Animatorzy sportu wkróce wracają na „Orlik”

  • 25.02.2021, 16:04 (aktualizacja 25.02.2021, 16:25)
  • Źródło: ŁCR
Animatorzy sportu wkróce wracają na „Orlik” ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Boisko Orlik w Lubaniu ponownie ożyje dzięki zajęciom prowadzonym przez animatorów sportu. Każdy mieszkaniec Lubania może skorzystać z obiektu i uprawiać różne aktywności sportowe.

W listopadzie ubiegłego roku trwał nabór wniosków do kolejnej edycji programu rządowego „Sport Wszystkich Dzieci” na 2021 rok. Na jego realizację przeznaczono kwotę 49 mln zł. Program adresowany jest do dzieci i młodzieży uczących się na różnych szczeblach edukacyjnych, ale również do klubów i organizacji sportowych. Jego założeniem jest uczestnictwo najmłodszego pokolenia w podstawowych obszarach kultury fizycznej. Częścią programu jest Lokalny Animator Sportu.

Wzorem ubiegłych lat, również i w tym roku, Gmina Miejska Lubań wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie w ramach projektu „Lokalny Animator Sportu”. Cieszymy się, że zyskał on pozytywną opinię - mówi Marzena Tomczyk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu. - Wkrótce zostanie podpisana umowa z Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym. Pozyskane przez miasto Lubań środki w kwocie 12 000 zł przeznaczone zostaną na wynagrodzenie dla Lokalnych Animatorów Sportu - dodaje.

Przypomnijmy, że animator to osoba posiadająca umiejętności, kwalifikacje i uprawnienia umożliwiające organizowanie i prowadzenie zajęć, imprez sportowych na Orliku dla różnych grup wiekowych i społecznych. Współpracuje ze szkołami, klubami sportowymi i organizacjami pozarządowymi w celu promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Animatorzy prowadzić będą zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne na zespole boisk „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu (boisku do piłki siatkowej plażowej i boisku do gier zespołowych). Wśród dyscyplin sportowych uprawianych przez uczniów znajdą się koszykówka, piłka siatkowa, piłka nożna, ale nie tylko. Na boiskach odbywać się będą rozgrywki i zawody sportowe, animacje, gry i zabawy.

Każdy mieszkaniec Lubania może skorzystać z obiektu i pod okiem wykwalifikowanych animatorów promujących zdrowy styl życia uprawiać różne aktywności sportowe. Do czego gorąco zachęcamy.

Projekt rozpocznie się 1 marca i potrwa do 30 listopada 2021 r.

Partnerami projektu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu oraz Szkolny Związek Sportowy.

 

Źródło: ŁCR

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oRLIK
oRLIK 26.02.2021, 14:49
Panie Kaczyński dziś wyszło na jaw, że program 500+ sfinansowaliście nie z uszczelnienia VAT, tylko z pożyczki, które będą spłacać nasze dzieci i wnuki. Zadłużyliście je, aby wygrać wybory w 2019.
Kłamstwo ma krótkie nóżki.
Widać po szaleństwie w Kurwizji, że ten cios z "kłamstwem vatowskim" to był strzał w dziesiątkę. Zabolało ich, bo pokazało jedno z najbardziej parszywych kłamstw.
Kod
Kod 28.02.2021, 08:11
Dziś wyszło na jaw co cdu ma dopowiedzenia hejt 24 na dobę
Ludwisia
Ludwisia 26.02.2021, 19:00
Rodacy! Chrońcie i brońcie niezależne media bo jak zapanuje system węgierski - to będziecie "g...wno" wiedzieć i trwać w ciemnocie.
Ala Animator
Ala Animator 25.02.2021, 19:39
Kto taki???Animator sportu? Jaja chyba sobie robicie. Chyba ktoś, kto otwiera i zamyka orlika, no i czasami da piłkę, jak ktoś zapomniał z domu.

Pozostałe