, to awersyjna metoda wspomagająca leczenie choroby alkoholowej. Wszywka ma postać tabletki, którą umieszcza się pod skórą Pacjenta, najczęściej na plecach lub na pośladku. Stąd też termin „zaszyć się”. Zawiera ona substancję aktywną o nazwie disulfiram. Jej zadaniem jest hamowanie działania jednej z grup enzymów – dehydrogenazy aldehydowej. To z kolei powoduje utrudnienie utleniania aldehydu octowego do kwasu octowego, który jest mniej toksyczny. Prosto mówiąc – gdy osoba z wszytym Esperalem napije się alkoholu, to w jej organizmie bardzo szybko wzrośnie ilość trującego aldehydu octowego i dojdzie do ostrego zatrucia alkoholowego.
Do ***ka wyżej
Do ***ka wyżej 09.07.2021, 18:42
***ku! Zadałeś sobie tyle trudu, żeby spojrzeć w wikipedię co to jest wszycie esperalu, a nie zobaczyłeś w słowniku jak się piszę słowo "niedowiarkom"Żenada. Tylko czytaj. Nie pisz.
kibic
kibic 09.07.2021, 14:18
na tym zdjęciu to z lekka wygląda jak żul :)
Ohoho
Ohoho 09.07.2021, 12:16
Fotografia jak z więziennego spacerniaka. Nawet zielone kubraczki więzienne mają na sobie. Hahahah
Grają psychologicznie. Chcą zastraszyć rywali już przed rozpoczęciem sezonu. Hahahah
⚽
09.07.2021, 11:06
Ponoć zawodników będzie obowiązywał katygoryczny zakaz używek
Anfa
Anfa 11.07.2021, 07:46
Kategorycznie spadną z 4 ligi i trenera też już nie będzie
arab
arab 09.07.2021, 13:07
Niedobrze.
Połowa drużyny na wylocie.
⚽
09.07.2021, 15:22
Zaszyją się i heja po awans
😁
😁 09.07.2021, 10:09
Jak widać nie ma ludzi niezastąpionych.
Poprzedni Jeszcze będzie się prosił aby wrócić ale co najwyżej na obróbkę go można już dać 😁
DLB
DLB 09.07.2021, 08:40
Jest jakas konsekwencja w Luzycach. Podoba mi sie to, bo nie biora oklepanych i oczywistych nazwisk, a patrza na rozwoj. Duze zaskoczenie, ze udalo sie wyciagnac trenera z poukladanej druzyny ktora budowal 3 lata. Powodzenia!
😁
😁 09.07.2021, 11:53
Napewno bez problemu pociągnie drużynę. Młoda krew ambicje a do tego dobry sponsor Ponar⚽⚽

Pozostałe