Zofia Barczyk, dyrektor zgorzeleckiego szpitala odwołana

  • 12.01.2021, 11:45 (aktualizacja 12.01.2021, 12:10)
  • Red.
Zofia Barczyk, dyrektor zgorzeleckiego szpitala odwołana Wielospecjalistyczny Szpital - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu

Podziel się:

Oceń:

Dziś Zarząd Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu poinformował, że Zofia Barczyk dyrektor szpitala w Zgorzelcu została odwołana z pełnionego przez wiele lat stanowiska.

Dziś Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu poinformowało, że zarząd powiatu na dzisiejszym posiedzeniu (12.01) odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. 

Sprawa może mieć związek z zaszczepieniem przeciw COVID - 19, poza kolejnością burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza oraz jednego z lokalnych przedsiębiorców, który zresztą przekazał wiele darów dla miejscowego szpitala. 

Kilka dni temu, rzeczniczka NFZ Anna Szewczuk-Łebska, poinformowała, że prowadzone jest postępowanie kontrolne w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu dotyczące prawidłowości realizacji szczepień przeciw COVID-19.

Kontrolerzy mieli zweryfikować czy szczepienia realizowane w placówce odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzali jakie osoby zostały zaszczepione, czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie. Natomiast szczegółowe wyniki kontroli miały zostać przedstawione po zakończeniu postepowania. Na razie wyniki nie są jeszcze oficjalnie znane, jednak Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego postanowił odwołać Zofię Barczyk ze stanowiska dyrektora szpitala.

Red.

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marc55
marc55 13.01.2021, 13:02
Zarząd powiatu to PO i kilku z dawnych SLD-owców, bo widzę że duże braki wiedzy u komentujących.
3xNIE
3xNIE 13.01.2021, 09:33
I bardzo dobrze. Skończy się kolesiostwo i zamiatanie spraw z ordynatorami pod dywan. Nie wydawanie dokumentacji i zero odpowiedzialności za popełnione błędy w tym szpitalu. Wreszcie ktoś podjął dobrą decyzję. Wielu ludzi po zabiegach w tym szpitalu zmuszonych było korzystać z pomocy innych szpitali, które naprawiały to co spaprali w Zgorzelcu.
Zgorzelczanin
Zgorzelczanin 12.01.2021, 23:39
Komentujący chyba powinni zrozumieć, ze to zarząd Powiatu Zgorzelec jest odpowiedzialny za zwolnienie Pani dyrektor. A powiatym rządzi PO.
plj
plj 12.01.2021, 23:18
Bez histerii! Ta pani jest w wieku emerytalnym od około 20 lat. Zasłużona, owszem- ale trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Nie lekarz, po jakimś zarządzaniu, ale koneksje się liczą. Z tego co wiem radioterapią strzeliła sobie pani w stopę. A poza tym smarkaty synuś już czeka w Bolesławcu. Spoko, nie martwcie się mieszańcy Zgorzelca!!!!
Zx
Zx 13.01.2021, 11:16
Skoro ktoś się przyspawał do stołka to trzeba znależć jakiś pretekst. Nawet głupi. A ta pani już swoich powsadzała na stołki. Szpital niewiarygodnie zadłużony. Oj będzie miał problem następca.
Młodzi góra
Młodzi góra 13.01.2021, 07:59
Synuś super chłop cała Polska o nim mówi, ze jest ogarnięty i brnie do przodu. To ze ktoś jest młody to na dzień dobry ma być skreślony ? Słabe oj słabe. Najlepiej aby wszystkie 60 i 65 już podziękowali i przeszli na emeryturę bo zabierają miejsca młodym, którzy dużo mogliby zmienić i mowa tu o wszystkich łącznie z urzędami. Rządzą nami starzy ludzie.
Xyz
Xyz 12.01.2021, 19:58
Nie jest tajemnicą, że od dawna była niewygodna dla pisiorów. Szpital dosc dobrze działał, stworzyła chemio i radioterapię. I jakie podziękowania? Wstyd rado powiatu. Czapki z głów dla ordynatorów oddziałów za obronę Zofi
Wojtek
Wojtek 12.01.2021, 18:26
Kosztem kiepskiego Burmistrza Zgorzelca wyrzucają najlepszą dyrektor szpitala powiatowego w Polsce. Porażka
JÓZEK
JÓZEK 12.01.2021, 17:56
chory ten kraj kobieta spoko bez długów szpital to takich niszczą pisiory i mochery tak zwane polaczki
Rodzic
Rodzic 12.01.2021, 17:04
Niechętnie się testują, bo niechętnie wracają do pracy. I tak są najbardziej uprzywilejowaną w pandemii grupą. Bardziej narażone grupy zawodowe nie były testowane i cały czas pracują za niższe pieniądze.
Ss
Ss 12.01.2021, 16:38
Nie robić afery bo jeszcze troche to zaszczepic sie ,bedziemy mogli w marketach ino chetnych nie bedzie .
Lech
Lech 12.01.2021, 16:29
Pisowskie średniowiecze.
XXX
XXX 12.01.2021, 16:09
Za karty wyborcze odpowiedział ktoś? Durny pretekst i tyle.
Odwołana - super decyzja !
Odwołana - super decyzja ! 12.01.2021, 15:51
To jeżeli czatowali na Panią "pokrzywdzoną" to mogła się lepiej pilnować i takich trików nie robić te układy wełbie się nie mieszczą.......
Lucyjan
Lucyjan 12.01.2021, 14:55
Gdyby była pro-PiS-iowa to by jej włos z głowy nie spadł, tym bardziej skoro z dobrodziejstwa szczepienia skorzystały osoby zacne, zasłużone dla służby zdrowia a szczególnie bezinteresownie dla prywaty.
Jakoś PiS nie zwalnia nepotów co obsadzają spółki skarbu państwa i inne eksponowane oraz dobrze płatne stanowiska.
marc55
marc55 13.01.2021, 13:04
Gdyby byla pro-PiSowska od 4 lat by już ulice zamiatała. Zarząd z PO, matołku.
gosc
gosc 12.01.2021, 14:37
No tak kto ma kase to ma twladze i bardzo dobrze ze zostala odwolana
Jon
Jon 12.01.2021, 23:26
Dupku czy ty wiesz co piszesz
wdzięczny pacjent
wdzięczny pacjent 12.01.2021, 14:08
Chamstwo największe jakie można sobie wyobrazić! Szukali gnoje haka i trafiło się. Kobieta podniosła z upadku pół województwa!!! Jak można!!!! Pisowska banda wsadzi swojego żeby rozp..... jak wszystkie spółki i instytucje, które zagarnęli.
a
a 12.01.2021, 13:56
Jeden błąd, niefortunna decyzja i taka reakcja. Ludzie popełniają gorsze przewinienia i nic się nie dzieje. Smutne.
Dziwny jest ten swiat
Dziwny jest ten swiat 12.01.2021, 13:31
W ubieglym tygodniu pisano o śmierci dyrektora szpitala ( nie pamietam miejscowości). To co jest korzystniejsze z punktu widzenia spolecznego? Martwy dyrektor czy zaszczepiony dyrektor?
gość
gość 12.01.2021, 13:14
Szczepienia to tylko pretekst. Czekali na okazję od jakiegoś czasu.
KK
KK 12.01.2021, 13:04
Może niech się zamienią i Pani Barczyk przyjdzie do ŁCM a prezes do Zgorzelca. Zamiana byłaby bardzo korzystna :)...
Jupiii
Jupiii 13.01.2021, 08:06
W końcu to my przestalibyśmy jeździć do wszystkich szpitali w okolicy prosić się o usg, rtg, tomografy, rezonansie itd to byłaby zmiana od nowego roku. Aleeee czy nasz Starosta by się na to zdecydował ?
Tak tak
Tak tak 12.01.2021, 21:42
O tak zgadzam się
PP
PP 12.01.2021, 20:49
Bardzo trafny komentarz. Może wtedy szpital lubański choć trochę zbliżyłby się do XXI wieku.
Martina
Martina 12.01.2021, 17:05
Takie dziwne czasy.Nie ważne jakim się jest fachowcem .Jakie są efekty dotychczasowej pracy.Liczy się pretekst ,aby wywalić ze stanowiska kogoś kto nie jest z PISu.Pani Barczyk jest doskonałym menadżerem .Nasz szpital ma wyposażenie na miarę kliniki .Pewnie ta sprawa się wyjaśni .
KonWON!
KonWON! 12.01.2021, 16:06
Brawo Ty !!!!!!!!!!!!!!!
Dana.🤣🤣
Dana.🤣🤣 12.01.2021, 14:23
No pięknie zaczyna się dziać 🙈🙈🙈🤣
Xxx
Xxx 12.01.2021, 14:18
Co się czepiasz Prezesa ŁCM. On przynajmniej nie wygenerował milionowych długów.
Uyyyy
Uyyyy 13.01.2021, 08:03
Hahahahshsh nie żartuje lepiej poczytaj 🤣🤣🤣 zobacz kto ma udziały i kto dofinansowuje. I zabierz głos. Ps dodam ze to spółka
Kasia
Kasia 12.01.2021, 13:57
jestem w 100% ZA!
Szkoda Zgorzelca bo dyrektorka odwaliła tam kawał dobrej roboty!
ew
ew 12.01.2021, 13:51
To byłby dobry pomysł aby P Barczyk zajęła stanowisko Dyrektora w Lubaniu. Może raz zapanowałby tam porządek. Ktoś by wreszcie wyciągnął ten szpital ...Może już czas...aby powiat miał właściwie zarządzaną placówkę medyczną.
Ja
Ja 13.01.2021, 07:26
Szpitala w Lubaniu nie można zadłużać w nieskończoność. A na tym bazowała dyrektor zgorzelckiego, jednego z najbardziej zadłużonych szpitali w Polasce.

Pozostałe