Policja podsumowała długi weekend. 7 kolizji i pijany kierowca

  • 04.05.2021, 13:51 (aktualizacja 04.05.2021, 14:32)
  • Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Policja podsumowała długi weekend. 7 kolizji i pijany kierowca KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego policjanci z lubańskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu.

Długi weekend majowy za nami. Mundurowi w trakcie jego trwania wylegitymowali 109 osób, w tym dwie osoby poszukiwane celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Dzięki wspólnej pracy policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Lubaniu sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec 24-latka trzymiesięczny areszt za włamanie i kradzieże popełniane na terenie Lubania (o sprawie pisaliśmy tutaj).

Podczas minionego weekendu na naszych drogach doszło do 7  kolizji drogowych, w tym dwóch z udziałem zwierzyny leśnej. Nie obyło się bez kierowcy, który zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”. Kierujący pojazdem Chrysler 300 stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a następnie wjechał do stawu. Mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowcy pobrano krew do badania, a pojazd został przekazany osobie trzeciej. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem.

W Pisarzowicach kierujący pojazdem Subaru nie dostosował prędkości do warunków na drodze jak i odległości między pojazdami w wyniku czego uderzył w prawidłowo skręcający pojazd marki VW Golf. W wyniku uderzenia kierująca golfem uderzyła w skrzynkę elektryczną. Wezwano na miejsce pogotowie energetyczne. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a 20-latek, sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Stare mądre przysłowie mówi „śpieszmy się powoli”, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kropek
Kropek 06.05.2021, 08:29
Jakie złapali? Sam się wtoczył do stawu.
Felicjan
Felicjan 04.05.2021, 15:46
Na dziesięciu pijanych lub naćpanych (albo jedno i drugie razem) złapali jednego + 10 :1 . No niezły wynik - bo mogli nawet tego jednego nie złapać.

Pozostałe