Ponad milion dla powiatu lubańskiego

  • 02.04.2021, 22:40
  • Źródło: Powiat Lubań
Ponad milion dla powiatu lubańskiego Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Powiat Lubański pozyskał kwotę 1.188.000,00 złotych. To kolejne środki rządowego wsparcia, które trafią do naszego powiatu.

Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i będą przeznaczone na zakup nowego RTG dla lubańskiego szpitala.

- Nowy aparat rentgenowski warty ponad 1 mln zł zacznie działać w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu jeszcze w tym roku. Nowoczesny sprzęt ułatwi pracę przede wszystkim specjalistom z pracowni radiologicznej w szpitalu ponieważ poprzedni aparat był już przestarzały i nie nadawał się do dalszej eksploatacji. Bardzo cieszymy się ze środków na zakup nowoczesnego sprzętu. Bez wątpienia polepszy on proces diagnostyczny w naszym szpitalu – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy złożyły łącznie 21 370 wniosków. Program w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły np. do Łodzi, Warszawy, Krakowa czy Poznania, ale też niewielkich miejscowości - nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców - użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

Źródło: Powiat Lubań

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubaniak
Lubaniak 03.04.2021, 15:48
NO I FAJNIE :)
zulu
zulu 03.04.2021, 09:19
Koledzy chętnie zaopiekują się tymi pieniędzmi.

Pozostałe