Koleje Dolnośląskie pojadą z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego

  • 22.02.2021, 08:32 (aktualizacja 22.02.2021, 08:44)
  • UMWD
Koleje Dolnośląskie pojadą z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego

Podziel się:

Oceń:

Informacja Marszałka Dolnego Śląska dotycząca przejęcia przez Samorząd Województwa linii kolejowej nr 283 z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego, w ciągu której znajduje się słynny most nad Jeziorem Pilchowickim.

Linia kolejowa nr 283 z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego, która przebiega przez most nad Jeziorem Pilchowickim, zostanie przejęta przez Samorząd Dolnego Śląska. To ważna część wielkiego projektu rewitalizacji nieczynnych szlaków kolejowych i przywracania na nich połączeń pasażerskich.

Nieczynną linią nr 283 zarządza obecnie PKP PLK, a nieruchomości w jej obrębie są własnością PKP S.A. Jako samorząd województwa złożyliśmy niezbędne do przejęcia linii dokumenty w obu państwowych instytucjach kolejowych. Aby linia została przekazana samorządowi Dolnego Śląska, PKP PLK i PKP S.A. muszą wypracować między sobą kwestie formalno-prawne, a następnie zgodę na przekazanie linii samorządowi musi wydać Minister Infrastruktury. Oczekujemy, że stanie się to w bliskiej przyszłości, o co sukcesywnie zabiegamy. Jednocześnie już teraz jesteśmy gotowi przejąć od PKP PLK zarządzanie linią nr 283 pod pewnymi warunkami, aby rozpocząć przygotowanie jej do rewitalizacji.

Za zaangażowanie w nasz samorządowy projekt przejmowania linii kolejowych od państwa serdecznie dziękuję Patrykowi Wildowi, radnemu województwa dolnośląskiego oraz Tymoteuszowi Myrdzie, członkowi zarządu województwa odpowiedzialnemu za infrastrukturę kolejową.

Rozwój kolei na Dolnym Śląsku jest naszym priorytetem. Linia z Jeleniej Góry przez Wleń do Lwówka Śląskiego jest niezwykle malownicza i to po niej w przyszłości pojadą pociągi Kolei Dolnośląskich.

 

UMWD

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tory
Tory 24.02.2021, 07:37
No i czas uruchomić dany zakład w Lubaniu do naprawy taboru kolejowego .oraz połączenia z Lubań Leśną ,Lubań Szczecin .Lubań Poznań ITP
avanti
avanti 23.02.2021, 01:08
Jak idzie rewitalizacja tego cudu inzynierii kolejowej jakim jest ten znany (podobno) na calym swiecie most? Tylu glosno krzyczacych obroncow z prawa i z lewa i ciagle nic? No kto by sie tego spodziewal.... :)
Czekacie az sam sie zawali pod ciezarem rdzy?!?
Abc
Abc 22.02.2021, 20:25
Teraz już nie ma czym jeździć, bo trzeba serwisować a nie ma czym, bo ani poprzedni zarząd ani ten nie raczy poza rozbudowa hali części finansować...

Pozostałe