Mężczyzna potrafił siłą odebrać auto i zastraszać, by nikt tego nie zgłaszał

  • 12.05.2021, 08:53 (aktualizacja 12.05.2021, 09:01)
  • red.
Mężczyzna potrafił siłą odebrać auto i zastraszać, by nikt tego nie zgłaszał

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Lubania zatrzymali 43-latka, który kradł i włamywał się terroryzując mieszkańców. Mężczyzna siłą odebrał auto, a później zastraszał pokrzywdzonych aby nie zgłaszali tego na policję. Bandycie postawiono łącznie 10 zarzutów.

43-letni mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Olszyna w ostatnim czasie dokonał wielu przestępstw wyrządzając nimi szkodę na blisko 40 tys. zł.

Podejrzany posługiwał się pojazdami pokrzywdzonych, które następnie pozostawiał w innych miejscach. Samochodami poruszał się posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Groził pozbawieniem życia pokrzywdzonym, celem zaniechania wezwania policji. Po wybiciu szyby w drzwiach pojazdów dokonał kradzieży przedmiotów znajdujących się wewnątrz, w tym laptopa, telefonów komórkowych, tableta, pieniędzy, jak i czytnika opłat drogowych. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 37 tysięcy złotych. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rozeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Policjanci z Lubania ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 43-latka i zatrzymali go na jednej z ulic Lubania. Mężczyzna był tym zupełnie zaskoczony. W trakcie przeszukania znaleziono przy nim narkotyki, odpowie więc także za ich posiadanie.

43-latek, mieszkaniec gminy Olszyna był już wcześniej notowany. Za przestępstwa, których dopuścił się grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego losie będzie decydował sąd. Na posiedzeniu, wymiar sprawiedliwości zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. - dodaje oficer prasowa KPP w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (2)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do pudła z nim
Do pudła z nim 12.05.2021, 11:07
Nie dziwię się, że był zaskoczony kiedy go zatrzymywano. Złodzieje tak się czują pewnie, że to jest aż chore. Zacznijcie ich ( Proszę Wysokiego Sądu) karać jak się należy. Złapią, zatrzymają, zanotują i wypuszczają. To jest normalne?
Oburzony
Oburzony 12.05.2021, 18:25
To nie jest normalne. Na ogól policja zatrzymuje a prokuratura wypuszcza. Sprawy są umarzane bo nie ma kto ich prowadzić, brak policjantów. Ci co powinni je prowadzić wysyłani są na interwencje. Nie są w stanie ogarnąć tego "bajzlu". A ci wyżej są udają, że wszystko jest w porządku. Sam słyszałem jak jeden z lubańskich złodziejaszków śmiał się, że można okradać bo w mieście nie uświadczysz gliniarzy.
Beata
Beata 12.05.2021, 14:15
"Raz można" wymierzyć najniższy wymiar kary ale 2x powinien być max!
Karolina
Karolina 12.05.2021, 10:11
Na ulicy Tkacka został zatrzymany pełno tam ćpunów
Gacek
Gacek 12.05.2021, 09:38
43-latek, mieszkaniec gminy Olszyna był już wcześniej notowany. Za przestępstwa, których dopuścił się grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego losie będzie decydował sąd. Na posiedzeniu, wymiar sprawiedliwości zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. - dodaje oficer prasowa KPP w Lubaniu.
===============
Ludzie! Rodacy! Co to za język? Kto tych z bożej łaski oficerów prasowych uczy sporządzania komunikatów czyli informacji dla mediów?
"Nawet do" 10 lat... Co to znaczy "nawet do"? Kto to jest "wymiar sprawiedliwości"? Czy to "na posiedzeniu" jest aż tak ważne? Czy tak trudno napisać po prostu Sąd Rejonowy w Lubaniu?
??
?? 12.05.2021, 09:13
Kto to?

Pozostałe