Działaczki Strajku Kobiet ostrzegają przed prowokacjami, również w Lubaniu

  • 28.10.2020, 15:10 (aktualizacja 28.10.2020, 15:46)
  • red.
Działaczki Strajku Kobiet ostrzegają przed prowokacjami, również w Lubaniu eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Mimo szalejącej pandemii fala protestów nie wygasa, a wręcz przybiera na sile. Na środę w całym regionie zaplanowano kolejne protesty. Niestety po wtorkowym orędziu Jarosława Kaczyńskiego, protesty mogą mieć inny przebieg niż dotychczas. Po sieci rozchodzi się informacja, że w regionie pojawili się obrońcy kościołów, czyli Straż Narodowa.

- Zachęceni, zapewne wczorajszym wystąpieniem super-wicepremiera, które prawdopodobnie odczytali jako obietnicę bezkarności i zachętę do wypełznięcia z jaskiń, chcą dzisiaj podjąć się trudnego zadania poskromienia skrajnej lewicy i dewiantów, czyli... nas wszystkich. Bo w Zgorzelcu, tak jak w całej Polsce, protestują przede wszystkim zwykli, choć niezwykli ludzie - kobiety, mężczyźni, wierzący i niewierzący. - czytamy na stronach zgorzeleckiego wydarzenia Strajk Kobiet Zgorzelec. Podobne sygnały docierają od działaczek Strajku Kobiet z Gryfowa Śląskiego i Lubania.

Wiemy o 4 osobach, ze Straży Narodowej. Ale jestem otwarta na propozycje na dzisiaj. Jeżeli ktoś dysponuje sprzętem grająco-nagłaśniającym - może spotkanie przy odpowiedniej muzyce? Może pośpiewamy "Bella ciao ver. Strajk Kobiet"? Nasza drużyna młodych muzyków dobrze radzi sobie z odpowiednim repertuarem. Jest też propozycja, żeby na Pl. Okrzei ustawić się na kształt strajkowego pioruna, trzymając czerwone kartki, ktoś mógłby zrobić zdjęcie z góry z któregoś mieszkania. - piszą na stronie wydarzenia niczym nie zrażeni organizatorzy protestów w Lubaniu.

Nawołują też do nieulegania wszelkim próbom prowokacji:

Prosimy Was, a szczególnie młodzież, o odpowiedzialne i mądre zachowanie, o unikanie prowokatorów i nie wdawanie się w jakiekolwiek dyskusje z ludźmi, których i tak nie przekonacie. Pozwólmy im trwać przy swoim i nie dajmy im przejąć inicjatywy. Nie chcemy zadym. Walczymy o prawo wyboru, więc dajmy z niego korzystać także tym rycerskim młodzieńcom. Uszanujmy ich wybór i poglądy, pokażmy na czym polega życie w wolnym kraju.

Straż Narodowa zawiązała się, aby bronić kościołów przeciwko atakom i profanacjom. Dlatego ich obecność przynajmniej w Lubaniu jest dziwna, bowiem akurat tu nikt kościołów nie atakuje. Demonstranci raz przeszli pod dom burmistrza, co zresztą wywołało falę krytyki.

Prosimy też o zachowanie zasad bezpieczeństwa - odstępy i maseczki oraz o zgłaszanie policji tego, co nas niepokoi, czy jest niewłaściwe. Nie prowokujmy zajść. Pamiętajmy, że są wśród nas ludzie o różnych przekonaniach, a tym co nas łączy jest PRAWO WYBORU DLA KOBIET I DLA KAŻDEGO! My nie dzielimy ludzi, nie nazywamy ich dewiantami, nie prowadzimy krucjat i nie leczymy cudzych sumień. Chcemy żyć w kraju, który gwarantuje każdemu swobodę wyboru, opiekę i wsparcie, bezpieczeństwo. - wyjaśniają zgorzeleckie działaczki. Zasady te dotyczą również lubańskich demonstracji.

red.

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jakmar
Jakmar 29.10.2020, 23:22
A dzieci nie mają żadnego prawa wyboru? Nie mówiąc już o prawie do życia,
FaszyzmNiePrzejdzie naprawdę?
FaszyzmNiePrzejdzie naprawdę? 29.10.2020, 18:58
Ojejku za to ty napewno śpisz ze slownikiem ortograficznym Hipokryto!!! Cwaniaczek tylko ortografia Cię po oczach bije a ważniejsze sprawy już nie. A tak wogule to pisalam pod wpływem emocji. A Ty napewno sprawdzałeś lub sprawdzałaś z potem na czole każde pisane słowo żeby nie było przypału prawda???? I jak tam ten twój słowniczek zapewne w smartfoniku dobrze działa haha ****** .
Mloda kobieta myśląca
Mloda kobieta myśląca 29.10.2020, 14:48
No nie już nie wytrzymam . I wy te pochody podobne do Drogi Krzyżowej nazywacie strajkiem???? Prawdziwy strajk tak nie wygląda to już robi się niesmaczne i zenujące, Wy w ten sposób utrudniacie ruch i życie innym ludziom, którzy nie uczestniczą w strajku a np chcą gdzieś dojechać!!! Prawdziwy strajk to był za czasów Wałęsy o tym uczyliśmy się na historii ..... Albo chociaż strajki pielegniarek, ktore w namiotach spały. A wy te maks dwie godziny lażenia bez celu po mieście uważacie za sensowne.
Tam większość to guwniarze , kturzy z nudów przyszli i żeby się powydzierać bo w domu nie wolno . Widać to i słychać glupkowate śmieszki , większość nawet nie zdaje sobie sprawy jaki to poważny temat ABORCJA !!!!! Mam 23 lata i odrazu zaznaczę, że jestem za tym co było wcześniej , kobieta powinna mieć prawo wyboru to fakt ale ludzie ogarnijcie się rząd coś chce tym zatuszować. Wybrali sobie idealny moment , dolali oliwy do ognia w Wy wpadacie w paranoję. Ja nigdy nie będę szla za większością bo mam swój rozum
FaszyzmNiePrzejdzie
FaszyzmNiePrzejdzie 29.10.2020, 16:53
To widać, że porządnie Cię w tej szkole wykształcili skoro nie znasz nawet podstawowych zasad ortografii i to jeszcze w czasach, w których telefony same poprawiają błędy xD Gratuluję Pani myśląca.
gość
gość 29.10.2020, 13:02
agitator J**** sam nawołuje do zadym takimi tekstami, kazdy wie ze jest czerwony
Precz z dziczą lewactwa
Precz z dziczą lewactwa 29.10.2020, 12:20
Czekamy na was lewacy gumą od kościoła w całym kraju nie dla antify wnuczek berji
🌸🌸
🌸🌸 29.10.2020, 11:50
Jakim trzeba być starym, samotnym, biednym człowiekiem aby nawoływać do nienawiści, bojówek, poniewierania ludźmi. Osoby które mówia o COVID i tym ze życzą im śmierci, zarazy, braku łóżek w szpitalach, co wy macie w głowach ? Składacie ręce do kościoła, idziecie do komunii, a życzycie śmierci ? Jakim trzeba być złym człowiekiem aby coś takie pisać. Czy ciężko wam jest pojąć, że kobiety biorące udział w strajku walczą o prawo wybory, a każda kobieta marzy o tym aby urodzić zdrowe dziecko ? Pamiętajcie, ze do ciąży trzeba dwojga. A wyzywanie kobiet przez innych jako prostytutki, te co rozkładają nogi, nie kobiety i bezmózgowce to tak jak byś sam/ a siebie obrażał/a bo kobieta Cię urodziła. Nie obrażaj swojej matki, siostry, córki, żony lecz ja wspieraj.
Nie dziwi nic.
Nie dziwi nic. 29.10.2020, 15:02
A jakim trzeba być aby wykrzykiwać z nienawiścią "wypier....lać", "jeb.ć PiS". Wyzwiska wobec spokojnie stojących i modlących się przed kościołami ludzi, wyzwiska do policjantów.
Co się dziwisz?, kto sieje wiatr zbiera burzę. Kto zaczął te wyzwiska stosować?.
🌸🌸
🌸🌸 29.10.2020, 16:02
Rząd zaczął te wyzwiska wykrzykiwać. Rząd obecnie panujący zaczynajac od mord kończąc na narkomankach i gorszych obelgach.
hebel
hebel 29.10.2020, 10:08
Kto jest za obroną życia niech postawi znicz na pomniku orląt lwowskich. To ten obok fontanny. Kto nie ma czasu na kontrmanifestacje demonstracje i inne wygłupy niech postawi znicz na tym drugim pomniku.
Jej Ekscelencja
Jej Ekscelencja 29.10.2020, 09:26
Liga broni, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi.
Przemysław
Przemysław 29.10.2020, 08:51
- Ci ludzie mają dość Kościoła, który przestał być ewangeliczny. Nie twierdzę, że robią to w dobry sposób. Nie twierdzę, że środki, którymi się posługują, są właściwe. Ci ludzie - można powiedzieć - nienawidzą Kościoła - słyszymy na nagraniu
- Ale uwaga! Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie: tego. Nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie jakąś - przepraszam za wyrażenie - ladacznicą polityczną - dodaje o. Szustak
- Ten autorytet budowany na układach, polityce i statusie społecznym to wszystko musi w gruzy upaść, rozwalić w pył, żeby nie został kamień na kamieniu - podkreśla duchowny
===============
Zważaj ojcze duchowny bo głoszących takie opinie - uzna Kaczyński jako podburzaczy i każe Ziobrze cie zamknąć
hebel
hebel 29.10.2020, 10:10
Zacznij chodzić do kościoła zamiast powtarzać zasłyszane.
Wioletta
Wioletta 29.10.2020, 08:45
Protesty w Polsce. Ostre słowa o. Szustaka: "Jestem przekonany, że płonie w Bogu ogień, żeby wypalić plugastwo Kościoła"
==================
O. Adam Szustak, polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, nagrał na youtubie komentarz na temat przetaczającej się przez Polskę fali protestów, które wybuchły po orzeczeniu TK w sprawie aborcji. Tak po ludzku jest we mnie jakieś przerażenie, że Kościół całkowicie stracił już autorytet - mówi o. Szustak.
++++++++++++
Święte słowa ojcze przewielebny, święte słowa...!
Cezary Cezary
Cezary Cezary 29.10.2020, 08:32
Od soboty koniec protestów, drób wodny zarządzi lockdown i problem "się rozwiąże".
😠
😠 29.10.2020, 07:59
***owskie śmiecie
Kobieta
Kobieta 29.10.2020, 07:37
Wszystkich tych obrońców kaczora na wolentariat do pracy z dziećmi z upośledzeniem. Ciekawe ile kościół pomaga finansowo takim rodzinom ha ha bo jakoś nie wiem nic o tym. Lepiej niech urodzi matka takie dziecko-warzywko a potem samobójstwo bo sobie nie radzi i z nikąd pomocy nie ma. To zwykłe skazanie na tortury a przecież to zabronione.
Pyra
Pyra 28.10.2020, 23:34
Weźcie ze sobą tego lidera z irokezem , on wyglada na inteligenta . Cha cha ch ! Taki podobny do mamusi .
tobi
tobi 28.10.2020, 23:11
Prawo wyboru macie : rozkładać nogi czy nie.Po dzieciach przyjdzie czas na chorych ,starszych i innych.Aborcja i eutanazja to nasza przyszłość?
goyo
goyo 28.10.2020, 22:33
oj zapamiętacie te działania na długie lata, te beztroskie wieczory przy butelce czegoś mocnego z JxxxĆ PIS na ustach odbije się wam czkawką covidową
Ja.
Ja. 28.10.2020, 22:23
Czemu te odważne liderki nie ujawnią się , aby lidzie wiedzieli komu zawdzięczają te rozróby Tchórze boją się ujawnić.
Janina
Janina 28.10.2020, 21:56
Nie Panie Kaczyński....!
https://www.youtube.com/watch?…
???
??? 28.10.2020, 21:44
Terunia jadem będzie pluła?
emryt
emryt 28.10.2020, 21:06
Obserwujac ";pochody" w tv zastanawim sie czyj to jest interes aby w dobie epidemi organizowac marsze, niszczyc pomniki, demolowac koscioly, oby nie byly to zamierzone dzialanie ktore beda wykorzystane przeciwko tym ktorzy manifestuja.Przezylem strajki, manifestaje w latach 60, 70, 80 ub wieku nigdy narod polski nie demolowal kosciolow. CZY to nie jest celowe dzialanie.

Pozostałe