Obostrzenia na wakacje. Są duże zmiany

 • 10.06.2021, 16:25 (aktualizacja 11.06.2021, 07:07)
 • News4Media
Obostrzenia na wakacje. Są duże zmiany Screen KPRM

Podziel się:

Oceń:

Premier i minister zdrowia przedstawili nowe zasady sanitarne na wakacje. Pierwsze zmiany wejdą w życie już 13 czerwca.

O tej konferencji było głośno już tydzień temu, bo od tego czasu politycy zapowiadali, że rząd przedstawi zasady sanitarne, które mają obowiązywać w wakacje. Obecne obostrzenia są ważne do 25 czerwca i wiele osób pytało, co dalej. Politycy, w tym sam minister zdrowia, studzili emocje, tłumacząc że zmiany nie będą rewolucyjne. Wiadomo było, że zostanie zwiększony limit osób mogących brać udział w mszach w kościołach i w miejscach kultu. Zapowiedział to sam premier Mateusz Morawiecki.

To właśnie on rozpoczął czwartkową konferencję. Mówił, że „chwila oddechu” jest na wyciągnięcie ręki, ale musimy "zachować czujność". Dodał, że pierwsze zmiany wejdą w życie już 13 czerwca, a kolejne 26 czerwca. „W najbliższych dniach otworzymy Stadion Narodowy dla strefy kibica. Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło być w kościołach. Połowa miejsc będzie mogła być zajęta.” – zdradził część ze zmian premier.

Potem mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zanim przeszedł do obostrzeń, tłumaczył, że negatywne statystyki covidowe maleją, a obecnie w szpitalach jest 14 tys. łóżek dla zakażonych i cały czas będzie ich ubywać. „Chcemy jednak utrzymać 10 tys. łóżek.” – dodał minister.

Zaznaczył, że w każdej wprowadzonej zmianie, w każdym limicie osób, nie są uwzględniane osoby zaszczepione. One normom nie podlegają, ale ta zasada nie dotyczy ozdrowieńców. „Chcę zwrócić uwagę, że zbliżamy się do limitu 50 proc. osób zaszczepionych i to de facto oznacza możliwość zajęcia całej bazy łóżkowej w hotelach.” – mówił Niedzielski. Właśnie m.in. miejsc noclegowych dotyczy najnowsze luzowanie.

Zmiany od 13 czerwca

 • Dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.
 • Świątynie – maksymalnie 50 proc. obłożenia . Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Zmiany od 26 czerwca

 • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m kw.
 • Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
 • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
 • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
 • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
 • Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
 • Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Niedzielski dodał, że w piątek lub sobotę zostaną wydane odpowiednie rozporządzenia.

News4Media

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Redemptor
Redemptor 11.06.2021, 19:35
Pandemia trwa - z lekka tylko okresowo odpuszcza. Na jesień kolejna fala, a tymczasem to usakralnione idioctwo uprawia jakieś teatry zawierzenia sercu... temu który przez te dwa lata ten wierny mu (i jej, tej Niekopulanej zawierzony) naród trzyma w zarazie, a wcześniej wpędził w 5 letnią niewolę a jeszcze wcześniej w 123-letnią. Jak tylko ta zaraza wpełzła na te ziemie (około 966) - od zarania dziejów - same nieszczęścia... A oni zawierzają i mamią czyli ogłupiają lud, a doją też odpowiednio do swoich potrzeb, albowiem "byt im kształtuje świadomość" - a mamony ponoć nie miłują...
Kościół rzymsko katolicki nigdy nie był nośnikiem jakichkolwiek pozytywnych wartości. Stał się jedną z najbardziej pazernych, cynicznych i zdemoralizowanych instytucji w świecie religii.
+++
Kościół rzymsko katolicki nie zostawił żadnej rzeczy nie tkniętej swym zepsuciem, uczynił z każdej wartości - bezwartość, z każdej prawdy – kłamstwo, z każdej rzetelności – duchową nikczemność. Jest mi on największym zepsuciem, jakie pomyśleć sobie można, wola jego dąży do ostatecznego, jakie może tylko być zepsucia.
Friedrich Nietzsche
To nie jest krytyka wiary, do której każdy ma prawo, TO JEST ŚWIADECTWO PRAKTYK I CECHA URZĘDNIKÓW TEJ RELIGII.

Redemptor
Redemptor 11.06.2021, 15:03
A tymczasem gigantyczny dług Polski cały czas rośnie
Zarówno ten krajowy, jak i zagraniczny. Według polskiej metodologii przekroczył 1,15 bln zł. Jeszcze gorzej wygląda bilans liczony według zasad międzynarodowych.
Licznik długu Polski ciągle bije i oddala się od granicy okrągłego biliona złotych. Na koniec marca państwowy dług publiczny (PDP) wyniósł dokładnie 1 bln 152 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów.
W porównaniu ze statystykami z końca 2020 roku dług urósł o 40,85 mld zł, czyli około 3,7 proc. Trzeba jednak pamiętać, że są różne metodologie wyliczania zadłużenia. Dług EDP (sektora instytucji rządowych i samorządowych), który jest brany pod uwagę np. przy dopuszczeniu kraju do strefy euro, jest jeszcze większy.
++++++++++++
A ewangelizator Europy wielebny Mateusz i Pis-Spółka rozdają kasę na lewo i prawo – ważne aby się u władzy trzymać i trwać… Wspierajcie dalej tę ekipę nieudaczników. Obudzimy się z rękami w nocniku. Jesteśmy już nad przepaścią – za chwilę zrobimy ogromny krok naprzód!
SrulWPałacuP.
SrulWPałacuP. 11.06.2021, 20:42
Wielebny Redemptorze - głowa do góry!! Jeszcze trochę "rodowych sreber" poliniakom zostało więc kiedy trzymające nas za rodzinne klejnoty Banki Starszych i Mądrzejszych naszych donatorów upomną się o swoje szekle - na założenie Newsraela (w starym miejscu gdzie narobili sobie 4 razy więcej osobistych wrogów niż jest uciskanej ludności, już im się Święta Ziemia tli pod nogami!) oddamy im np. Bieszczady, a to i tak sporo więcej niż terytoria obecnego Oldsraela, oddamy im Lasy i na co tam jeszcze Naród Wybabrany jest łasy...

Pozostałe