Carport.Solar z Radogoszczy - kolejna perełka na ogólnopolskim rynku

  • 26.11.2020, 15:56 (aktualizacja 26.11.2020, 18:11)
  • red.
Carport.Solar z Radogoszczy - kolejna perełka na ogólnopolskim rynku Nominowany produkt firmy Carport.Solar

Podziel się:

Oceń:

Niedawno cieszyliśmy się z sukcesu lubańskiej firmy Contur 2000. O słynnej już protezie usłyszała cała Polska. Okazuje się, że zaawansowane produkty tworzy więcej firm z naszej okolicy. Do tego grona należy Carport.Solar z Radogoszczy, która otrzymała nominację w kategorii „Produkt Innowacyjny 2020” w prestiżowym rankingu "Lubię bo polskie".

Ranking „Lubię bo polskie”, który organizuje radiowa "Trójka" obejmuje w tym roku cztery kategorie: Najlepsza polska usługa 2020, Produkt innowacyjny 2020, Polska marka 2020 oraz, wyjątkowo w bieżącej edycji, Firma najlepiej działająca w czasie pandemii.

Jedną z firm biorących udział w wydarzeniu jest Carport.Solar z Radogoszczy, której niebanalna oferta zawiera się w trzech słowach: ekologia, energia, estetyka.

- Do konkursu nominowane zostały nasze wiaty fotowoltaiczne - informuje właściciel firmy i jednocześnie mieszkaniec Lubania Dariusz Borkowski. Firma z Radogoszczy znalazła się w zacnym gronie. W plebiscycie biorą udział takie marki jak KGHM, PZU czy LOT.

- W 2014 roku wykonując różne realizacje na terenie Niemiec zauważyłem lukę w rynku. Chodzi o zadaszenia w postaci wiat garażowych, które byłyby relatywnie łatwe w ustawieniu i można było je dopasować dokładnie do architektury zastanej u klienta. Obecnie wykorzystuję funkcjonalność i rozwiązania, które przez lata zbierałem. Z każdego pomysłu wyciągałem to co najlepsze. Szczypta do szczypty i wyszła całkiem ciekawa receptura. Wpisuje się całkiem ciekawie w koncepcję elektryfikacji polskiego transportu. Mając samochód elektryczny obecnie jest duży kłopot z jego naładowaniem. Taka wiata rozwiązuje problem. Co istotne jest to rozwiązanie technologiczne, gotowe do wdrożenia w wielu miejscach w Polsce - wyjaśnia Dariusz Borkowski.

Najważniejszym celem organizowanego przez Polskie Radio od czterech lat rankingu „Lubię bo polskie” jest promowanie polskich produktów i usług, a także wspieranie rodzimych przedsiębiorców. W ramach przedsięwzięcia słuchacze audycji są informowani, jak codzienne decyzje i świadome wybory konsumenckie każdego z nas wpływają na wsparcie rodzimych firm.

Ogłoszenie laureatów nastąpi już jutro (27 listopada) po godzinie 9 w trakcie specjalnego wydania audycji „Winien i ma”, emitowanej na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Prasowa, a patronat honorowy Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Minister Aktywów Państwowych.

red.

Zdjęcia (3)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

re
re 27.11.2020, 08:35
Darek gratulacje!
Marta
Marta 26.11.2020, 20:07
Gratulacje! Dobre wieści, oby więcej takich :)
Maria
Maria 26.11.2020, 20:03
Super! Trzymamy kciuki!
No ale
No ale 26.11.2020, 18:39
Ale niech ktoś wskaże co w tym jest innowacyjnego. To, że ktoś przykrył wiatę panelami? To ta innowacja? Jeśli tylko na takie innowacje nas stać i jeszcze pretendują do jakiejś tam nagrody to naprawdę jesteśmy daleko w tyle.
Igor
Igor 28.11.2020, 01:16
Masz rację,
projekty dech, bali zaczerpnięte z zachodu, zresztą stara sprzedana technologia. Pół Zgorzelca, Zaręby nie takie projekty robiła w DE w 2008 roku jako "pracownik tymczasowy" na "własnej działalości".

1) Solaris miał coś nowego - już nie jest Polski.
2) Zderzaki w "maluchu" Fiat 126p - teraz służą w kanale panamskim.
3) nie mamy nawet marki ..... polskiego roweru :(
Kamil
Kamil 27.11.2020, 15:00
"Nie wiem, to się wypowiem"
Rozwiązanie fotowoltaiczne Carport.Solar rozwiązuje wiele problemów, które mają inne tego typu technologie, jest to rozwiązanie kompleksowe i zastępuje dach zamiast go dociążać.

Pozostałe