Koźmin. Brawura i bezmyślność = tragedia

  • 07.06.2021, 12:44
  • Tekst Lech Lewandowski. Fot. KP PSP Zgorzelec
Koźmin. Brawura i bezmyślność = tragedia

Podziel się:

Oceń:

Na stronach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu pojawiła się informacja dotycząca wczorajszego wypadku w Koźminie. Okazuje się, że pierwszymi ratownikami na miejscu zdarzenia byli strażacy z JRG w Zgorzelcu.

Dwaj koledzy, mł. ogn. Grzegorz Rybączuk oraz st. ogn. Adrian Anyszkiewicz z JRG w Zgorzelcu, będąc w godzinach pozasłużbowych, przejeżdżali akurat przez miejscowość Koźmin pow. zgorzelecki. Nagle ujrzeli dwa rozbite samochody osobowe. Auta, VW Passat i Audi A – 6, znajdowały się w odległości od siebie około 100 metrów.

Na poboczu drogi, przy samochodzie VW Passat leżało dziecko, a obok roztrzęsiona ranna kobieta w widocznej zaawansowanej ciąży. Natomiast przy samochodzie Audi A – 6 leżał mężczyzna z widocznym złamaniem prawej ręki oraz licznymi powierzchownymi ranami. Na długości 100 metrów leżały porozrzucane liczne części z rozbitych samochodów.

Obydwaj strażacy, po błyskawicznym dokonaniu oceny sytuacji, natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanemu 3 -letniemu chłopczykowi. Resuscytację krążeniowo – oddechową prowadzono do chwili przybycia ZRM oraz JOP w Zgorzelcu. Pomocy z zakresu KPP polegającej na zaopatrzeniu ręki oraz wsparciu psychicznym, udzielono także kobiecie w ciąży.

W międzyczasie uczestniczący w zdarzeniu kierowca samochodu Audi A – 6, nagle oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając na miejscu rannego pasażera. Mężczyźnie udzielono KPP. Następnie ratownicy z JRG PSP Zgorzelec przygotowali lądowisko dla śmigłowca LPR. Niestety dziecko nie przeżyło. Natomiast Policja prowadzi poszukiwania zbiegłego sprawcę wypadku.

Tekst Lech Lewandowski. Fot. KP PSP Zgorzelec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator1
obserwator1 07.06.2021, 14:10
Jak się znajdzie to i tak sąd go wypuści takie mamy prawo a jeszcze nie wiadomo czy nie jakiś bogaty cwaniak!

Pozostałe