Potrącenie rowerzysty na Lwóweckiej w Lubaniu

  • 15.06.2021, 20:34 (aktualizacja 15.06.2021, 20:39)
  • red.
Potrącenie rowerzysty na Lwóweckiej w Lubaniu Czytelnicy eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Około 20 doszło do potrącenia rowerzysty na skrzyżowaniu ul. Lwóweckiej i Torowej.

Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał potrąconego rowerzystę do szpitala celem przeprowadzenia badań. Do czasu określenia jak zostanie zakwalifikowane zdarzenie ruch na skrzyżowaniu pozostanie wstrzymany. Czytelnikom dziękujemy za zdjęcia.

red.

Zdjęcia (6)


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pit
Pit 17.06.2021, 10:52
Tak sie zlozylo ze przechodzilem chwile po i widzialem pelno strazaków przy torach zamknieta ulice z jednej strony przez oznakowany radiowoz ,z drugiej strony nie oznakowany, karetke oraz dwa wozy strazy pozarnej po tym wszystkim az Viezko mi uwierzyc ze chodziło o potrącenie rowerzysty...
Cyklista
Cyklista 16.06.2021, 20:09
Nadal nie wiadomo kto kogo potrącił? Rowerzyści też często nie dostosowują prędkość do warunków i umiejętności... Często też wymuszają pierwszeństwo przejazdu czy zasady włączania się do ruchu...
Człowiek
Człowiek 16.06.2021, 15:53
Tymi samochodami to za szybko jezdza po pierwsze, na łep na szyje a właciwie jak cieplej jest.
M&M
M&M 16.06.2021, 10:22
Rowerzysta potrącony a wysyła się dwa ciężkie wozy bojowe straży pożarnej.
Niech ktoś tam na górze skończy z tymi bezsensownymi wyjazdami, które służą wiadomo tylko czemu.
997
997 17.06.2021, 13:11
Trzeba bylo wykonac niezbedne czynności na miejscu i zablokowac drogę, aby nie odbywal sie tam ruch- jak nie wiesz to sie nie udzielaj
Cezary Cezary
Cezary Cezary 16.06.2021, 14:15
Olej z łańcucha wykapał i przywieźli worek sorbentu.
Czytelnik
Czytelnik 16.06.2021, 09:25
Do Redaktora - może jakiś opis przebiegu zdarzenia?
Dominika
Dominika 16.06.2021, 08:14
Rowerzystę lub kogoś kto go zna proszę o kontakt : [email protected]
Jachaś
Jachaś 15.06.2021, 23:37
Rowerzysta to nie człowiek
Człowiek
Człowiek 17.06.2021, 15:54
A ty jesteś baran.
Anna
Anna 15.06.2021, 21:40
Nie jest opisane dokładnie jak doszło do wypadku, ale z doświadczenia wiem, że wielu kierowców ignoruje rowerzystów, którzy jadą drogą główną i mają pierwszeństwo, a taki cymbał (przepraszam) wyjeżdża z dogi bocznej po prawej stronie i przed nosem rowerzysty skręca sobie w lewo na tę drogę główną .... Albo inny przykład jedzie sobie taki cymbał (przepraszam) za rowerzystą główną drogą, po czym wymija i skręca sobie w prawo również przed nosem rowerzysty... w boczną drogę....
Bardzo przepraszam, jeśli kogoś obraziłam, ale piszę o własnych doświadczeniach z jazdy rowerem...
Mi też się czasem zdarza zrobić coś nie tak na drodze..., ale nigdy nie z taką premedytacją jakiej doświadczam na drodze...
Jo-naszek
Jo-naszek 16.06.2021, 15:19
... po czym wymija i skręca sobie w prawo...
===========
I taka cymbałka (przepraszam) nie odróżnia manewru omijania od wyprzedzania, ale wsiada na rower i prowadzi obserwacje które przelewa na ekran eLuban.
Kierowca i rowerzysta
Kierowca i rowerzysta 16.06.2021, 09:22
Owszem, są tacy kierowcy -cymbały, ale rowerzystom, też niczego nie brakuje w tej dziedzinie, nagminnie łamią przepisy, zachowują się jak święte krowy na drodze i to jest dopiero "cymbalizm", bo przecież rowerzysta nie ma żadnych szans w konfrontacji z samochodem. Dorosły człowiek obecnie nie potrzebuje żadnych uprawnień do kierowania rowerem na drodze publicznej i to jest duży błąd, bo jak zweryfikować czy taki rowerzysta zna w ogóle przepisy ruchu drogowego- najczęściej życie to weryfikuje w postaci wypadków drogowych.
Anna
Anna 16.06.2021, 07:51
Użyłam potocznego słowa, zgodnie z prawem o ruchu drogowym winno być wyprzedza nie wymija.
avanti
avanti 16.06.2021, 01:00
Wszystko sie zgadza Anna, ale wyglada na to, ze nie bardzo wiesz czym jest "wymijanie". Jest to sytuacja, w ktorej pojazd lub uczestnik ruchu porusza sie w przeciwnym kierunku. Omijanie jest wtedy kiedy rower by sie zatrzymal, a w tym wypadku co opisalas mamy do czynienia z wyprzedzaniem. :)
Ło jejku
Ło jejku 15.06.2021, 22:27
Największy cymbał a właściwie dzban mógł coś takiego napisać, prawa jazdy pewnie nie masz co? 🤣🤣
Miron
Miron 15.06.2021, 22:25
Droga Aniu masz rację z tymi cymbałami (bez przepraszam) jest ich dość dużo z kazdej ze stron! W naszym społeczeństwie nadal funkcjonuje, ja jestem ważniejszy bo mam lepszy............ mnie wolno więcej. Może kiedyś zaczniemy się szanować (przepisy też) tego nam wszystkim "cztero jak i dwu kołowcom" życzę. Acha "nie wymija tylko wyprzedza" tak powinno być w twoim komentarzu. Pozdrawiam

Pozostałe