Podziękowania dla lubańskich policjantów i strażaków za pomoc w odnalezieniu mamy

  • 25.02.2021, 12:37 (aktualizacja 25.02.2021, 15:18)
  • Źródło: KPP w Lubaniu
Podziękowania dla lubańskich policjantów i strażaków za pomoc w odnalezieniu… KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Dla ratowników najlepszą nagrodą za wykonaną pracę są słowa uznania i radość osób, którym pomogli. Kilka prostych słów powiedzianych lub przelanych na kartkę papieru są dla funkcjonariuszy motywacją do dalszej pracy i dodają sił w przezwyciężaniu napotkanych trudności.

Poszukiwania

14 lutego br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wszczęli poszukiwania 73-letniej mieszkanki Lubania, która wyszła z domu w godzinach popołudniowych i do chwili poinformowania służb nie nawiązała z bliskimi kontaktu. Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia wszczęto poszukiwania.

W akcję poszukiwawczą zaangażowano policję, funkcjonariuszy SG, zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lubaniu, a także z Ochotniczych Straży Pożarnych – Mściszów, Olszyna, Pisarzowice, Henryków, Radostów. Na wezwanie o pomoc odpowiedziała również Policyjna Grupa Poszukiwawcza z Lwówka Śląskiego.

Działania prowadzono na terenie Lubania i Gminy Olszyna. Akcję poszukiwawczą ukierunkowano na tereny możliwego pobytu zaginionej i na tereny przyległe do rzeki Kwisy. Priorytetem w takich przypadkach jest przede wszystkim szybkość działania ze względu na niską temperaturę – kilkanaście stopni poniżej zera. Działania, prowadzone wspólnie z policją i strażą graniczną, trwały prawie 10 godzin. - relacjonują strażacy PSP w Lubaniu.

Dla tych ostatnich poszukiwania były szczególnie trudne, gdyż strażacy wrócili w nocy z kilkugodzinnej akcji gaszenia budynku mieszkalnego w Pisarzowicach.

Po wykonaniu szeregu czynności na terenie kraju jak i poza nim, policjanci ustalili miejsce przebywania kobiety, a następnie przekazali informacje rodzinie. 73-latka cała i zdrowa wróciła do domu.

Podziękowania

Wczoraj bliscy szczęśliwie odnalezionej Pani Ireny przekazali wyrazy uznania i podziękowania służbom zaangażowanym w poszukiwania.

(…) Dzięki zakrojonej na dużą skalę akcji poszukiwawczej, a także dzięki umiejętnościom, skuteczności w działaniu, wysokiej etyce zawodowej, profesjonalizmowi, a przede wszystkim wytrwałości udało się znaleźć naszą mamę na terenie Niemiec i bezpiecznie sprowadzić do domu".
W liście zwrócili się szczególnie do policjanta - Kierownika Referatu Operacyjno Rozpoznawczego, Wydziału Kryminalnego, " (...) za osobisty wkład i zaangażowanie w akcje poszukiwawczą, dziękujemy również wszystkim niewymienionym funkcjonariuszom". - poinformowała st. asp. Justyny Bujakiewicz -Rozeń, oficer praswej KPP w Lubaniu.

Otrzymanymi podziękowaniami pochwalili się również strażacy

Takie podziękowania są dodatkową motywacją, która dodaje sił do dalszej służby. Niezmiernie cieszy fakt, że praca funkcjonariuszy została zauważona i doceniona. - usłyszeliśmy od st. asp. Justyny Bujakiewicz -Rozeń, oficer praswej KPP w Lubaniu.

Źródło: KPP w Lubaniu

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna
Anna 25.02.2021, 14:43
Aż miło się czyta:).
Ja
Ja 25.02.2021, 14:19
Brawo dla wszystkich służb

Pozostałe