Zgorzelec. Laboratorium do produkcji piko ukryte pod kojcem dla psa

  • 11.06.2021, 10:13 (aktualizacja 11.06.2021, 10:38)
  • Biuro prasowe - CBŚP
Zgorzelec. Laboratorium do produkcji piko ukryte pod kojcem dla psa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Akcja CBŚP została przeprowadzona w Zgorzelcu i pobliskich miejscowościach, w wyniku działań policji zatrzymano 8 osób w tym dwóch "chemików". Zabezpieczono metamfetaminę, amfetaminę, marihuanę, broń, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety oraz elementy wyposażenia policyjnego.

Na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 8 osób w tym 2 „chemików” wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją metamfetaminy. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty, a pięciu podejrzanych na wniosek prokuratora zostało tymczasowo aresztowanych. W trakcie czynności przeprowadzonych na terenie Zgorzelca i okolicznych miejscowości zabezpieczono metamfetaminę, amfetaminę, marihuanę, broń, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety oraz elementy wyposażenia policyjnego. Przeprowadzone czynności są kontynuacją śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki z Holandii do Polski i innych krajów Unii Europejskiej oraz ich sprzedażą. Członkowie grupy zajmowali się również zakładaniem laboratoriów w których wytwarzali metamfetaminę nazywaną „piko”.

Wejście do laboratorium przez psi kojec

W trakcie czynności w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu zgorzeleckiego w podłodze, w psim kojcu ujawniono ukryte wejście. Wąskie przejście prowadziło do laboratorium, w którym wytwarzano metamfetaminę. Ujawniono tam specjalistyczny system produkcji narkotyku, chłodzenia i wentylacji obiektu. Linia produkcyjna została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Przejęto również m.in. naczynia laboratoryjne oraz ponad 200 litrów różnych substancji chemicznych, mogących służyć do wytwarzania narkotyków.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kk, wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Polski kwalifikowane z art. 53 ust. 2 oraz 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Na wniosek Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu wobec pięciu podejrzanych Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów Policji połączonych z zakazem kontaktu z określonymi osobami.

Biuro prasowe - CBŚP

Zdjęcia (8)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arabela
Arabela 12.06.2021, 00:42
I pikoludki będą chodzić jak zombie, bo nie będzie towaru....

Pozostałe