Pościg i groźby ściganego

  • 10.03.2021, 11:20 (aktualizacja 10.03.2021, 11:30)
  • Źródło: KPP Lwówek
Pościg i groźby ściganego KPP Lwówek

Podziel się:

Oceń:

Tym razem nocny pościg prowadzili policjanci z Gryfowa. Ścigany 40-latek groził samookaleczeniem i podpaleniem.

W trakcie nocnego patrolu podejrzenia gryfowskich policjantów wzbudził kierujący Skodą, który nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący samochodem osobowym nie reagował na polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim. W trakcie pościgu kierujący Skodą stracił panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Mimo to próbował zmusić policjantów do zaniechania czynności służbowych grożąc samookaleczeniem i podpaleniem pojazdu, co zmusiło policjantów do natychmiastowego działania i wybicia szyby pojazdu. Kierującemu nic się nie stało i w związku z podejrzeniem, iż może znajdować się pod wpływem środków odurzających pobrano od niego krew do badań. Podczas sprawdzania 40- latka w systemach policyjnych okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. - informuje sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski.

Mężczyzna za popełnione w nocy 7/8 marca przestępstwa został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Źródło: KPP Lwówek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Reree
Reree 10.03.2021, 17:35
Tylko w instrybutor dobrze ze nie strzelili
AD
AD 10.03.2021, 16:21
Pan kierowca mógł jeszcze zagrozić , że będzie tupał nóżką .Powinno się dorzucić mu zarzut usiłowania zabójstwa policjantów poprzez doprowadzenie ich do śmierci ze śmiechu... Skąd takie egzemplarze się biorą?
Pies
Pies 10.03.2021, 16:17
Panowie policjanci zaczniecie wreszcie strzelac do tych potencjalnych morderców (cpunow)
Cezary Cezary
Cezary Cezary 10.03.2021, 15:57
Ciekawe czemu go szukano, pewno nie oddał książki do biblioteki.

Pozostałe