DAR. Jest szansa na imprezę?

  • 06.04.2021, 17:06 (aktualizacja 06.04.2021, 19:52)
  • Źródło: Pogranicze
DAR. Jest szansa na imprezę? ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Dzień Aktywnej Rodziny, to festyn, który na stałe wpisał się w kalendarz lubańskich wydarzeń kulturalnych. Jak w czasie pandemii wygląda perspektywa organizacji tej imprezy w 2021 roku?

Lubańskie organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe oraz grupy nieformalne), wspólnie władzami Lubania corocznie przez sześć lat zapraszały mieszkańców Lubania i regionu na  rodzinny festyn DAR. Na drodze kolejnych edycji stanęła pandemia.

Od 2014 wydarzenie cieszyło się coraz większym zainteresowaniem. Sześć edycji lubańskiego DAR-u, organizowanego najpierw w centrum miasta, a następnie w parku na Kamiennej Górze, to świetna zabawa, okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną oraz możliwość poznania lokalnych społeczników i pasjonatów.

Wiosną 2020, ze względu na wybuch pandemii COVID-19, festyn został odwołany. Obecnie trudno jest udzielić jednoznacznie odpowiedzi, czy lubański DAR będzie mógł się odbyć w tym roku. Lokalne środowisko pozarządowe oraz Miasto Lubań wyrażają chęć i gotowość zorganizowania festynu, mając jednak  na uwadze, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

Pandemia determinuje decyzję o organizacji DAR-u. Wzrost liczby zachorowań i obowiązujące obostrzenia sanitarne powodują, że już teraz jest jasne, iż festyn nie odbędzie się wiosną. Pozostaje nadzieja na jego organizację w okresie letnim, na przykład pod koniec wakacji. Czy będzie to możliwe? W jakiej zmodyfikowanej formie mógłby wówczas odbyć się DAR? - to pytania, które dziś pozostają także bez odpowiedzi. Organizatorzy monitorują na bieżąco sytuację. Dalszych informacji na temat perspektyw organizacji DAR-u 2021 można spodziewać się pod koniec maja.

Stowarzyszenia, fundacje, kluby i grupy nieformalne z Lubania oraz powiatu lubańskiego, chętne do współorganizacji DAR-u w przesuniętym terminie (koniec sierpnia 2021) już teraz mogą zgłaszać do Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych w Lubaniu swoje zainteresowanie współpracą.

Źródło: Pogranicze

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe