Co robić w majowy weekend? Ankieta

  • 22.04.2021, 14:27 (aktualizacja 22.04.2021, 15:51)
  • red.
Co robić w majowy weekend? Ankieta pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Przed nami majówka i wygląda na to, że 1 maja będzie jednym z najcieplejszych dni. Zapraszamy też do udziału w ankiecie i odpowiedzi na pytanie, jak spędzicie majówkę 2021?

Według prognoz długoterminowych 1 maja temperatura w Lubaniu w ciągu dnia wynosić będzie około 19°C. Wcześniej o tak ciepłych dniach możemy jedynie pomarzyć, później tak ciepło ma być dopiero po tygodniu, czyli 7 maja.

Wiadomo, że rząd do tego czasu nie zniesie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. To jak spędzimy ten dzień będzie zależało jedynie od naszej kreatywności. W związku z tym należy dobrze zaplanować, co będziemy robili w ten jedyny ciepły dzień w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Co można robić 1 maja?

Święto Grilla
Dla Polaków początek maja to święto grilla i jednocześnie masowe rozpoczęcie sezonu posiłków na świeżym powietrzu. Oprócz balkonu można to robić praktycznie wszędzie i to z zachowaniem reżimów sanitarnych. Działka, przydomowy ogród, klimatyczne miejsce w lesie czy nad rzeką, nie musi to też być grill. Ognisko na świeżym powietrzu i czas spędzony w gronie przyjaciół może być równie doskonałym pomysłem na spędzenie majówki.

Dwa kółka
19°C i lekkie zachmurzenie to idealne warunki dla miłośników dwóch kółek. I nie jest tu ważne czy napędzane będą siłą mięśni, czy spalinowym silnikiem. Dla zwolenników jednego i drugiego środka lokomocji wyprawa tego dnia na wycieczkę w gronie przyjaciół będzie idealną odskocznią po covidowej izolacji. Idealnymi terenami na przejażdżki są trasy rowerowe i drogi Pogórza Izerskiego, czasem o tym zapominamy, ale nasz region wręcz stworzony jest na wyprawy na dwóch kółkach. Nie można też zapomnieć o rozbudowanej infrastrukturze rowerowych Single tracków w Świeradowie-Zdroju.

W teren „z buta”
Obojętnie czy będzie to spacer bez celu, czy dłuższa zaplanowana wycieczka, ten dzień naprawdę warto spędzić na dworze. Fajnym pomysłem na spacer jest wycieczka do Leśnej i przechadzka „Perłowym szlakiem” (start żółtym szlakiem spod Łużyckiego Banku Spółdzielczego) czy dłuższa przechadzka wokół Zalewu Złotnickiego. Musimy jedynie pamiętać, że tego dnia 19°C ma być w rejonie Lubania, w górach wciąż będzie leżał śnieg i będzie chłodniej niż w nizinnej części powiatu.

Na narty
Selfie na nartach, w krótkich spodenkach i T-shircie? Brzmi jak szaleństwo, ale w tym roku to będzie możliwe. Według Sebastiana Hojdaka, jednego z lubańskich instruktorów narciarstwa biegowego za tydzień w Jakuszycach wiąż będą warunki do uprawiania tego sportu. Informacje o aktualnie panujących warunkach na trasach biegowych w Górach Izerskich znajdziecie na Facebook-owym fanpage Biegu Piastów.

Jeżeli macie inne pomysły na sensowne spędzenie tego dnia zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach.

Tymczasem zapraszamy do udziału w w ankiecie i odpowiedzi na pytanie, jak spędzicie majówkę 2021?

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe