Lubań. Wideo "Skąd bierze się woda w kranie"

  • 22.03.2021, 10:07 (aktualizacja 22.03.2021, 12:06)
  • red./LPWiK
Lubań. Wideo "Skąd bierze się woda w kranie" LPWiK

Podziel się:

Oceń:

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody, z tej okazji Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało film i konkurs.

Tego dnia na całym świecie podkreśla się ogromną rolę wody oraz kwestię dostępu do jej zasobów. Światowy Dzień Wody to okazja do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu.

Ze względu na panujące obostrzenia oraz wytyczne sanitarne wynikające z trwającej pandemii, w tym roku LPWiK obchodzi Światowy Dzień Wody inaczej niż zwyklej. Przygotowano film edukacyjny pt. „Skąd się bierze woda w kranie?”.

Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pragnie przedstawić materiał edukacyjny, którego treść stanowi odpowiedź, na z pozoru proste pytanie – Skąd się bierze woda w kranach mieszkańców miasta Lubań? W dwóch materiałach edukacyjnych, których treść dostosowana jest do odbiorców z różnych grup wiekowych w przystępny sposób, przedstawiono opis procesów ujmowania, uzdatniania i dystrybucji wody.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy nadzieję, że wielu mieszkańców Lubania poświęci chwilę na zapoznanie się z przygotowanym materiałem. Liczymy na to, że kolejne lata umożliwią nam zorganizowanie Światowego Dnia Wody jako dni otwartych, w czasie których będziemy mogli dodatkowo gościć Państwa w progach naszych obiektów.

Informują pracownicy LPWiK i zapraszają młodzież do udziału w konkursie plastycznym.

Po zapoznaniu się z treścią materiałów edukacyjnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Konkurs "Skąd się bierze woda w kranie". Tematyka prac powinna być związana z hasłem konkursowym „Skąd się bierze woda w kranie?" Technika wykonania prac plastycznych: dowolna, format A3.

red./LPWiK

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kacper
Kacper 22.03.2021, 12:16
Piekny front z cegly, i oczywiscie kościół Lubański dziela sztuki budownictwa tak na marginesie dzisiejsi architekci w 80 %powinni co jedynie altanki na ogródkach projektować
Marcin
Marcin 22.03.2021, 21:58
Lubię takich jak Ty -specjalista co wie jak jest. Gdybyś miał minimalną nawet styczność z tymi tematami to wiedziałbyś, że 99% architektów projektuje głównie kierując się możliwościami finansowymi INWESTORA. Obiekty które wskazujesz jak najbardziej są piękne i możesz je podziwiać wlasnie przez to, że kiedyś kogoś bylo stać aby budować z materiałów wysokiej jakości, z rozmachem itp.,itd... Ponadto Drogi Chłopcze też nie jest tak, ze wtedy to byli prawdziwi fachowcy i solidnie budowali a teraz to dno. To co podziwiasz to są obiekty ktore przetrwały do dziś dzieki temu właśnie, że ktoś w nie duzo zainwestował a tych pozostałych o słabej jakości nie widzisz bo sie rozsypaly w pył-ale też były. Dlatego radę Ci dam: takie mądrości to Ty mozesz swojej głupiej babie głosić. I nie ośmieszaj się wiecej
Kacper
Kacper 22.03.2021, 23:48
Jak bedziesz w Szklarskiej Porębie to przyjzyj sie nowemu chodnikowi prowadzacemu od miasta obok biedronki w kierunku szrenicy tylko sie przyjzyj nie wchodź bo nogi poskrecasz, i ty mi mowisz ze dzis sa fachowcy a co zapomniales ze kiedys nie bylo bauumarktu dzis masz w sklepie co chcesz kiedys jedna kielnia robiłes 10 lat dziś to nawet to nie sa partacze to wynalazki kombinatorzy jak w programie usterka
Kacper
Kacper 22.03.2021, 23:39
Widac ze masz pojecie na swoim podwurku, ja pol zycia robie w niemczech i nic nie bylo poprawiane, a polak to potrafi tylko spie,,,,,, c, zobacz drogi koleiny, dziury, łaty, lata na łacie chodniki na piachu kladzione, o szplicie malo kto wie o spadkach to wogle nic nie wiedzą, jedz mily panie na basen stary na kamienną zrob zdjecia schodów wylanych przez niemca ani rysy jak nowe a zobacz partaczy dzisiejszych po pierwszej zimie mróz scisnie i po pekane,,,,,, widać masz pojecie najpierw sie wybuduj a potem praw o kosztach ekonomi, ciekawe czy ty i tobie podobni potrafili byście tak cegly ułożyć jak tam czy na kościele, juz to widze.
Obserwator
Obserwator 23.03.2021, 11:07
Prawda jest taka, że budownictwo publiczne jest przeważnie skorumpowane. W celu wypracowania jak największych zysków firma budowlana robi to z najtańszych materiałów (materiały równoważne do projektowanych). Inspektora nadzoru przeważnie wprowadzają w błąd. Bardzo często dochodzi do nieformalnych związków wykonawcy z urzędasem i wtedy inspektor może sobie skoczyć.

Pozostałe